Čudna situacija

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Takšno križišče je vsaj eno tudi v Ljubljani. Precej prometno. Včasih se mi zdi prav trapasto, ko moram nasproti vozečemu (modro vozilo) poblendat, naj se vendar že nekam premakne, ker ima prednost, ker kar stojijo na miru kljub zeleni na semaforju.
stupid-1.gif


Kdo jim je dal izpit?!?
jezen.gif

Cesta v mestni log?
 

volk_S

Pripravnik
17. avg 2007
759
0
16
43
Mene pa zanima, ali je dovoljeno prehitevanje v takšnem križišču, mislm, če greš skoz po glavni in imaš prosto pot, pa če odmislimo semaforje? Pa še ena zadeva; a se daje žmigovec če greš skoz po takšni glavni cesti?
 
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.563
690
113
Citat:
Uporabnik volk_S pravi:
Mene pa zanima, ali je dovoljeno prehitevanje v takšnem križišču, mislm, če greš skoz po glavni in imaš prosto pot, pa če odmislimo semaforje? Pa še ena zadeva; a se daje žmigovec če greš skoz po takšni glavni cesti?
shocked-1.gif

vrni izpit
smirk-1.gif


PS: A danes res že vsi kupijo/zadenejo/sprintajo izpit
confused-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.650
249
113
sam res... kakšne osnove sprašujejo?!

Volk_S-a pa itak sploh ne razumem, kaj sprašuje...
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Saj ne morem verjet, se ti zajebavaš ??
 
Nazadnje urejeno:

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik volk_S pravi:
Mene pa zanima, ali je dovoljeno prehitevanje v takšnem križišču, mislm, če greš skoz po glavni in imaš prosto pot, pa če odmislimo semaforje? Pa še ena zadeva; a se daje žmigovec če greš skoz po takšni glavni cesti?

Pa kje ste vi dobili izpite
confused-1.gif
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.484
1.264
113
Iskajoč brata
Men je bil že v štartu jasno in sem tud tak prepeljal čez križišče, problem je bil pa enga prepričevat, zdej mu bom pa sam link poslal.
Izpit mam pa že kar nekaj časa in še nisem imel problemov na cesti.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Lol... zdejle na edinem semaforiziranem pri nas semaforji ne delajo. Ce bi kdo rad videl tragikomedijo, vabljeni.
aplauz.gif

v mojem mestu semaforji delajo, pridi ti gledat tragikomedijo
grims-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
To je osnova CPP, kdor tega ne ve, nima kaj delat na cesti in naj vrne izpit !

Po pomembnosti:
1) policaj
2) semafor
3) prometni znaki (sem spadajo tudi talne označbe)

Pod 4) pa si pozabil dodati še pravila (torej desno pravilo in pravilo srečanja).
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.397
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik volk_S pravi:
Mene pa zanima, ali je dovoljeno prehitevanje v takšnem križišču, mislm, če greš skoz po glavni in imaš prosto pot, pa če odmislimo semaforje? Pa še ena zadeva; a se daje žmigovec če greš skoz po takšni glavni cesti?

Kdo vam v tej državi tala izpite
17758-icon_confused.gif


1. Prehitevanje v križišču in skozi križišče NI dovoljeno. Dovoljena je samo vožnja mimo, da se brez potrebe ne čaka tistih, ki čakajo na prosto pot.

2. Smernik oziroma po domače žmigovc se da vedno ko se v križišču menja smer. Po domače, smernik daš vedno, ko ne greš naravnost skozi križišče. Potek prednostne ceste nima nobene zveze z dajanjem smernikov. Torej odgovor je DA.

Drugače sem pa tudi že sam poslušal pridigo sodelavca, ki je vozil za mano, da moram dati smernik, če peljem naravnost skozi križišče, ker grem na stransko (neprednostno cesto). Šlo je pa za podobno križišče samo brez semaforjev.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Citat:
Uporabnik volk_S pravi:
Mene pa zanima, ali je dovoljeno prehitevanje v takšnem križišču, mislm, če greš skoz po glavni in imaš prosto pot, pa če odmislimo semaforje? Pa še ena zadeva; a se daje žmigovec če greš skoz po takšni glavni cesti?

V kriztiscih se neprehiteva, se samo obide avto ki zavija, torej ce kdo zavija levo, ga ce lahko to varno naredis, obides po desni. Seveda z pravilno uporabo smernikov.

Da ko se vozimo po glavni je treba dati smernik, saj nakazes da bos zavil.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Citat:
Uporabnik Antonioo pravi:
a je treba 10x napisat ''vrni izpit'', madona ste hudi vsi ej... :D

DA. In nismo hudi, smo samo preseneceni nad dejstvom da 80% lastnikov vozniskega dovoljenja se osnov CPP-ja nepozna. Si mogoce tudi ti med njimi?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik kajn pravi:
Pred kratkim to križišče še ni bilo semaforizirano. Od takrat naprej, ko je, je na križišču čista zmešnjava.
Zanima me, kdo ima prednost. Oba imata zeleno luč, prednostno cesto pa vidite na "znaku" spodaj levo.

Idrija
aplauz.gif

Je kar lepa zmesnjava-klapa vozi kar po starih pravilih
evil.gif

ko peljes iz centra naravnost vidis koga na drugi strani v stilu
jezen.gif
 

ltd

Pripravnik
5. sep 2007
100
2
18
Križišče s tako situacijo je tudi v Kočevju in tam ob vikendih praviloma semaforji ne delajo (se pravi utripajo rumene). Lahko si predstavljate, kak šok in travme to povzroča nedeljskim voznikom...
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Citat:
Uporabnik Antonioo pravi:
a je treba 10x napisat ''vrni izpit'', madona ste hudi vsi ej... :D

DA. In nismo hudi, smo samo preseneceni nad dejstvom da 80% lastnikov vozniskega dovoljenja se osnov CPP-ja nepozna. Si mogoce tudi ti med njimi?


ja, tudi jaz sem med njimi.

btw, se strinjam, niste hudi. vseprej kot to
crazy1.gif
 

volk_S

Pripravnik
17. avg 2007
759
0
16
43
Jst nej vrnem izpit, kaj šele tist star izkušen voznik, ki me je prehitevu. Ne vem ampak, eno je teorija, drugo je praksa. Veliko je takšnih sumljivih križišč, ko res ne veš kaj bi naredu. Npr. blagi ovinek, znaka za prednost ni - je pač le ta samoumnevna, naravnost je stranska cesta - lahko govorimo o križišču za vsak kolovoz, ki se steka na glavno cesto in ima svoj znak ter se izogibamo prehitevanju in damo žmigovec?
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Poglej, ce ti je osnova jasna se bos ze pred vstopom v krizisce znasel. Ce znas opazovati promet, lahko tudi naredis situacijo tako da ti ni treba upostevati znakov, saj hitreje razmisljas od ostalih. Jaz npr ze preden vstopim v krizisce nahitro pregledam znake, in ocenim ostale voznike, s kako hitrostjo se mi priblizujejo in kam mislijo nadaljevati voznjo. Tako predvidim njihove poteze, in lahko zvozim na prednostno cesto z stranske, brez da bi se ustavljal.
Tisti ki pa osnov nepoznajo, se pa tako ali tako v prometnu neznajdejo in jih vidis stati sredi krizisca, ceprav so na prednostni cesti, ali pa se ustavijo na koncu pospesevalnega pasu itd. Promet in voznja sta procesa ki zahtevata aktivno razmisljanje in zato je pomembno da smo prisebni med voznjo.