Davek na oddajo nepremičnine?

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.633
992
113
Ko obnavljaš stanovanje, bi to rad storil v manj kot 1 letu in lahko te stroške priznaš le takrat tudi če so mnogo večji od najemnin. Pameten zakon bi dovolil prenašati ostanek vloženih sredstev v naslednja leta dokler se ne porabi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in sad

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Ja, ker vsi vemo, da visoke kazni delujejo. Tako v prometu, kot v preprečevanju dela na črno, kot pri kriminalnih dejanjih (khm USA).
Kdo ve za koliko so se povečale prijave v pol leta kot zakon velja ampak a je treba takoj spljuvati vsako dobro stvar? Generalno se pizdite vsakič pa naj zmanjšajo ali povečajo obdavčitev.

Kazni morajo biti, ni pa se noben v slo sel v zapor zaradi utajitve davka, primerjave z zda so neprimerne, tam imajo zaprtih toliko ljudi kot ves preostali svet.

jasno pa je, da brez davkov drzava ne more funkcionirati. zanimivo je, da so npr. zda najboljse delovale za vso druzbo v 50ih letih, ko so bili davki najvisji.

obstaja tudi teorija, zakaj je propadel socializem - zaradi premalo pobranega davka.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
V bistvu bi lahko lastnik vsako leto placal nic davka ce bi toliko vlozil v nepremicnino (in stem vsaj delno povisal tudi njeno vrednost), pa je vecina prebutastih, da bi se jim to dalo dopovedati...
A res? Torej recimo dobiš na leto 4 jurje od najemnine in boš vsako leto 4 jurje vložil? A to boš vsako leto recimo menjaval okna? Pa inštalacije? Pa fasado delal? Koliko časa misliš, da te bo najemnik gledal? Pa marsikdo ima najemnino za to, da kredit odplačuje ali pa da živi. Malo težje je potem to delat, če gre vsa najemnina v ''vlaganja''. Poleg tega računaj še, da ti kar nekaj najemnine požre zavarovanje, pa NUSZ, pa davek na luksuz. A to boš potem še vložil noter, da ne boš nič davka plačal?
Ker veš, vsi najemodajalci so prebutasti, pa tega niso pomislili. Samo ti si tak pameten...

Ali napeljuješ k goljufanju?
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Ko obnavljaš stanovanje, bi to rad storil v manj kot 1 letu in lahko te stroške priznaš le takrat tudi če so mnogo večji od najemnin. Pameten zakon bi dovolil prenašati ostanek vloženih sredstev v naslednja leta dokler se ne porabi.

ja, drzi. probaj se s s....... zidarjem zmenit, da ti izda tri racune v letu in pol, placas mu pa vse v naprej na roke.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ja, ker vsi vemo, da visoke kazni delujejo. Tako v prometu, kot v preprečevanju dela na črno, kot pri kriminalnih dejanjih (khm USA).
Kdo ve za koliko so se povečale prijave v pol leta kot zakon velja ampak a je treba takoj spljuvati vsako dobro stvar? Generalno se pizdite vsakič pa naj zmanjšajo ali povečajo obdavčitev.
Ali je kdo spremljal, za koliko so se povečale prijave? Po mojem vedenju nihče. In torej kako veš, da je bila to dobra stvar? Za žep najemodajalcev 100% :evil:
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Nekje vem, da oddajajo na črno.... nevem številke, vem pa pozicijo stanovanja v bloku.

Kako to v teoriji prijavit.... ali dobiš kake povratne informacije, če so pregledali....

Tule je primer
1661602525689.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
In kaj lahko vlagas v 5 let staro stanovanje oz. zakaj bi?
a) Zato, ker ne vlagaš pač pa zato plačaš manj davka.

To je tipično razmišljanje tistega, ki oddaja za trg "za najemnike je vse dovolj dobro". Po 30ih letih pa si lastnik stanovanja, kjer se ni v tem času zamenjalo ničesar (vsa oprema, od vrat in oken naprej je za odpeljati na smetišče), in obnova bo nekaj stala, najemnina pa je (vsaj v teoriji, ker je slo trg sfukan) zaradi izrabljene opreme tudi že nekaj nižja kot bi bila z novo...

b) "5 let staro stanovanje" si ti prinesel v temo. Kakšen % najemnega trga so 5 let ali manj stara stanovanja? Verjetno manj kot 5%, kar je precej zanemarljivo.
 
Nazadnje urejeno:

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.633
992
113
Ali je kdo spremljal, za koliko so se povečale prijave? Po mojem vedenju nihče. In torej kako veš, da je bila to dobra stvar? Za žep najemodajalcev 100% :evil:
Saj sem napisal da ne vem. Kako boš na tako kratkem obdobju to sploh ocenjeval.

Ja za najemodajalce je to dobra stvar. Za koga je pa slaba?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.633
992
113
a) Zato, ker ne vlagaš pač pa zato plačaš manj davka.

To je tipično razmišljanje tistega, ki oddaja za trg "za najemnike je vse dovolj dobro". Po 30ih letih pa si lastnik stanovanja, kjer se ni v tem času zamenjalo ničesar (vsa oprema, od vrat in oken naprej je za odpeljati na smetišče), in obnova bo nekaj stala, najemnina pa je (vsaj v teoriji, ker je slo trg sfukan) zaradi izrabljene opreme tudi že nekaj nižja kot bi bila z novo...

b) "5 let staro stanovanje" si ti prinesel v temo. Kakšen % najemnega trga so 5 let ali manj stara stanovanja? Verjetno manj kot 5%, kar je precej zanemarljivo.
Recimo da imaš 5000€ najemnine na leto. Torej bi moral vložiti vsako leto 5000€ v stanovanje tudi če ni potrebno, da ne plačam 1125€ davka? Ni ravno rentabilno.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Temu se reče, da se lačni največ o kruhu pogovarjajo...

Letno v stanovanje vložiš do 1125€, da ne plačaš do 1125€ davka. :zavijazocmi:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Letno v stanovanje vložiš do 1125€, da ne plačaš do 1125€ davka. :zavijazocmi:
No dej, ti ki obvladaš, nam lačnim razloži to logiko. Hvala. Ker nekako sem dobil občutek, da tebi jasno, kako ta olajšava deluje. :fredi:
Evo, da bo lažje za računat, najemnine je 1000 letno. Pa nam sedaj na številkah pokaži, kako to gre.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Takšno je moje razumevanje predpisov. Če je kaj drugače pa na dan z besedo...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Sam ne oddajam nepremičnin, sem pa vsakič neverjetno presenečen nad finančno nepismenostjo tistih, ki oddajajo. Kako za vraga pa so (ste) prišli do takšnega premoženja? S finančno pismenostjo že ne. Prifukali, poverbali, sunili, vam je kup ceglov kako drugače padel z neba?

Jadran Krt je temu rekel "naslajanje nad lastno nevednostjo".