Darsovci (spet) pobijajo folk?

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.332
3.429
113
To SJTV. Pa naj se že naučijo enkrat ceste ravne delat, ker to ni res da na novo položenem asfaltu skače avto bolj kot v Nemčiji na 20 in več let starem betonu.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
https://www.24ur.com/novice/crna-kronika/umrla-mlada-sopotnica.html

Razen če je imel hudo zanič gume (ampak dvomom, da bi policija, ki sicer darsovcem vedno krije hrbet, kot vzrok omenila stoječo vodo), je seveda kriv vzdrževalec ceste. Upam, da bodo tokrat koga za rešetke poslali.


Eno uro pred nesreco sem se peljal po isti cesti. Cca. med 120km/h in 130km/h. Navadno sicer vozil okrog 160km/h, tokrat zaradi dezja ni slo (nisem upal). Avto Range Rover Sport (teza avta po mojem cca. 2.500 kg), nove gume - ce se prav spomnim Pirelli Scorpion al nekaj takega.

Tocno na tem odseku, je avto popolnoma izgubil stik s cesto. Sem imel obcutek, da me je teza avta resila. Pa ni nilo prej videt, da je toliko,vode na cesti. Mi ni jasno, kako rata naredit tak projekt ceste, da lahko stoji voda. Kar se mene tice, spletn nesrecnih okolicin. Ne verjamem pa, da je ta bogi fant kriv.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
SJTV1 zaj pa nehaj pametovat.
Scalo je tak da brezveze. Je ni ceste na svetu, ki to vodo požre.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
SJTV1 se do neke mere strinjam s tabo, ampak kako naj dars za vsak kilometer avtoceste ve v realnem casu, ce se je na tistem delu utrgal oblak in v naslednji minuti postavi omejitev na tem delu? Se strinjam, da gre velikokrat pri projektiranju in izvedbi do slamparij ampak mislim, da ni upravljalca cest v evropi, ki bo ob izrednem nalivu v roku ene minute lahko omejil omejitev na dolocenem odseku.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
SJTV1 se do neke mere strinjam s tabo, ampak kako naj dars za vsak kilometer avtoceste ve v realnem casu, ce se je na tistem delu utrgal oblak in v naslednji minuti postavi omejitev na tem delu? Se strinjam, da gre velikokrat pri projektiranju in izvedbi do slamparij ampak mislim, da ni upravljalca cest v evropi, ki bo ob izrednem nalivu v roku ene minute lahko omejil omejitev na dolocenem odseku.
Omejitev morajo postaviti preden se utrga oblak. Minuto za tem je že prepozno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Potem naj imajo pa zaposlenega Danija s stekleno kuglo… Mislim kakšne imate. Jebela cesta, a PRILAGODI VOŽNJO RAZMERAM ne pomeni nič v vaših tupih glavah? Vožnja v RL na AC v hudem nalivu ni neka igrica v stilu NFS kjer te pač malo zabriše s ceste, pritisneš F5 in gasa dalje...
Sedaj mi je jasno od kod toliko pacientov na cestah in toliko za moj okus nerazložljivih nesreč...
Menda ja ob hudem vetru in sunkih vetra ne nažigate 160km/h in cvilite kako DARS ni postavil protivetrne zaščite na AC?
Jojme joj...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
A ni cudno, da na avtocesti pred Münchnom, ki so jo zgradili v Hitlerjevih casih nikoli me stoji voda in lepo odteka?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Hanzi, res je, 30 minut po srednjemočnem nalivu in 10cm vode je fail na celi črti in zajeb projketanta oz. vzdrževalca. 10cm ob urnebesu ali takoj po njem pač ne. Kam naj pa voda odteče? Naj ponikne v asfalt? Očitno nimaš pojma kaj v praksi pomeni voda, moč vode, obnašanje vode, zato nisi ravno kompetenten za komentiranje. Če se še kaj spomiš iz šolskih klopi teorije...
Kar zagovarjaj jih, namesto da bi oni se zagovarjali.
Takole se v Sloveniji položi asfalt na 90 omejitev. Potem pa jambramo da imamo slabe ceste....jaz bi....
 

