čudna poraba

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
helou!!

spet js
smile-1.gif
ja no en problem mam...če se temu reče proble. namreč moja bejba - avto je ta tedn(torej od pondelka) požrla tok k prejšn tedn v celmu tednu (cca. pol tanka). pa prejšn teden sm se pa res vozila vsak dan v Lj pa še tko okol mal.

a je to kej narobe?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Najverjetneje ne, razen če si opazila, da avto slabše potegne, je bolj glasen itd.

Drugače pa je lahko drug način vožnje (oz. vožnja od semaforja do semaforja ali tiščanje po AC), slabši bencin, črpalka ti ni natankala toliko, kot je pisalo...
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Si menjala gume, pa imaš premalo napolnene? Se ti je vklopla kaka rumena lučka na armaturki? mogoče pomaga, če poveš, katera bejba je to
wink-1.gif
?

V štartu mi ni blo jasno, al je si girl-girl vrjanta, al si pa tip z čudnim nickom
grin1.gif
.
Je pa lepo, da je tvoj avto huda bejba
cheer.gif
.
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
bencin je blo obakrat tankan na isti benzi...edin če s ceno kvaliteta pada. oba tedna je šlo po AC, prblin enaka hitrost. avto potegne...ma mam filing da enak, glas isti...
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Si menjala gume, pa imaš premalo napolnene? Se ti je vklopla kaka rumena lučka na armaturki? mogoče pomaga, če poveš, katera bejba je to
wink-1.gif
?

V štartu mi ni blo jasno, al je si girl-girl vrjanta, al si pa tip z čudnim nickom
grin1.gif
.
Je pa lepo, da je tvoj avto huda bejba
cheer.gif
.

gume premal napolnjene...to sm tud js mislna pa mi usi zatrjujejo da ne...valda kdo za vraga bo bejbo poslušu k nima pojma o pojmu. avto mislm bejba...astra 1.6i letnik 96
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Jaz imam ponavadi povprečno porabo (po bc) okrog 7.5l /100km, ta teden (od nedelje) pa do zdaj pa 8.7l /100km. Zakaj?
Ker vedno naletim na gužvo pa konstantno speljevanje, vožnja po kratkih relacijah... Ta teden se še enkrat nisem mogel normalno pelat vsaj 5min zaradi gužve.
Mogoče pri tebi tiči isti razlog.
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
možno ja...glede na to da sem pondelk pa tork vozila v najhujši gužvi domov to je ob 16h in se je folk sred AC ustavlu
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Ja zdej je zjutri bolj mrzlo pa avto dela malo dlje časa pod zaugom in zato avto malo več porabi, samo se ne bi smelo tako občutno poznati. Možno je tudi tako kot je nekdo omenil, da nimaš gume pravilno napumpane (zjutraj vse 4 napumapaj na 2.0 bara).

edit: ja res je tudi gužva pripomore k povišanju proabe. prva, druga, bremza...itd....tudi po pol ure
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
hm...če bi se mi dal ob pol sedmih zjutri s tem ubadat....se bo fotr pol popoldan v času moje službe
smile-1.gif
sej ma cajt...neki pa tud loh zame nrdi ane
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Citat:
Uporabnik pikica pravi:
avto je ta tedn(torej od pondelka) požrla tok k prejšn tedn v celmu tednu (cca. pol tanka).
a je to kej narobe?

Moški merimo čas v dnevih kadar preobuvamo nogavice .. pri avtomobilu pa je poraba odvisna od kilometrine!!!
grims-1.gif


Se pravi, najprej vprašam ... je mogoče bilo v tem tednu prevoženih že toliko km kot prejšnji teden?
evil.gif


Aja pa men se je tud dvignila poraba v zadnjem tednu ... s 7.6 na 7.9 -> zgleda da gume s profilom 8mm (kjub cm manjši širini) porabijo več kot gume z ~1.5mm!
10.gif
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
...ksz

Jaz pa se nem neke pametnega delal.....ker pojma niam zakaj...samo vem, da če bol tišim bol mi pije.......oz ful se pozna ko mam veliko mestne vožnje......

Ta tedn sem zagonil cel tank
crazy1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
v teh dneh se pozna na porabi tudi zaradi nižjih temperatur...tako avto dlje časa deluje na 'zaugu' kar pomeni da gre bencin 'v prazno'.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.379
9.812
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik pikica pravi:
avto je ta tedn(torej od pondelka) požrla tok k prejšn tedn v celmu tednu (cca. pol tanka).
a je to kej narobe?

Moški merimo čas v dnevih kadar preobuvamo nogavice .. pri avtomobilu pa je poraba odvisna od kilometrine!!!
grims-1.gif


Se pravi, najprej vprašam ... je mogoče bilo v tem tednu prevoženih že toliko km kot prejšnji teden?
evil.gif


Aja pa men se je tud dvignila poraba v zadnjem tednu ... s 7.6 na 7.9 -> zgleda da gume s profilom 8mm (kjub cm manjši širini) porabijo več kot gume z ~1.5mm!
10.gif

Finta je v tudi v tem, da imaš sedaj večji obseg pnevmatike, zato ti števec zdaj ob enaki relaciji kaže krajšo prevoženo razdaljo kot s starimi pnevmatikami.
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik pikica pravi:
avto je ta tedn(torej od pondelka) požrla tok k prejšn tedn v celmu tednu (cca. pol tanka).
a je to kej narobe?

Moški merimo čas v dnevih kadar preobuvamo nogavice .. pri avtomobilu pa je poraba odvisna od kilometrine!!!
grims-1.gif


Se pravi, najprej vprašam ... je mogoče bilo v tem tednu prevoženih že toliko km kot prejšnji teden?
evil.gif


Aja pa men se je tud dvignila poraba v zadnjem tednu ... s 7.6 na 7.9 -> zgleda da gume s profilom 8mm (kjub cm manjši širini) porabijo več kot gume z ~1.5mm!
10.gif

kilometrov ta teden ni niti prbližno tok k prejšn, k sm se kr vozila. no...dons je spet vse normalno kazak(v pondelk k sm šla tankat mi je cagar kr padu dol...na polovico...dons je tm kjer mora bit)...ok spet je vse zmeden napisan
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Star avto, se zna zgodit da plovec v tanku kje obstoji. Ponavadi malce hitrejša vožnja čez ležeče policaje in v rondojih reši tudo to težavo!
zmaga.gif


Aja glede porabe .. poraba = porabljeno gorivo (l) na prevoženo pot (km); se pravi da vedno preveri porabo ko tankaš ne pa na položaj števca za gorivo!
ne-ne-1.gif