Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Ne bo delovalo vseskozi pravilno, ker ne posodablja podatkov - recimo za prebolene je po starem 8 mes, po novem pa je 6mes.

Ampak nima veze, določene aplikacije se znajo online posodobit tudi če imaš podatke izklopljene - Da daš telefon v airplane mode ne zagotavlja, da prenosa podatkov ne bo.
izkusil in plačal podatke v tujini na lastni koži.
Posebnim se zna marsikaj zgodit, kar dokazuješ vsak dan. Airplane mode seveda ustavi vso komunikacijo. Če pa ob vključenem airplane modu vklopiš nazaj podatke, pa seveda tečejo. Ampak tu je težava v uporabniku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
:oops1::valjamse::bonk: To ti lahko počnejo brez usrane primitivne aplikacije od NIJZ. Rešitev je samo, da ne nosiš pametnega telefona s seboj.
Ne bo držalo. Rešitev je edino, da nikoli ne greš tja, kjer se zahteva pct pogoj. Torej v službo, večina trgovin, tankat, k zdravniku.....
Ker povsod tam moraš pokazat qr kodo, če nimaš telefona pa na papirju.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Zanimivo, kako imajo vedno isti uporabniki 1001 težavo, ki je ostali nikoli še nismo doživeli. Najbolje je pa to, da za svoje lastne neumnosti, vedno najdejo neki tretji vzrok, ko je nekdo tretji kriv.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj

Priponke

  • 8FE204FC-865F-427A-A051-015A5A3F59BA.jpeg
    8FE204FC-865F-427A-A051-015A5A3F59BA.jpeg
    79,3 KB · Ogledi: 64

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Posebnim se zna marsikaj zgodit, kar dokazuješ vsak dan. Airplane mode seveda ustavi vso komunikacijo. Če pa ob vključenem airplane modu vklopiš nazaj podatke, pa seveda tečejo. Ampak tu je težava v uporabniku.
Ni res.
Preden sem šel izven EU, sem izklopil podatke in še roaming, nisem nikoli prek podatkov skušal dostopat do neta, naslednji mesec pa dobim račun za prenos podatkov. Ko sem poklical operaterja za pojasnilo, so mi razložili, da se kljub temu kaka aplikacija lahko posodablja. Pri kom je zdej težava? pri meni, ker nisem imel ugasnjenega?
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Ni res.
Preden sem šel izven EU, sem izklopil podatke in še roaming, nisem nikoli prek podatkov skušal dostopat do neta, naslednji mesec pa dobim račun za prenos podatkov. Ko sem poklical operaterja za pojasnilo, so mi razložili, da se kljub temu kaka aplikacija lahko posodablja. Pri kom je zdej težava? pri meni, ker nisem imel ugasnjenega?
Nobena apk se nima kej posodabljat, če izklopiš mobilne podatke. Bolj verjetno je, da si imel VoLTE vklopljen in ti je potem klic oz. govor deloval prek mobilnih podatkov kljub temu, da si izklopil mobilne podatke.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Ni res.
Preden sem šel izven EU, sem izklopil podatke in še roaming, nisem nikoli prek podatkov skušal dostopat do neta, naslednji mesec pa dobim račun za prenos podatkov. Ko sem poklical operaterja za pojasnilo, so mi razložili, da se kljub temu kaka aplikacija lahko posodablja. Pri kom je zdej težava? pri meni, ker nisem imel ugasnjenega?
Operater ima poln k. debilov, ki sicer uspejo priti čez mejo, a nimajo pojma o stroških in se potem izgovarjajo, da so imeli vse ugasnjeno, čeprav seveda niso imeli. Ko pride račun, je pa jok. Takim je najbolje reči, da podatki lahko tečejo, tudi, če je telefon na dnu morja, pa je mir. Naj plačajo za svojo neumnost.

In točno tak uporabnik si ti. Polno problemov že v vsakdanjih stvareh, dojemljiv za največje budalaščine sveta, krivi za njih pa vsi ostali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Zanimivo, kako imajo vedno isti uporabniki 1001 težavo, ki je ostali nikoli še nismo doživeli. Najbolje je pa to, da za svoje lastne neumnosti, vedno najdejo neki tretji vzrok, ko je nekdo tretji kriv.
Nekatere vdiranje v svojo zasebnost in intimo nič ne moti, nekatere pač moti.
30-let nazaj, če se spomniš, so se takratni pomladniki zgražali nad vohunjenjem za državljani in izpostavljali kot višek totalitarizma in nadzora, da so komunisti pred cerkvijo zapisovali kdo je šel v cerkev.

Odsedaj bodo spremljali v katero trgovino,koncert, kdaj si šel )pct aplikacija), s kom si se družil in koliko časa (lanska aplikacija), kam si se peljel (elektronska vinjeta), kam si šel peš, uvajajo kamere z prepoznavo obraza na javnih krajih, snemajo s tem na demonstracijah (potrdil Hojs) .....
Novi predlagani zakon bi pa nadzor policije razširil še na notranje privatne prostore.

Bližamo se digitalni diktaturi po vzoru Kitajske.

Če tebe ne moti, kam to vodi boš tudi ti kmalu naletel na težavo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Nekatere vdiranje v svojo zasebnost in intimo nič ne moti, nekatere pač moti.
30-let nazaj, če se spomniš, so se takratni pomladniki zgražali nad vohunjenjem za državljani in izpostavljali kot višek totalitarizma in nadzora, da so komunisti pred cerkvijo zapisovali kdo je šel v cerkev.

Odsedaj bodo spremljali v katero trgovino,koncert, kdaj si šel )pct aplikacija), s kom si se družil in koliko časa (lanska aplikacija), kam si se peljel (elektronska vinjeta), kam si šel peš, uvajajo kamere z prepoznavo obraza na javnih krajih, snemajo s tem na demonstracijah (potrdil Hojs) .....
Novi predlagani zakon bi pa nadzor policije razširil še na notranje privatne prostore.

Bližamo se digitalni diktaturi po vzoru Kitajske.

Če tebe ne moti, kam to vodi boš tudi ti kmalu naletel na težavo.
Telefon vrž v kanto, kup si Benefona, pa je zadeva rešena.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Nobena apk se nima kej posodabljat, če izklopiš mobilne podatke. Bolj verjetno je, da si imel VoLTE vklopljen in ti je potem klic oz. govor deloval prek mobilnih podatkov kljub temu, da si izklopil mobilne podatke.
Med časom bivanja v tujini nisem sprejemal in oddajal klicev, VoLTE nisem nikoli vklapljal, kot vidim mi ga tudi telefon ne podpira.
je crbobog spodaj pojasnil, taka je narava lte omrežja, operater mi je pojasnil, da se je kaka app posodabljala. Ali se je res ne vem, račun za prenos podatkov sem vsekakor dobil ob izklopljenih podatkih in izklopljenem roamingu. Torej nekaj se je prenašalo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.218
9.455
113
kod Džej-Zija
Kot ti je povedal crnobog, če si bil prijavljen v omrežje 4G, o ozadju zaradi tipa omrežja tečejo podatki, čeprav imaš podakte med gostovanjem izklopljene. Če bi se hotel temu izogniti, bi moral omrežje nastaviti na 2G/3G.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Kot ti je povedal crnobog, če si bil prijavljen v omrežje 4G, o ozadju zaradi tipa omrežja tečejo podatki, čeprav imaš podakte med gostovanjem izklopljene. Če bi se hotel temu izogniti, bi moral omrežje nastaviti na 2G/3G.
V čem je pa potem sploh štos izklopa mobilnih podatkov? Samo to, da ti razna socialna omrežja ne pushajo notifications al kva? :bonk:
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.218
9.455
113
kod Džej-Zija
V 2G/3G je izklop popoln, v 4G žal ne. Se jih pa pri izklopu prenese minimalno, tudi posodobitve sistema in aplikacij ne grejo skozi, push maili in obvestila ne delujejo itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ: ne vem no, jaz sem imel izklopljen prenos podatkov pri gostovanju v tujini in mi ni v par dnevih zaračunalo nič, po drugi strani pa je žena vklopila podatke ob prehodu ČG-HR meje in zaradi avto nastavitve omrežja in siljenja operaterja v "bratsko" omrežje Telemach BIH pokasirala zajeten račun podatkov v par urah.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Point je v tem, da ne znaš uporabljati slovenskega jezika, pa množine. Bomo videli, so rekli slepi.
A zdaj boš pa v množino zapenjal, da lahko brihtoliraš dalje, LoooooL :aplauz:
BTW - V praksi je večkrat ednina, za samo osnovo je množina, oboje je pravilno. In en sam človek (slepi) lahko brez problema govori v množini, ker govori za skupino.

Na, c/p iz Frana, boš tudi njim očital nepravilno rabo množine? :valjamse:

Fran/Pregovori

Samostojni izpis sestavka​

Bomo videli, so rekli slepi.

POMEN - šaljiv komentar na zadržano stališče, da se bo kaj še izkazalo, da kaj še ni dorečeno, jasno, da je o čem še preuranjeno soditi

ZGLEDI - Dejal je, da se bodo Slovenci lahko zaposlovali »zunaj«. Bomo videli, je rekel slepec*


*slepec=slepi
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
ksz


Krek, strokovnjak za droge, kritiziral epidemiologe, da so bili nastavljeni politično...