Čudna situacija

kajn

Guru
5. okt 2007
2.484
1.264
113
Iskajoč brata
OK, na risbi vidite situacijo, upam da jo vsaj na približno zastopite. Pred kratkim to križišče še ni bilo semaforizirano. Od takrat naprej, ko je, je na križišču čista zmešnjava.
Zanima me, kdo ima prednost. Oba imata zeleno luč, prednostno cesto pa vidite na "znaku" spodaj levo.
253126-prometnasituacija.JPG
 

Priponke

  • 253126-prometnasituacija.JPG
    253126-prometnasituacija.JPG
    14,2 KB · Ogledi: 327

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Absolutno modro vozilo! V primeru, ko ne deluje semafor, pa velja tisti prednostni prometni znak...
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Idrija?

Ce gori semafor, ima prednost tisti, ki pelje naravnost. Ce utripa rumena luc, potem ima prednost tisti, ki zavija levo.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Ne štekam, kaj si mislil z utripanjem (luč samo še gor in nič več ne utripa) rumene luči in spremembo prednosti napram zeleni luči?
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Zmeda je verjetno, ker ljudje ne vejo, da ima semafor prednost pred znaki. Torej modro vozilo ima prednost, črno ga čaka
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
hm ja....ko je križišče semaforizirano velajo pravila semaforiziranega križišča. Ko crkne signalizacija se ravnaš po tablah (in upoštevaš prednost).

Torej na tvoji skici ima prednost tisti ki vozi naravnost...čaka spodnji ki želi levo (upam da si ti 'zgornji'
evil.gif
).


Tako identično križišče imaš nad urgenico v LJ (ko se pelješ od urgence, in bi rad prišel npr. na glavno postajo)..moraš zaviti levo ..nasproti pa je ena kvazi cestica..ki je svoje čase peljala zgolj do trgovine (in jo običjano vsi spregledajo....seveda tudi voznike).
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.699
1.616
113
zmeda je verjetno ker je novo, enako križišče je v mb titova/partizanska, s tem da tistega znaka noben sploh opazi ne ker so semaforji vedno vključeni
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
To je pa splosno neznanje CPP-ja. Mojmu instruktorju se je celo zgodilo da se je kandidatka kljub zeleni luci ustavila ker je videla Stop znak nad semaforjem.

In zdaj pomislite koliko ljudi tega neve, in boste videli zakaj je danes stanje na cestah kakrsno je.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.484
1.264
113
Iskajoč brata
No, jest sn sov enkrat čez, pa mi je bil čist logičn da sn počakal predn sn zavil. Sn se pa učeraj z enim kregal, ka je pa trdil čist nasprotno.
Je res, da je ta križišče v Idriji in sn mal govoru s folkom, mi je povedal, da je križišče še počasnejše kot prej (zmedenost folka).
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Zato ker se »kandidatom« premalo gleda »pod prste«. Izdaja dovoljenj in avtošole so postali industrija. Več kot je kandidatov boljše je za posel. Vsi so zavohali denar.
tongue-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.563
690
113
To je osnova CPP, kdor tega ne ve, nima kaj delat na cesti in naj vrne izpit !

Po pomembnosti:
1) policaj
2) semafor
3) prometni znaki (sem spadajo tudi talne označbe)
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
In tako upam, da se bo kdaj zgodilo naslednje;
Prav rad bi videl, da se malce poigrajo z nami. Da bi za nekaj časa ugasnili semaforje na nekaterih križiščih in potem naj upoštevamo le prometne znake. Pa še na vsako križišče bi dal dva policaja, ki bi samo pisala kazni in jih talala voznikom.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Takšno križišče je vsaj eno tudi v Ljubljani. Precej prometno. Včasih se mi zdi prav trapasto, ko moram nasproti vozečemu (modro vozilo) poblendat, naj se vendar že nekam premakne, ker ima prednost, ker kar stojijo na miru kljub zeleni na semaforju.
stupid-1.gif


Kdo jim je dal izpit?!?
jezen.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Tako identično križišče imaš nad urgenico v LJ (ko se pelješ od urgence, in bi rad prišel npr. na glavno postajo)..moraš zaviti levo ..nasproti pa je ena kvazi cestica..ki je svoje čase peljala zgolj do trgovine (in jo običjano vsi spregledajo....seveda tudi voznike).

Ravno prejšnji teden sem peljal po tej "kvazi cestici" v križišče in lovil zeleno
smile-1.gif
, ko pred mano zapelje ena punca od urgence proti postaji. Bilo je malo bolj na knap vse skupaj. Punca za volanom je bila čist trda in verjetno sploh ni vedela za kaj se gre, njena mama (predvidevam) se je pa nekaj usajala. Sicer to križišče poznam in se vedno prepričam, če tisti na drugi strani razmišlja enako kot jaz, ampak za obiskovalce Lj. pa zna biti problem sploh ker sta nasprotni cesti malo zamaknjeni.