Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker smo ravno pri aplikacijah za preverjanje: slovenska samo posveti zeleno - brez imena in priimka, švicarska mi izpiše še ime priimek in rojstni datum. V čem je fora?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ne vem, če se prav razumemo. Domnevam, da je sodelavka imela sprintano QR kodo, policist pa jo je poskeniral s telefonom in mi je javilo, da PCT pogoj ni izpolnjen.
Kar pomeni, da se je spremenil RULE v aplikaciji v vmesnem času. Kar pomeni da, ali se je posodobila aplikacija za preverjanje PCT pogoja, ali pa aplikacija sprašuje online RULE engine za veljavnost PCT pogoja, glede na podatke v QR kodi.

Sem mislil, da so PCT pogoji dogovorjeni na nivoju EU in da si jih ne more vsaka držav izmišljevati po svoje. Vsaj tako se spomnim.
To ni nobena skrivnost. V nastavitvah aplikacije je vidno, da pogleda za posodobitvami pri vsakem zagonu. V posodobitvah so pa pogoji za veljavnost QR kode in javni ključi organov, ki izdajajo to kodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ker smo ravno pri aplikacijah za preverjanje: slovenska samo posveti zeleno - brez imena in priimka, švicarska mi izpiše še ime priimek in rojstni datum. V čem je fora?
Tako je delala ena od zgodnejših verzij. Zadnja kaže to kar švicarska. To zgodnejšo verzijo pa kažejo na TV, da jim ni treba megliti imena in datuma.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tako je delala ena od zgodnejših verzij. Zadnja kaže to kar švicarska. To zgodnejšo verzijo pa kažejo na TV, da jim ni treba megliti imena in datuma.
Ne vem če, danes sem prenesel obe aplikaciji (zadnja posodobitev pravkar) - švicarska ime priimek datum rojstva, naša samo zeleno brez ostalih podatkov.
da sploh ne omenjam, da švicarska odčita v desetinki sekunde, tudi če ni cela koda zajeta, naša pa melje, prenaša, preverja,... ;)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Ne vem če, danes sem prenesel obe aplikaciji (zadnja posodobitev pravkar) - švicarska ime priimek datum rojstva, naša samo zeleno brez ostalih podatkov.
da sploh ne omenjam, da švicarska odčita v desetinki sekunde, tudi če ni cela koda zajeta, naša pa melje, prenaša, preverja,... ;)
S kje se da naložiti aplikacijo za preverjanje PCT pogoja? Da ta dva soseda pogledata, če jima QR koda še prime.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
A si ti glup ali se samo delaš? Aplikacija prikaže QR kodo, organ, ki jo preverja, pa ugotovi, da ne velja. Ne aplikacija, organ. Štekaš zdaj?
Izgleda da sem butast, pa te prosim, da mi to lepo razložiš, če si zi bolj pameten.
Kdo je to organ? varnostnik na vratih?
Ja, res, on ugotovi, ali izpolnjuješ pct, ampak glede na to, ali mu aplikacija na ekranu pokaže eno veliko zeleno kljukico, ali pa rdeč križec.
Kako pa aplikacija glede na tekoče ukrepe vlade ve, ali je treba pokazat zeleno kljukico ali rdeč križec, če deluje pa kakor vsi zagotavljajo OFFLINE, je pa skrivnost o kateri sprašujem.
Kolikor jaz, ki sem kot praviš butast, vem, Aplikacija nič ne kaže QR kode, QR kodo imaš ti s sabo na papirju natiskano. Vsaj js sem jo imel. Aplikacija pa kodo skenira in pokaže zeleno kljukico ali rdeč križec. Pač glede na to ali je že minilo 6 mesecev od prebolelosti ali ne.
Sprašujem pa, kako app ve, ali je danes v veljavi 6mes ali 8 mes, kako se sproti prilagaja vladnim ukrepom, če kot vsi zatrjujejo deluje offline ??????
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Ne vem če, danes sem prenesel obe aplikaciji - švicarska ime priimek datum rojstva, naša samo zeleno brez ostalih podatkov.
da sploh ne omenjam, da švicarska odčita v desetinki sekunde, tudi če ni cela koda zajeta, naša pa melje, prenaša, preverja,... ;)
Dej link od kje si dobil aplikacijo. Ker so to objavljali na 100 straneh in potem so različni linki do napačnih verzij aplikacije. Uradno dobiš na strani nijz, samo še to se moraš potrudit da dobiš pravo ker imaš med novicami in objavami tudi linke do stare.

Trenutna uradna prikaže ime, priimek in leto rojstva + status PCT pogoja.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz imam verzijo 1.1.9-accsi. Kazanje samo veljavnosti nima nobenega smisla, ker se ne more na noben način preveriti, če je koda res tvoja, tudi če ti vzamejo še prstne odtise. :cool:
Zadnja posodobitev: 2021-09-20 11:37
Aplikacija za preverjanje: Različica: 1.1.9-accsi

Vsi ostali: z NIJZ strani.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
To ni nobena skrivnost. V nastavitvah aplikacije je vidno, da pogleda za posodobitvami pri vsakem zagonu. V posodobitvah so pa pogoji za veljavnost QR kode in javni ključi organov, ki izdajajo to kodo.
Aha, torej so nam lagali, ko so rekli, da app deluje offline.

Khmm, ko sem js, ko so jo uvajali podvomil, da bo offline, in rekel da se bo app posodabljala, uvajala nove funkcionalnosti, je bila to teorija zarote.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Ne trdim da je tako. ampak.

Zapisan imaš datum cepljenja. In app ima lahko kot rule zapečeno trajanje veljavnosti cepljenja. Za preverit rabi torej samo trenutni datum. Se pravi dokler je datum_cepljenja +6m > now() je OK. Potem ne več. Čisto offline.

Seveda pa stvar ni vredna pol piskra mlačne vode če nimaš kontrole na verzijami, česar z distribucijo preko APK jev in offline appom seveda ne moreš zagotovit.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zdaj sem naložil še "novo" različico,, ki prikaže letnico rojstva - datum pač ne.
Zanimivo, da sta obe dostopni na NIJZ strani, kar samo kaže na kaos, ki vlada tam!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne trdim da je tako. ampak.

Zapisan imaš datum cepljenja. In app ima lahko kot rule zapečeno trajanje veljavnosti cepljenja. Za preverit rabi torej samo trenutni datum. Se pravi dokler je datum_cepljenja +6m(+9m) > now() je OK. Potem ne več. Čisto offline.

Seveda pa stvar ni vredna pol piskra mlačne vode če nimaš kontrole na verzijami, česar z distribucijo preko APK jev in offline appom seveda ne moreš zagotovit.
Fixed bug. :evil: