Darsovci (spet) pobijajo folk?

Neutralist

Pripravnik
21. feb 2017
40
2
8
ne vem no,kaj pa prilagajanje hitrosti vožnje razmeram na cestišču primerno + lastnim izkušnjam ,a to ne vela več ?al kr na polno kljub hudemu nalivu,ne vem kdo je tukaj nor ali dars ali voznik ?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Seveda bo obveljalo, da je šlo za napako voznika - hitrost neprilagojena razmeram na cesti. Tudi če bi se zrušil viadukt in bi vozilo zapeljalo v prepad bi verjetno obveljala taka obrazložitev.
Ne vem čemu sploh plačujemo cestnino na avtocesti - če se hočeš kolikor toliko kulturno olajšati moraš plačat za WC, če imaš smolo, da se ti avto pokvari na kritičnem odseku moraš plačati stožce, na cestišču zastaja voda, na H4 skačeš bolj kot na trampolinu...
Ne me narobe razumeti - nikoli se vsega ne da preprečiti, vedno se lahko zgodi t.i. višja sila, ampak fer bi bilo, da vsaj pregledajo situacijo na dotičnem odseku, zakaj je voda tam zastajala.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ja jebi ga sem v opevani Nemčije že tudi vozil 30 kmh po Autobahnu ko se je vlilo ko pri norcih.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
No, no na teh naših koncih je včeraj resnično livalo na polno in je voda stala tudi tam kjer prej nikoli ni. Tako, da s to nesrečo pa DARS res nič nima. V takšnih razmerah moraš trezno razmišljat in pričakovat, da bo kje na cestišču voda.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ravno par minut pred tem sem se peljal v kontra smeri. Precej vozil ni moglo peljati in so se ustavljali na odstavnem pasu, tovornjaki so že stali na voznem, določeni pogumneži smo se spustili mimo po prehitevalnem in več kot 40km/h ni bilo varno. Vidljivost ravno ene 20m, brisalci z najvišjo hitrostjo niso sfolgali, voda je pri 40km/h špricala v višino ogledal.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Aja, na stotine jih je varno prispelo domov, en pa je povzročil nesrečo s smrtnim izidom. Sam bi pričakoval vsaj 50 padalcev, ki bo potolklo avto, od njih pa se en ubije. Ne razumem, kako bi lahko dars samo enega padalca ujel na svoje "limance"?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Sorry, ampak na AC pač ne more biti 5 cm (ali več) vode na asfaltu. Če je, so jo zapre.
Par let nazaj je bila ena taka nesreča v italiji, dajmo ugibat, kdo je bil kriv in je šel v zapor. AMpak ne, pri nas niso cestarji nič krivi.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Lahko bi streho naredili, pa tudi glede toče ne bi bilo problema. Pa pozimi tudi s snegom ne bilo bilo težav, kjer se tudi kak padalec najde, ki podira domine. Sicer pa je cesta bila zaprta, vozila so bila zaustavljena, določeni so celo ustvarjali reševalni pas, dalo se je pa tudi mimo priti, res pa da ne s 130km/h.

Glede na videno par minut pred nesrečo, bi celo rekel, da ga ni obrnila voda, ampak nenadno zaviranje, ker ga je presenetil zastoj pri vidljivosti 20m.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
jasno je, da je krica neprilagojena hitrost. pač bi se parkiral, če je ena na uro preveč.

zdej pa to slo nebulozo na stran in k dejstvu, da je na levem pasu, levem, bilo 5 cm vode. levi pas. minimalna hitrost na ac?

leta nazal od trebnjega proti lj, prvi ovinek ko se je začela ac...sneg..led..iz 100 po odstavnem v ovinek in ven sem prišel po robu levega. avti so drseli levo v druge in v ograjo po tekočem traku. vsaj 5 sem jih jaz obvozil.

ac je cesta, v EU, kjer ne pričakuješ ovac, kombajna, kolesarja, psa, vode, ledu in še česa. če ni tako, potem mora iti omejitev na 50.

