Dediščina pri razpadu izvenzakonske skupnosti *DELETED*

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Malo sarkazma, malo pa tudi resnice. Važno je spoštovanje trenutne zakonodaje in prav je, da ženski svetuje nekdo, ki zakonodajo pozna, da iz tega izvleče največ. Če nekdo vpraša, kako rešiti težavo z avtom v garanciji, mu menda ne bomo pisali, kako je ljubi proizvajalec vozila ubogi, ker mora njemu spraviti avto v delujoče stanje. Nekdo je tu vprašal, kaj lahko ženska stori, zato je brezveze pisati, kaj naj stori moški v takem primeru. In gospa ima kar nekaj možnosti, samo se ne sme zadovoljiti s prvo ponujeno rešitvijo, sploh če se ji bo zdelo premalo. Načeloma mora imeti po razvezi, če je brez službe in skrbi za otroke, približno enak premoženjski status kot pred razvezo. Kako bo partner to zagotovil, je njegov problem, ki ga ne rešujemo.
Moji kolegi so se tudi ločili. Tam je moški sicer malo bolje zaslužil, samo je šel v kredit zaradi enega neuspelega posla. In potem sta oba odplačevala kredit. Ded je na koncu po ločitvi z novo žensko šel v tujino na počitnice, ona pa je v lidlu preračunavala, kaj lahko kupi otrokoma. Srečal sem jo tudi na bencinski, ko je kupovala po 10 litrov kurilnega, ker so pač imeli še tako ogrevanje. Ker sta se "sporazumela". Jaz rečem, da ni izposlovala vsega, kar bi za otroke morala izposlovati. Otroci so že bili pubertetniki in z njim niti niso hoteli biti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Najde se vse možno, ravno zato pa tvoja posploševanja niso ravno na mestu. Zna pa z otrokove strani zgledat precej grdo in frustrirajoče, če se ločujejo neuravnovešeni osebki, včasih na eni, včasih na drugi, velikokrat pa na obeh straneh. Med uravnovešenimi ljudmi je sicer napeto, vendar se znajo zmenit in delajo v dobro otrok, tudi takih poznam nekaj. V mojem primeru je bil neuravnovešen moj stari, ni blo lepo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Saj on ni napačen, če ga poznaš, samo ni nikoli zares znal z denarjem. Zmeraj je ona skrbela za družinski proračun, plačevala položnice itd ... Kar se je šel pa sam z denarjem, pa je popušil na polno. On si verjetno ni niti predstavljal, da je bivša z otrokoma v hudi finančni stiski medtem ko on z novo kiklo leta okoli.
In takega bi bila ona dolžna na sodišču prizemljiti, da da za otroke dovolj, ne pa toliko, da bo njemu še udobno. Zame sta kriva oba enakovredno. Ni vse v lepem "sporazumu".
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ampak res zanimivo, že od samega začetka Alterja je prisotno tole: vsi imajo neke kolege, ki imajo probleme, sami nikoli. Po mojem je avtorica tole temo zbrisala ravno zato, ker ONA ni bila zadovoljna z odgovori, ki se tičejo NJE same.

Recimo nekako takole bi bilo lahko: moj kolega ima bolj majhnega tiča, pa ne ve, katera metoda bi mu ga pomagala povečat (v bistvu pa gre za mojega tiča).
Če bi pa bi bilo obratno, bi pa napisal tako: imam velikega tiča (omenjati kolega tule pač ni potrebno).:fredi:




Aja, za vse packe: "kolegovemu" ptiču je ime Ara, po mojem da bi ga lahko povečal samo z več hranjenja :evil::evil::evil::evil: