Danes me na krožniku čaka... III

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.563
21
38
Škofja Loka
mleto mešano meso, čebula, česen, popr, sol, nato riž, mezga, nekaj cukra, proti koncu še peteršilj, rožmarin, majaron, bazilika, .... kuhan krompir, smetana, sol,-->pire....kar že imam

 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Divji pujs čist nič ne smrdi, kaj je tvoja pekla se je za vprašati, mogoče je tebi kaj drugega hotela podtakniti, sploh ob tvoji tečnobi in grožnjah ni nič čudnega.
evil.gif

Drgač ja, divjad ima svoj okus, kar je normalno.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Oh, saj jaz sem čisto pohleven, dokler ne naletim na kakega prepotentnega skrajneža - takrat je pa ljubezni konec.

Sicer je pa ideja odlična, smo pri nas že čisto pozabili na divjačino.
cheer.gif
Samo da ne bi bil kak jazbec ...
 
Nazadnje uredil moderator:

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.545
132
63
Danes....
Paradižnikova juha z domačimi krutoni (dodan acceto balzamico), žrebičkovi zrezki v omaki 4 sirov, skutno/zdrobovi cmoki, solata iz svežega zelja, pehtranovo pecivo. Kozarček Metliške črnine.... Aja pa čas sem imela pacat, ker sem na dopustu
wink-1.gif
.
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.545
132
63
Ampak v tej temi se žal nič več ne dogaja!!! Včasih sem vsaj kakšno idejo dobila, sedaj se pa vsi samo z varjenjem piva ukvarjate???
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.545
132
63
Evo božična večerja:
Predjed
Bakalar na belo, tunina pašteta, ajdov kruh z orehi, koruzni z čebulo in ocvirki (narejeno doma).
Topla predjed
Brokolijeva juha s pečenimi repki kozic.
Glavna jed
Domači skutni štruklji, pečen losos z zelenjavo, karamelizirano korenje, zelena solata.
Sladica
Čokoladni mousse iz bele čokolade in pomaranč.
Poleg tega pa še domača makova potica, polnozrnati piškotki, čokoladni piškotki, piškotki iz modelčkov (delali moji punci
wink-1.gif
).
Aja vse je narejeno doma...heh...
Zmatrana pa kot pes...pa vesele praznike
smile-1.gif
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.545
132
63
Ja je
wink-1.gif
.... saj si vsako leto rečem da ne bom več...ampak ni hudič, vedno moram kaj novega ustvarjat... družina, pa spet, tudi zaradi tega komaj čaka Božič.
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Mah jbg moja je bla tečna, pol je pa bil fillet mignon, pa rižotka, z rižem in grahom, pa čebulca na accetu balsamicu pa poširana jajčka. Pa en ajmer solate dej se pa matrite :p
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
dobil 5kg domace govedine in sem za probo dve kajle dal v olje za 8 dni. Danes pa na zar in v zelodcek, moja boljsa polovica in mali sta tudi pridno papala tako da zgleda je blo ok. Si pa zelim probat dry aging doma (rabim en majhen hladilnik)



 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Bravo za tole. Malo dvigam temo, v upanju, da preberem kaj novega, sedaj sem nekako ratal glavni kuhar pri hiši. Danes bom pripravil škotsko nacionalno jed, Cock-a-leekie, včeraj sem že narezal glavni del zelenjave, uporabil bom kar piščančja zrezka (ostanek od preveč mesa za eno drugo rundo) in vse skupaj malo popražil, zalil in skuhal v ekonom loncu. Bomo videli kako bo uspelo. Receptov je toliko, kot je škotskih vasi, tako da baje ne moreš zgrešiti.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Odlično je uspelo. Slive sem spustil in dodal našo klasično kislo smetano. Popraženo in skuhano sem imel v pol ure, ker sem uporabil ekonom lonec. Danes verjetno špageti s sardelami, popraženo na čebuli, zalito z vinom, rahla paradižnikova omaka, por, česen, rožmarin. Klasična zdrava, morska strast :)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Vedno aktualno. Za vse vas. 1kg => 410 g čistega! Naj vam bo lepo, kot je bilo nama!

Da potisnemo na stran nesoglasja, pripadnosti in prepričanja.

Untitled 2.jpg