Dacia Jogger

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.433
113
Poznam enega točno s tem motorjem in mrnjalnikom, motor in menjalnik delata ok, ampak crkuje pa vse okrog, šipe dol padajo, imitacija aluminija se vseposod lušči, volan se lušči, črički v armaturi, r link se zatika, light showi.... vse to pri manj kot 2 letih starosti.
Malo nabijaš, ker ga že več kot leto ne proizvajajo.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Evo, se včeraj peljeva s sinom na izlet in v pesmi ni kitarskega sola.... se mi zdi nenavadno, potem grem žokat nastavitve vse OK, dam muzko na desne zvočnike popolna tišina... Šit....
Problem rešil ponoči v "sanjah".... na telefonu v app-u sem imel nastavljen samo leve zvočnike...
Dobr ste me zjahal... berem tukaj o "jajcih" od Dacie in že prve težave čez 1 dan :)
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.968
5.165
113

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
To se mi je enkrat zgodilo na golfu, pa se popravilo samo od sebe... :evil:

Danes pa tale članek:
zakon :bonk:

torej 2012 -2016, povprečno 9 let..... torej bom lahko o Joggerju bral tak članek leta 2030, bentil pa čez 1,2,3 leta/i
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.968
5.165
113
Kot pišejo so se težave pojavile že pri skoraj novih motorjih. Če bo prvo leto ok, bo verjetno tudi v naprej.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.406
9.157
113
čudež že je , glede na franc. mentaliteto , da znajo avto skup naredit. Tak da že zaradi tega se splača odkartat za francoza.
 
  • Haha
Reactions: visek_izobrazbe

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
nov update:
Naredil 7k km. Zaenkrat še brez napake.
Pozitivno sem presenečen nad delovanjem pomožnih sistemov: avtomatska klima/brisalci delujejo brez pritožb.
Najbolj pozitivna stvar so pa luči: kombinacija LED dnevne/kratke luči in dolge halogenke. tako da kratke super svetijo, čakam na kakšno dolgo deževno nočno pot, da vidim koliko bom zmatran...
Čaka me še test v snegu

Pa še švoh motor: Ko ga nekaj časa voziš se navadiš in je vse OK. Gre super po ovinkih, avtocesta OK, prehitevaš pa na daljših ravninah...
Potem pa se usedem v službem Arteon, pa vidim da z Jogger cincam po ovinkih :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
828
269
63
nov update:
Naredil 7k km. Zaenkrat še brez napake.
Pozitivno sem presenečen nad delovanjem pomožnih sistemov: avtomatska klima/brisalci delujejo brez pritožb.
Najbolj pozitivna stvar so pa luči: kombinacija LED dnevne/kratke luči in dolge halogenke. tako da kratke super svetijo, čakam na kakšno dolgo deževno nočno pot, da vidim koliko bom zmatran...
Čaka me še test v snegu

Pa še švoh motor: Ko ga nekaj časa voziš se navadiš in je vse OK. Gre super po ovinkih, avtocesta OK, prehitevaš pa na daljših ravninah...
Potem pa se usedem v službem Arteon, pa vidim da z Jogger cincam po ovinkih :)
remap that bitch :)
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Nič ne bo remap... že tako "dvomim" v renault motor, ne pa da se bom še igral z njim in ga navijal...
Plan je, da ga bom vozil na uradni servis 5 let, potem prebijem mejo 100k km in ni več jamstva.... Tako imam glavne "kose" v garanciji...

Hehehe... Kar preskok, kaj? :cheer::cheer::cheer:

Koliko je pa kaj hrupen? Npr. pri 130 km/h. (v primerjavi z Arteonom, hehehe)

Je kot noč in dan.... Glasnost je sprejemljiva na avtocesti, ni pa tih kot je Arteon. V Joggerju veš, da se pelješ 130, pri Arteonu ne veš da se pelješ 150 :)
 

tommek

Pripravnik
21. feb 2008
36
16
8
nov update:
Naredil 7k km. Zaenkrat še brez napake.
Pozitivno sem presenečen nad delovanjem pomožnih sistemov: avtomatska klima/brisalci delujejo brez pritožb.
Najbolj pozitivna stvar so pa luči: kombinacija LED dnevne/kratke luči in dolge halogenke. tako da kratke super svetijo, čakam na kakšno dolgo deževno nočno pot, da vidim koliko bom zmatran...
Čaka me še test v snegu

Pa še švoh motor: Ko ga nekaj časa voziš se navadiš in je vse OK. Gre super po ovinkih, avtocesta OK, prehitevaš pa na daljših ravninah...
Potem pa se usedem v službem Arteon, pa vidim da z Jogger cincam po ovinkih :)
Jaz sem na svojem Joggerju naklepal že 34000km. Zaenkrat brez pripomb in napak. Sem brez problema prevozil že tudi nočnih 300 km v kosu brez postanka in ni bilo neke pretirane utrujenosti. Je pa res, da težko primerjam z nekimi "premijami", ker jihnikoli nisem vozil.
Moj je kombinacija plina in bencina in ob trenutnih cenah se mi smeji vsakič ko tankam in primerjam zneske na ostalih rockah z bencinom ali dizlom.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
Sploh obstaja?

Jaz bi ga prej "tieferlegen" (al kak že rečejo švabi) + kake hude feltne gor :fredi::fredi::fredi:

Pa na nalepko ne pozabiti! Nekaj takega recimo:

1699595972037.jpeg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zanzibar

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Jaz sem na svojem Joggerju naklepal že 34000km. Zaenkrat brez pripomb in napak. Sem brez problema prevozil že tudi nočnih 300 km v kosu brez postanka in ni bilo neke pretirane utrujenosti. Je pa res, da težko primerjam z nekimi "premijami", ker jihnikoli nisem vozil.
Moj je kombinacija plina in bencina in ob trenutnih cenah se mi smeji vsakič ko tankam in primerjam zneske na ostalih rockah z bencinom ali dizlom.
Zakaj z dizlom. Večini kuri od 4 do 6l kar se približa tebi in hibridom :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.854
113
pri taščici
Klasika Renault... tudi pri famoznem 1,9 dCi so bili gluhi za vse pritožbe in se delali francoze :D
Se bojim da kar klasika bolj ali manj za vse avtomobilske proizvajalce.
Zanimivo da nihce ni sel v uveljavljanje stvarne napake. Oziroma se ne najdejo te vozniki. Verjamem da bi bil boj tezak, ampak očitno so tudi pri renaultu podobni verniki kot pri drugih znamkah. Jambral pa ne bomo čez svoje nakupe.
Vem pa da na alterju obstaja tema o teh motorjih, tudi na spletu so clanki o tem problemu . Dovolj da nisem sel v nakup tega motorja pred leti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakajaltersuxu