čudna poraba

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
.....ampak je blo dostikrat blizu blokade
wink-1.gif

Ne se preveč hvalit s tem, razen če si bil na progi.

Amm.......amm.......kriv kot pribit.
smile-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.376
9.812
113
kod Džej-Zija
Tankaj polno, potem pa vozi, dokler ga ne izprazneš, nato pa to ponavljaj. Tako boš dobila še najbolj verodostojne podatke o porabi. Na cagar se zanašaj le informativno, ker so odstopanja tam lahko zelo velika.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
danes pa je bla poraba verjetno spet 'normalna'......

toplovreme.press

(tudi meni je žena sporočila, da je imela porabo na poti do službe 5,3
grin1.gif
).
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
v teh dneh se pozna na porabi tudi zaradi nižjih temperatur...tako avto dlje časa deluje na 'zaugu' kar pomeni da gre bencin 'v prazno'.

To bi en moral empirično pokazat, kakšna je dejansko razlika. Štiri leta že beležim porabo vsakega tankanja (zmeraj polno-prazno) in imam pozimi nižjo kot poleti. No, po izračunih. Gume so istih dimenzij (zimske in letne) na istih platiščih.
Pozimi je zrak hladnejši, hladnejši zrak je pa bolj zgoščen in ga pride v zgorevalni prostor več, torej avtu pod zaugom to še bolj odgovarja ... Vsaj v teoriji.
wink-1.gif

Jaz ga pozimi vžgem, pustim, da prvič zaug pade, potem ga pa zavrtim nazaj tja do 2,5k rpm za nekaj sekund. Ko prvič spelješ, se šalta ko cuker, z rikvercom tudi ni težav pa še pred križiščem mu ne daje več preveč zauga ... Kolikor jaz opažam, mu to paše.
wink-1.gif


No, call me silly, ampak jaz imam pozimi res nižjo porabo kot poleti, avto pa tudi lepše diha, kar se opazi. Večinoma se itak vozim na daljše relacije, mislim pa, da nekaj zapisanega tudi drži in avto dejansko pozauga več, ampak se ti na daljšo relacijo to nekje izenači. Ne vem pa, kje, ker nimam BC.
wink-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
lep rprimer...ravno ta tisti 'ocvirek' glede porabe moje žene

ravno kak dan nazaj mi je pojamrala da ji poraba sploh ne pade pod 5,6 (pa če se ne motim je celo en danimela 5,8). Ista relacija, ob isti uri....vse identično...edina razlika je temepratura (pa ajde....mogoče en odtenek, ker je v mrazu še šipe čistila pri piržganem motorju..samo to na relaciji 25 km v eno smer nima resnejšega vpliva).

Se da to dobro videti če imaš BC...samos praviš se na AC in voziš npr. 100 km/h...v štartu bo poraba (primer) 6 litrov, kasneje bo padla na 4,5....trej če je kratka relacija, v povprečju voziš z višjo porabo.

Jaz osebno ima čez zimo vedno višjo porabo (pa kljub temu, da so ožje gume gor...res pa da so malo bolj krampaste).