Delno povišan krvni tlak

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Razen če nisi na kakšnih proteinih ali steroidih, ti pa znajo povišati krvni tlak.

Zakaj bi "proteini" višali krvni tlak?

Nimam pojma, tako sem slišal
grin1.gif


Hvala za popravek oz vprašanje
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Steroidi višajo krvni tlak zato, ker imajo poleg anabolnih tudi delno mineralokortikoidne učinke (torej delujejo podobno kot deksametazon). Pride do porušenega ravnotežja natrija v telesu in posledično višjega krvnega tlaka.

Glede proteinov pa prvič slišim. Na prvo žogo bi rekel, da je samo še ena izmed "eko-vegi" izmišljotin. Razen, če seveda ješ proteine v takšnih količinah, da že škodljivo vplivajo na ledvice. Pa seveda ne moreš primerjat enega 40kg vegija, ki pridno je samo gensko spremenjeno sojo in pa 95kg body builderja, ki sila rad zagrize tudi v kakšen fastfood ali ekstra mastno svinjino. Ker tu potem ne primerjaš več proteinskega vnosa, ampak še kup drugih stvari.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kaj te muči v življenju?
drugi členek na levem kazalcu, drugače pa kar gre.

Sicer pa odličen letnik, takih ne delajo več.
cheer.gif


Kakorkoli, kot kaže 100 zdravnikov, 200 mnenj (kot pri pravnikih). Nekako sem že po defaultu bolj previden s svojim zdravjem, ker sem imel različna mnenja zdravnikov glede resnosti zadeve tudi 15 let nazaj, ko sem imel krvaveči ulkus pa še več let zatem, kar se brez vez ne bi dobro izteklo zame. Daleč pa, da bi bil živčen zaradi povišanega tlaka. Samo v prihodnost probam malo pokukat.

služba, denar, ženske, otroc, starši..ne fizično
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Samo zdaj boš moral iti brskat še za dvema stvarema:


1. Kako lahko beljakovinska dieta povzroči izgubo kalcija?

OK, sicer lahko nastaja več albuminov, na katere se veže nekaj kalcija, ampak kako to vpliva na vrednost ioniziranega kalcija v plazmi?


2. Kako lahko nizke vrednosti kalcija povzročijo hipertenzijo?


Ker ne moreš pričakovati, da bom verjel informaciji s proteini.informator.si
evil.gif
.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Klinac, današnja meritev je bila ista kot včerajšna, pa sosed ni nabijal. Povišan tlak imam že kar nekaj let, probleme s sosedom par mesecev.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Kaj pa Ayurvedski preparat Mukta Vati , poznam dva znanca ki ne moreta prehvaliti, gre sicer za starejšo zadevo v EU in USA pa poznano šele ene 10 let ima kdo kake iskušnje s tem ?

NE VEM ZAKAJ BI BIL SPAM, NE PRODAJAM, NISEM POVEZAN S TEM, CELO V SLO NIHČE NE PRODAJA IN NI MOŽNO KUPITI... SE PA NA TUJIH FORUMIH PIŠE O TEM !!!!!!

to pojasnilo je samo zato, ker je nek moderator to označil za spam ???
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Pa upam da si tiho in da dihas med meritvijo. Sicer lahko precej odstopa meritev. To se me naucili v bolnici med jutranjim merjenjem.
Sicer pa imam podoben tlako kot ti ze pol zivljenja, (oziroma odkar se "zavedam" rezultatov meritev tlaka)pa leta skoraj enaka, spodnjega se visjega pa zaenkra ne posvecam skrbi temu.
Nekdo je napisal manj natrija - visji tlak? A ni sol NaCl? Kaj je sedaj s tem?
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Tisto je bilo glede kalcija, čeprav ni doctorZ do konca razložil, kako naj bi to sploh delovalo.

Vez preko natrija pa je že precej raziskana in gre preko povratne zanke v ledvicah, ki kontrolira količino vode v telesu (in posledično tlak).
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Glej že trener v osnovni šoli ve, da ob beljakovinski dieti poraste poraba kalcija, ob večjih in pogostih fizičnih naporih se poveča poraba kalcija...... nevem kako dohtar tega ne ve, ni čudno da gre zdravstvo v [censored]
bonk.gif


Za kalcij je pa dokazano z veliko raziskavami in tudi kalcij se uporablja za zniževanje krvnega tlaka, pri nosečnicah ga priporočajo proti hipertenziji, za boljši razvoj otroka in kasnejši razvoj, so pa bile raziskave glede hipertenzije in hipokalcimije, samo so bili rezultati mešani in so zahtevali še preiskav ampak ni denarja trenutno.

Dokazano pa pomanjkanje kalcija povzroča aritmijo, kar ima lahko za posledico hipertenzijo.

Vse to imaš dostopno na googlu, če ne v kakšnem učbeniku, neda se mi pa brskat kot pravim to mene ne zanima, se mi zdi škoda časa za te diete in podobno.

LP
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Glej že trener v osnovni šoli ve, da ob beljakovinski dieti poraste poraba kalcija, ob večjih in pogostih fizičnih naporih se poveča poraba kalcija...... nevem kako dohtar tega ne ve, ni čudno da gre zdravstvo v [censored]
bonk.gif

No need to get rude ;-).

To za porabo kalcija ob beljakovinski dieti sicer prvič slišim, se pa strinjam, da je večja poraba pri obremenitvah (predvsem na račun mišičnega dela). Ponovno pa poudarjam, da ima človek nenehno na zalogi ogromne količine kalcija (odrasel človek približno 1 kilogram!), ki se lahko zelo hitro mobilizirajo v kri. Tako da si ne bi upal tako hitro govoriti, da tem ljudem potem kar naenkrat primanjkuje kalcija.

Citat:

Za kalcij je pa dokazano z veliko raziskavami in tudi kalcij se uporablja za zniževanje krvnega tlaka

A res? Ali si ti zamešal elementarni kalcij ter zdravila, ki se jim reče blokatorji kalcijevih kanalčkov (in ki nimajo sama po sebi popolnoma nobene zveze s kalcijem)? Da ne bom jaz o kakem drugem kadru, zaradi katerega gre zdravstvo nekam...


Citat:

pri nosečnicah ga priporočajo proti hipertenziji

Si zamešal kalcij in magnezij?

Citat:

Dokazano pa pomanjkanje kalcija povzroča aritmijo, kar ima lahko za posledico hipertenzijo.

Zakaj že? Mislim, aritmijo vsekakor, ampak zakaj bi aritmija povzročila hipertenzijo?!

Citat:

Vse to imaš dostopno na googlu, če ne v kakšnem učbeniku, neda se mi pa brskat kot pravim to mene ne zanima, se mi zdi škoda časa za te diete in podobno.

Se strinjam in tudi mene to ne zanima preveč. Ni pa to noben razlog, da si sedaj površen in postrežeš s povsem napačnimi informacijami.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ne vse kar sem napisal je na googlu dostopno. Evo prvi zadetek:

Perinatalna prehrana (prehrana pred rojstvom) odločilno vpliva na zdravje otroka in človeka v odrasli dobi, kažejo rezultati najnovejših epidemioloških raziskav, ki so jih izvedli britanski strokovnjaki. Ne le na prehranske navade, vitkost in vitalnost, marveč tudi na srce in žilje ter presnovo. Nutricijski faktorji v perinatalnem obdobju pogojujejo namreč tudi razvoj hipertenzije v kasnejši dobi. Skupina mednarodnih strokovnjakov pod vodstviom dr. Belizana, je proučevala vpliv kalcija in njegovih nadomestkov med nosečnostjo na krvni tlak dojenčkov in otrok ter ugotovila, da so imeli otroci mater, ki so tekom nosečnosti prejemale cca 2g kalcija dnevno, pri sedmih letih nižji sistolični krvni pritisk od svojih vrstnikov, katerih matere, medtem ko so jih nosile, niso jemale kalcija. Omenjena ugotovitev sodi med pomembne v seriji odkritij o vplivu kalcija na krvni tlak. Strokovnjaki upajo, da bodo pri obremenjeni populaciji lahko že in utero z regulacijo prehrane vplivali na zdravstveno stanje novorojenca. Obenem pa poznavalci vse bolj poudarjajo, da kalcij znižuje krvni tlak, zato je pomembno uživati dovolj mleka in mlečnih izdelkov (pri debelosti, povišanih maščobah in holesterolu v krvi raje v posneti obliki).

Glej sicer mi je pa vseeno, še vedno trdim da ni razloga za paniko glede tlaka avtorja teme
tongue-1.gif


So pa tudi drugi kadri katastrofa se strijnjam, upam da uzakonijo lažje odpuščanje
wink-1.gif


Sorry če sem te užalil sam zadnje čase sem res živčen v službi
tongue-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:


