Dacia Jogger

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Ime mi glih ni najbolj posrečeno... ampak tole zgleda vedno bolje, simple car, kjer veliko dobiš.
Res so mi skoz bolj všeč, zdej bi kar imel eno Dacio, tko mal za drugi avto :sprasujemse:


Jogger

1630671276330.png
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
So male laži, velike laži in statistika.

Sandero je res najbolj prodajan model in je prehitel Golfa, ampak to zato, ker ima VW sedaj 27 modelov avtov, namesto nekoč 3 (Polo, Golf, Passat).
In ko delaš statistike po modelih, je jasno, en mesec je prvi Tesla Model 3, drugi VW Golf, tretji Dacia Sandero.
Modelov je pri vsaki znamki sedaj dramatično več, kot jih je bilo nekoč, in kaj je najbolje prodajan model v EU, ni več neki strašni indikator, ker je vse razvodenjeno.

Je pa Dacia še vedno zvesta temu, da je nizkocenovec in to se vedno prodaja, ker imaš ogromno ljudi, ki nimajo kompliciranih potreb, največji strošek je pa itak izguba vrednosti avta. Golf se pa navija nad ceno 30 k EUR, da dobiš kaj od opreme.

V Španiji recimo sem med taksisti videl abnormalno veliko Dacij. Kar je logično, saj je največji strošek izguba vrednosti vozila. Pri Dacii za 12 k EUR izgubiš kvečjemu 12 k EUR. Zdrži pa verjetno 5 let guncanja vsak dan podobno kot kaj nemškega, samo ob precej nižjem TCO. In taksist raje menja avto na 5 let, kot pa drži nemško premijo 72 let, da pride na isti nivo TCO. 99% mušterij taksijev pa išče samo lowest cost, pa da gredo kufri v avto.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Bistveno je, da dacia dela avtomobile, ki imajo vse kar je bistvenega za večino kupcev. In za povrh zadnji modeli še dejansko dobro izgledajo. Na revnem zahodu Evrope jih je polno. Pri nas je pa pač rablljena premija tisto pravo.

Pri joggerju me sicer moti motorizacija. 1.0 tce s plinom ali brez je zame čisto nesprejemljiv.
 
Bistveno je, da dacia dela avtomobile, ki imajo vse kar je bistvenega za večino kupcev. In za povrh zadnji modeli še dejansko dobro izgledajo. Na revnem zahodu Evrope jih je polno. Pri nas je pa pač rablljena premija tisto pravo.

Pri joggerju me sicer moti motorizacija. 1.0 tce s plinom ali brez je zame čisto nesprejemljiv.

tud zahod posega po njih...jih rabi tam, kjer je za nemca premal luksuzno oz ni primerno za njegovo čast...
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
828
269
63
Bistveno je, da dacia dela avtomobile, ki imajo vse kar je bistvenega za večino kupcev. In za povrh zadnji modeli še dejansko dobro izgledajo. Na revnem zahodu Evrope jih je polno. Pri nas je pa pač rablljena premija tisto pravo.

Pri joggerju me sicer moti motorizacija. 1.0 tce s plinom ali brez je zame čisto nesprejemljiv.
sj bo verjetno prsu v ponudbo se kaksen 1.3TCE
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.121
867
113
Bistveno je, da dacia dela avtomobile, ki imajo vse kar je bistvenega za večino kupcev. In za povrh zadnji modeli še dejansko dobro izgledajo. Na revnem zahodu Evrope jih je polno. Pri nas je pa pač rablljena premija tisto pravo.

Pri joggerju me sicer moti motorizacija. 1.0 tce s plinom ali brez je zame čisto nesprejemljiv.

Mislm, da vsak avto ma vse kar rabis (drugace ga ne bi mogu registrirat). Je pa chipo in to je tisto kar zelis povedat, predvidevam.

Rabljena premija je pa za cefurje, mislm da normaln folk je menda ze postekal, da novo je le 'novo'.

Pa sarkazm gor/dol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Vsak avto ima pač svoj krog kupcev. Dačiji se ta krog veča, medtem ko golfu vsaj pri nas močno pada. Pač plača zadnjih 10 let niti približno ni šla toliko gor kot golf. Osmic praktično ne vidiš. Bodo, ko bodo zgonjene sa njemačke pripeljal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
osmice sicer vidiš, je pa treba upoštevat, da je proizvodnja zmanjšana za 40% zaradi pomanjkanja elektronike...

čakalna doba od pol do enega leta. tudi to je realnost.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.966
5.161
113
Pač plača zadnjih 10 let niti približno ni šla toliko gor kot golf. Osmic praktično ne vidiš. Bodo, ko bodo zgonjene sa njemačke pripeljal.

Vsi avtomobili so se podražali, z malo opreme in 4 cilindri si tudi pri ostalih znamkah na ragu 25 tistočakov +.

Je pa konkurenca velika. Od Škode do hibridov, 7 let garancije, SUVov do omenjenih rabljenih avtov iz severa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Je kdo dejansko vozil to čudo? So sedeži ok? Hrup pri npr. 130 km/h?
Se "gunca" po ovinkih?