se to, v času radarskega maratona so posamezniki vozili 30 na 50 omejitve in je bilo zakaj tako počasi.. pač so prilagodili hitrost sposobnostim.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sorry, ampak na AC pač ne more biti 5 cm (ali več) vode na asfaltu. Če je, so jo zapre.
Par let nazaj je bila ena taka nesreča v italiji, dajmo ugibat, kdo je bil kriv in je šel v zapor. AMpak ne, pri nas niso cestarji nič krivi.
Dej no nehi bluzit in bit pameten... Kot da imajo kjerkoli v svetu na cestah, kjer ni pričakovati nekih ekstremov postavljene zanke ki sporočajo nevarnosti in takoj zaprejo cesto... Pač pobeč je precenil svoje zmožnosti. Če je mladi voznik še ni tako folgo ko so mu v glavo vbijali da naj prilagodi hitrost razmeram na cesti. In ulivanje na polno pač ni razmera, kjer lahko tiščiš.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
napačno izdelana, projektirana AC, da se lahko nabere 10 cm vode na vozišču?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Mah, nekateri na forumu se kar zagovarjajo to cestarsko mafijo, ne morem drugace napisat.
Pa ne bom napisal da ni bil prehiter, ampak stojeca vode na ac ponoci ne vidis kar tako enostavno, niti je ne pricakujes. Na mestih kjer se pojavlja vecja kolicina vode (vijacnice) se pa polaga drenazne asfalte in s prometnim znakom omejuje hitrost na 80kmh v dezju
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.110
59
48
Enega mi pokaži. Znak 80 pri drenažnem asfaltu na AC, namreč.
Pa drenažni nikakor niso po defaultu na vijačenjih.
Res mi je žal za punco. Kriv pa je mulo, ki je tiščal v popolnoma neprimernem trenutku.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Sem prepričan, da je avtocesta sprojektirana za ustrezne nalive. Vendar pa lahko pride do izjemnih nalivov, ki presežejo sicer veliko zmogljivost drenažnih sistemov na avtocesti, to se sicer zgodi le zelo redko (vsaj na 20 let). Tukaj ne vemo, zakaj je voda stala na cesti, ampak glede na vreme tisti dan je čisto možno, da se sicer očiščen kak drenažni jašek ali več njih zabaše zaradi naplavin (toča, veje), tudi na avtocesti. Na točo pač avtoceste niso projektirane. To se lahko v hudem nalivu zgodi celo v nekaj minutah in ne moreš kar z magično kroglo sredi noči v momentu vedeti, da je nekje en pas poplavljen.
Drugo pa je, da bi bil ta pas poplavljen dovolj časa, da bi Dars lahko ukrepal, ampak zaenkrat ni slišati o tem nič kaj dosti.
Tudi v Italiji, Avstriji in celo Švici se dogajajo nesreče na avtocestah, ki so posledica zelo močnih nalivov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in gr69

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mah, nekateri na forumu se kar zagovarjajo to cestarsko mafijo, ne morem drugace napisat.
Pa ne bom napisal da ni bil prehiter, ampak stojeca vode na ac ponoci ne vidis kar tako enostavno, niti je ne pricakujes. Na mestih kjer se pojavlja vecja kolicina vode (vijacnice) se pa polaga drenazne asfalte in s prometnim znakom omejuje hitrost na 80kmh v dezju
Hanzi, res je, 30 minut po srednjemočnem nalivu in 10cm vode je fail na celi črti in zajeb projketanta oz. vzdrževalca. 10cm ob urnebesu ali takoj po njem pač ne. Kam naj pa voda odteče? Naj ponikne v asfalt? Očitno nimaš pojma kaj v praksi pomeni voda, moč vode, obnašanje vode, zato nisi ravno kompetenten za komentiranje. Če se še kaj spomiš iz šolskih klopi teorije...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Zdaj si pa poglej slike, pa boš videl, da je bilo 5-10 cm še preceuj časa po nesleči. Že vse skoraj pospravljeno, ipd, ponesrečenci odpeljani, voda pa še tam.
In če so razmere take, da v resnici dobra drenaža ne bi mogla odvajati, se prižge table za omejitve. Jih ni? Spet krivda DARS.
Tole bom iz osebne trme še malo naprej peljal ... Naslednji teden kontatktiram policijo, koga bodo ovadili in kakšne so bile razmere. Potem pa naprej. Ker tele vzdrževace cest mora eden že enkrat eden zj..., da bodo začeli delat, lot se spodobi.