Dacia Jogger

kajn

Guru
5. okt 2007
2.484
1.264
113
Iskajoč brata
PI.zda, resno razmišljam, da bi menjal.... Rabljen avto je dražji, kot ko sem ga kupil, če bi še malo doplačal, pa dobim nov avtomobil.
Glavna prednost: prostor, želja po vožnji celega stanovanja na morje :) Žena :)
Glavni minus: neznan nov motor, 3 cilindri, podhranjenost... Dacia
Sem mislil, da ponavadi Dacia dobi preverjeno robo od Renoja? To je pa novo....

Najbolj me pa nazaj vleče, da imam trenutni avto 1 leto in imam ravno servise porihtane, 1 sezona rabljene zimske na feltnah, nove letne, kljuka domontirana, strešne prečke,...
To nihče ne vidi, ko prodajaš..
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.833
4.331
113
PI.zda, resno razmišljam, da bi menjal.... Rabljen avto je dražji, kot ko sem ga kupil, če bi še malo doplačal, pa dobim nov avtomobil.
Glavna prednost: prostor, želja po vožnji celega stanovanja na morje :) Žena :)
Glavni minus: neznan nov motor, 3 cilindri, podhranjenost... Dacia
Sem mislil, da ponavadi Dacia dobi preverjeno robo od Renoja? To je pa novo....

Najbolj me pa nazaj vleče, da imam trenutni avto 1 leto in imam ravno servise porihtane, 1 sezona rabljene zimske na feltnah, nove letne, kljuka domontirana, strešne prečke,...
To nihče ne vidi, ko prodajaš..
Počakaj še eno leto, pa bo na voljo 1,33 z EDC
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Ma nič ni to nov motor. Bil je 0.9 z 90 KM iz katerega so pojačali na 1.0 in 100 KM. Pa so downgradali zaradi EUR 6 na 90 KM, v različicah z plinom je ostal na 100 KM. Pa vidim da ima ja Jogger tudi 1.0 110 KM, katerega ima že nekaj časa Nissan Juke, do pred kratkim se je vrtel tudi v Micri, v renojih ga pa ni bilo. Tak da zadeva niti približno ni nova. se pa strinjam da bi bil 1.33 bolj primeren.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
831
271
63
Varnost je vprašljiva, zadnji testi Dacij so 3 star max

Zoe je pa 0*, pa ni zato avto za na odpad. Finta je v aktvni opremi, k je ti avti nimajo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Za manj denarja boš praktično zmeraj dobil manj. Nekomu vseeno to zadošča, oziroma se mora glede na prihodke s tem sprijazniti.
Varnost nove dacie gotovo presega varnost povprečnega vozila, ki je sedaj na cesti. Je pa daleč od maksimuma, ki se da dobiti na trgu (ali pa tudi ne, ob težavah z dobavami). Seveda za precej več denarja ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Kamele0N

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.833
4.331
113
Dacia
1648809077217.png

1648809272471.png



Primerljiv Clio, je nekaj boljši
1648809313681.png


1648809345357.png


Teža je med tema dvema enaka, tako da sta za testiranje trkov primerljiva in očitno ima Dacia malo slabše rešitve
kljub temu da imata enako platformo.

Manj denarja, manj muzike...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Ene 4 take dačie dobiš za enga kolker tolk bmw-ja. Tak da ziher racionalni nakup. Pa še vse ki se limajo na tebe lahko noter daš, v bmw ju bih jih mogu v kufer na strehi zapret. :D. Sem pa to čudo videl včeraj na avtocesti. Sploh ne zgleda švoh.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Ene 4 take dačie dobiš za enga kolker tolk bmw-ja. Tak da ziher racionalni nakup. Pa še vse ki se limajo na tebe lahko noter daš, v bmw ju bih jih mogu v kufer na strehi zapret. :D. Sem pa to čudo videl včeraj na avtocesti. Sploh ne zgleda švoh.
Kolk naj bi bila cena da vidimo katerega bmw.ja mas nagledanega ( kot drugo opcijo :fredi: )
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
831
271
63
Dacia
Poglej priponko 54339
Poglej priponko 54340


Primerljiv Clio, je nekaj boljši
Poglej priponko 54341

Poglej priponko 54342

Teža je med tema dvema enaka, tako da sta za testiranje trkov primerljiva in očitno ima Dacia malo slabše rešitve
kljub temu da imata enako platformo.

Manj denarja, manj muzike...
Ni cisto enaka platforma, dacia ima CMF low spec platformo; zarad fabrike, ki ne zna delat z najbolj ultra high strenght steelom, zato je namesto tega manj trpezn, ampak nekaj debelejsi. Konci rezultat je pac mal slabsa pasivna varnost.

 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Seveda, dacio pa zapeljes v župnijsko karitas kjer ti olje zamenjajo sestre usmiljenke in zloščijo ministranti.
 
  • Haha
Reactions: tony

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.027
5.231
113
Pa za vzdrzevanje das se eno 3dacie v 5 letih.

Ni res. Tako ali tako je izven garancije pa voziš pod kozolec servisirat.
18 palčne 235mm gume pustiš gor kar zimske in to kitajske. Minimalni stroški.


Razen če oni ne misli, da so razne serije 1-3 neka huda premija.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.484
1.264
113
Iskajoč brata
Včeraj imel preveč čakalnega časa in sem si šel ogledat avto. Zgleda super avto, za tako ceno, vendar ima pa velik feler. Tudi če spregledam podhranjenost motorja (nisem velik dinamik), je še ena večja napaka: Avto nima možnosti dokupa pregrade med zadnjimi zici in prtljažnjim prostorom.
Sploh nima nastavljenega sistema, tistih lukenj kamor vpneš mrežo.
Kako potem izkoristiš prtljažnji prostor? Do rolo sistema ja, ostalo voziš pa zrak.... Če pa spakiraš višje, ti pa ob prvem žlajfu vrže vse naprej na otroke... Kako so lahko tuk mimo udaril?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Včeraj imel preveč čakalnega časa in sem si šel ogledat avto. Zgleda super avto, za tako ceno, vendar ima pa velik feler. Tudi če spregledam podhranjenost motorja (nisem velik dinamik), je še ena večja napaka: Avto nima možnosti dokupa pregrade med zadnjimi zici in prtljažnjim prostorom.
Sploh nima nastavljenega sistema, tistih lukenj kamor vpneš mrežo.
Kako potem izkoristiš prtljažnji prostor? Do rolo sistema ja, ostalo voziš pa zrak.... Če pa spakiraš višje, ti pa ob prvem žlajfu vrže vse naprej na otroke... Kako so lahko tuk mimo udaril?
Hm..kolikokrat se ti pa zgodi da do vrha napolniš prtljažnik? (Če odmisliš 1 x ali 2 x letno na morje?). (ker jaz rolo sicer imam a pod milim nebom ne zgruntam čemu naj bi jo uporabljal...ker če bom filal prtlažnik do vrha bom vzel stran zradnji rolo v katerem je ta mreža (ker itak rabim plac) - takrat bom pa že poskrbel da se ne bo nič kotalo po avtu.