Perinatalna prehrana (prehrana pred rojstvom) odločilno vpliva na zdravje otroka in človeka v odrasli dobi, kažejo rezultati najnovejših epidemioloških raziskav, ki so jih izvedli britanski strokovnjaki. Ne le na prehranske navade, vitkost in vitalnost, marveč tudi na srce in žilje ter presnovo. Nutricijski faktorji v perinatalnem obdobju pogojujejo namreč tudi razvoj hipertenzije v kasnejši dobi. Skupina mednarodnih strokovnjakov pod vodstviom dr. Belizana, je proučevala vpliv kalcija in njegovih nadomestkov med nosečnostjo na krvni tlak dojenčkov in otrok ter ugotovila, da so imeli otroci mater, ki so tekom nosečnosti prejemale cca 2g kalcija dnevno, pri sedmih letih nižji sistolični krvni pritisk od svojih vrstnikov, katerih matere, medtem ko so jih nosile, niso jemale kalcija. Omenjena ugotovitev sodi med pomembne v seriji odkritij o vplivu kalcija na krvni tlak. Strokovnjaki upajo, da bodo pri obremenjeni populaciji lahko že in utero z regulacijo prehrane vplivali na zdravstveno stanje novorojenca. Obenem pa poznavalci vse bolj poudarjajo, da kalcij znižuje krvni tlak, zato je pomembno uživati dovolj mleka in mlečnih izdelkov (pri debelosti, povišanih maščobah in holesterolu v krvi raje v posneti obliki).

To je dogma ki se nanaša na prenatalni vnos kalcija ki se uporablja (oz. naj bi uporabil) v da temu rečemo po domače "v rastne" namene otroka, ne pa da kalcij kot tak niža krvni tlak (v odrasli dobi), ker ga žal ne.

Prekomeren vnos kalcija ima kvečjemu posledico kot kopičenje (ledvični kamni) ali recimo zaprtost, prekomeren vnos mlečnih izdelkov pa preprečuje ugodno absorbcijo železa, bakra, cinka in magnezija.
 

moteco

Pripravnik
12. avg 2010
60
0
6
www.dominatus.si
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Glej že trener v osnovni šoli ve, da ob beljakovinski dieti poraste poraba kalcija, ob večjih in pogostih fizičnih naporih se poveča poraba kalcija...... nevem kako dohtar tega ne ve, ni čudno da gre zdravstvo v [censored]
bonk.gif


Za kalcij je pa dokazano z veliko raziskavami in tudi kalcij se uporablja za zniževanje krvnega tlaka, pri nosečnicah ga priporočajo proti hipertenziji, za boljši razvoj otroka in kasnejši razvoj, so pa bile raziskave glede hipertenzije in hipokalcimije, samo so bili rezultati mešani in so zahtevali še preiskav ampak ni denarja trenutno.

Dokazano pa pomanjkanje kalcija povzroča aritmijo, kar ima lahko za posledico hipertenzijo.

Vse to imaš dostopno na googlu, če ne v kakšnem učbeniku, neda se mi pa brskat kot pravim to mene ne zanima, se mi zdi škoda časa za te diete in podobno.

LP

Razog, zakaj se še najdejo dohtarji (izraz namerno uporabljen), ki nekaj tako osnovnega ne vedo je, da jim enostavno manjka osnovnega znanja oziroma bolje rečeno osnovne logike. Kakšne reči so čist logične, pa jih enostavno ne raztolmačjo. Pač realno stanje našega zdravstva. Zelo zanimiva je tudi moja izkušnja z zdravnikom, ki ga sprašujem, ali so taki proteini zdravi ali škodljivi v jasno normalnih količinah. Njegov odgovor: nikakor ne uživajte tega, to je praktično strup. Pol ga pa vprašam kaj je zdravo, pa reče domača zelenjava, ampak ne pomisli, koliko je v hrani danes zaradi onesnaženja strupov. No, da zaključim, na koncu ugotovim, da je človek predsednik slovenskega društva homeopatov. Jasno, zato me pa tudi zdravi s čajčki in podobno, pa čeprav vsi pravijo, da se homeopatija ne sme štulit v klasično zdravstvo. Pa se.
bonk.gif
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Sem pa čoban, da še nisem napisal:
bonk.gif

33 let

Dober letnik
cheer.gif

najboljši
cheer.gif


keber, ne sekiraj se, dokler nimaš res previsokega pritiska. Verjetno si že toliko obremenjen s tem, da se ti zaradi tega zviša. Tako je bilo pri meni, ko sem si ga morala vsak dan meriti (ampak jaz imam prenizkega).

Probaj s hrano, ki znižuje KT
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik westie pravi:
Probaj s hrano, ki znižuje KT
Veliko zelenjave pa čim manj maščob in sladkorja, a ne? Brez skrbi, že dolgo se tega držim.
tongue-1.gif


Nah, saj bo, živčen zaradi tega nisem, je preveč drugih stvari. Čeprav po drugi strani pa imam mogoče nek prikrit stres, saj znam v sebi zadržat ni da ni, popi*dim skoraj nikoli, pa če je še taka pi*darija na sporedu. Me je pa že ohoho ljudi opozorilo, naj neham cepetati z nogami ali pa tolči po mizi, ker to delam bolj ali manj konstantno, ne glede na to, kaj se dogaja okoli.