Priponke

  • IMG_20180427_172350-1488x832.jpg
    IMG_20180427_172350-1488x832.jpg
    241,2 KB · Ogledi: 426

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Se pravi, da če DARS ne omeji hitrosti, lahko mirno peljem 130 ne glede na vse ostalo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Kako pride sonce pod letev , da se vidi kvaliteta slo cestarjev.
Že pred 8 leti sem govoril da se nam po kolcalo po slovenskih gradbenih podjetjih in res je to.
Ko se slike objavil na fb kjer se je izvajalec hvalil pred tem kako je močan, sta me dva (povezana z izvajalcem predvidevam), v nekaj minutah poslala v vse mogoče ustanove in organe in nadela cel.khp nadimnkov. Imam pri t strehe shranjene, tako da se ve kakšen nivo komunikacije izvajajo ti ljudje. Samo zato, ker sem meter in letev jaz položil na cesto namesto izvajalec in nadzorni.
 

Priponke

  • IMG_20180427_172557-1488x832.jpg
    IMG_20180427_172557-1488x832.jpg
    477,7 KB · Ogledi: 536

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Zanimiva rešitev odvodnjavanja je recimo na AC med Čatežem in Obrežjem. Tam od motokros steze Prilipe do mejnega prehoda. Na večih delih na tem kratkem odseku so podvozi pod AC. Nad njimi na AC je drugačen asfalt. tak bolj grob, z večjimi "kanali" ali prostorom med kamani v asfaltu. Tudi v največjem nalivu na teh mestih zapelješ na popolnoma suho cestišče oz. brez vode. Ne moreš verjet kakšna razlika glede na ostali asfalt na AC. Tudi pozimi nikoli problema z zamrzevanjem cestišča, ki ponavadi nad podvozi dosti prej zmrzne. Vozišče posipajo, sneg se stopi, voda odteče in vozišče ostane "suho", brez stoječe vode. popolnoma nekaj drugega kot ostala AC.
Je pa res, da je vožnja po taki podlagi glasnejša, pa verjetno neprijazna do gum. Ne vem, če imajo še kje drugje v SLO tako narejeno, nisem bil pozoren, tukaj se pa večkrat peljem in sem to opazil. Vglavnem Ok zadeva.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Se pravi, da če DARS ne omeji hitrosti, lahko mirno peljem 130 ne glede na vse ostalo?
Ne, samo še pa ve kako so.pravilniki in se jih naj upošteva. Ne pa da mi DRSI v odgovor napiše da je omejitev 60kmh zaradi skupinskega priključka, 100 metfov od ceste je ena kmetija, v pravilniku pa piše da je skupinski priključek, priključek vsaj od 4 hiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Enega mi pokaži. Znak 80 pri drenažnem asfaltu na AC, namreč.
Pa drenažni nikakor niso po defaultu na vijačenjih.
Res mi je žal za punco. Kriv pa je mulo, ki je tiščal v popolnoma neprimernem trenutku.
Mogoče imaš prav, mogoce bi moral napisati besedo ALI.
Torej drenaža, ali 80. Bom pa ob priliki na Brdu preveril če je tam drenažni asfalt. 80 vem.da je omejitev.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kar zagovarjaj jih, namesto da bi oni se zagovarjali.
Takole se v Sloveniji položi asfalt na 90 omejitev. Potem pa jambramo da imamo slabe ceste....jaz bi....
Hebat ga, lokalci so še najbolj šlampasti. KPL je pri nas dobro položil asfalt in jaške, žalost je to da bo kmalu ista zgodba zaradi tovornega prometa... no novica je da bodo ti uničevalci cest koncem 2019 že uničevali obvoznico...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Kakorkoli obrneš, voda na avtocesti tako kakor je na slikah v nobenem primeru ne bi smela stati. Ali se steka na eno stran ali v odtoke. Ko so bili na mestu nesreče že gasilci so še zmeraj lahko položili tiste škarje za pločevino kar konkretno v vodo, kar je vsekakor velika malomarnost pri izgradnji ceste. Tega ne more nihče pričakovati na cesti in tudi, če bi peljal samo 50 ali manj bi ga po moje tale mlaka dvignila od ceste in vrgla po svoje. Tega na avtocesti nihče ne pričakuje. Za lokalne ceste pa vsi vemo, da imajo take pasti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
če ne pričakuješ vode na cesti ko ščije tak kot da je zadnji dan je s tabo nekaj narobe....