Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Je pa zdajle ena druga in gromozanska glupost ta vikend prišla na dan. Teli se res zajebavajo z narodom. Vsem, ki so bili cepljeni z enim odmerkom med 6 in 8 mesecem po prebolelosti so čez noč naredili neveljavna covid potrdila. Po medijih ne bev ne mev. Sodelavki je na meji zablinkalo rdeče....pa sej tej niso normalni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Prvič slišiš, da te pri cepljenju namerno okužijo? Sicer z mrtvim virusom, pa vendar? (osnovni princip cepljenja proti virusom)
Kako to da se spuščaš v debate?
Prvič slišim, da te (v EU) cepijo z mrtvim virusom, malo pogooglaj kakšna so to mrna cepiva.
Glede na to, da ne veš, da so pri nas cepiva drugače narejena - kako to, da se spuščaš v debato?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Navto sem ze 1 teden nazaj opozarjal.
Itak pa je 8 mesecev veljalo le v Sloveniji. V tujini ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Prvič slišim, da te (v EU) cepijo z mrtvim virusom, malo pogooglaj kakšna so to mrna cepiva.
Glede na to, da ne veš, da so pri nas cepiva drugače narejena - kako to, da se spuščaš v debato?
Tud vektor (AZ, JJ) je dejansko virus, ki je nesposoben reprodukcije in je gensko spremenjen, tko da te na nek način okužijo, da potem začno celice proizvajat nek protein ki potem sproži imunski odziv. MRNA pa to fazo preskoči, če prav vem. Klasika pa dejansko dobiš oslabljen virus Sars cov... Moje laično razumevanje, če me kdo popravi bo dobrodošlo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
Je pa zdajle ena druga in gromozanska glupost ta vikend prišla na dan. Teli se res zajebavajo z narodom. Vsem, ki so bili cepljeni z enim odmerkom med 6 in 8 mesecem po prebolelosti so čez noč naredili neveljavna covid potrdila. Po medijih ne bev ne mev. Sodelavki je na meji zablinkalo rdeče....pa sej tej niso normalni.
Jap, osebno poznam tak primer. Kar nenadoma PCT ni več izpolnjen, pa nihče nič povedal, da se bo to zgodilo.

Nekoga bi bilo za take oslarije res treba za prašnike obesit.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
PCT ni čisto neuporaben. So ga pa naši seveda izrodili, ker bi radi prisilili ljudi k cepljenju.
PCT je uporaben samo za to, da ljudi prisiljuje k cepljenju. Glede širjenja virusa je pa škodljiv.
In ko lahko 100 okuženih maturantov pride neovirano mimo inšpektorjev (ki so vedeli, da so med njimi okuženi s simptomi), samo zato ker izpolnjujejo PCT pogoj, je vsakomur lahko jasno, da je PCT pogoj škodljiv, ker to omogoča. Edino vladni zaslepljenci bodo pct še hvalili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tud vektor (AZ, JJ) je dejansko virus, ki je nesposoben reprodukcije in je gensko spremenjen, tko da te na nek način okužijo, da potem začno celice proizvajat nek protein ki potem sproži imunski odziv. MRNA pa to fazo preskoči, če prav vem. Klasika pa dejansko dobiš oslabljen virus Sars cov... Moje laično razumevanje, če me kdo popravi bo dobrodošlo.
Res je vektor virus, a vsaj pri AZ niti ni človeški, temveč opičji. In to ne virus covida, temveč eden od več sto respiratornih virusov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Je pa zdajle ena druga in gromozanska glupost ta vikend prišla na dan. Teli se res zajebavajo z narodom. Vsem, ki so bili cepljeni z enim odmerkom med 6 in 8 mesecem po prebolelosti so čez noč naredili neveljavna covid potrdila. Po medijih ne bev ne mev. Sodelavki je na meji zablinkalo rdeče....pa sej tej niso normalni.
Imaš kakšen vir? Namreč soseda s Paga padeta v to skupino in sta do pred dveh tednov nazaj neovirano prehajala mejo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Tud vektor (AZ, JJ) je dejansko virus, ki je nesposoben reprodukcije in je gensko spremenjen, tko da te na nek način okužijo, da potem začno celice proizvajat nek protein ki potem sproži imunski odziv. MRNA pa to fazo preskoči, če prav vem. Klasika pa dejansko dobiš oslabljen virus Sars cov... Moje laično razumevanje, če me kdo popravi bo dobrodošlo.

AZ in JJ uporabljata adenovirus, kitajsko cepivo je pa tisto, ki ti dejansko priskrbi neaktiven covid virus. Demzova trditev se po mojem razumevanju lahko nanaša zgolj na takšna cepiva, ki pa pri nas niso v uporabi.

Tole se pa nanaša na AZ & JJ:

"Viral vector vaccines use a modified, harmless version of a different virus as a vector, or carrier, to deliver immunity instructions to cells in the body. The body then follows those instructions to build an immune response to the intended virus (in this case, SARS-CoV-2, which causes COVID-19.)

The virus vector being used in the Johnson & Johnson and AstraZeneca vaccines is an adenovirus, a common type of virus that typically causes mild cold symptoms when it infects someone.

COVID-19 viral vector vaccines inject a harmless adenovirus vector, which carries unique genetic information from the COVID-19 virus to human cells. Once it reaches human cells, the vector uses that genetic information with the cell’s machinery to produce a COVID-19 spike protein (a small piece of SARS-CoV-2) on the cell’s surface. That spike protein triggers a response from the body’s immune system to start producing antibodies to COVID-19."
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Je pa zdajle ena druga in gromozanska glupost ta vikend prišla na dan. Teli se res zajebavajo z narodom. Vsem, ki so bili cepljeni z enim odmerkom med 6 in 8 mesecem po prebolelosti so čez noč naredili neveljavna covid potrdila. Po medijih ne bev ne mev. Sodelavki je na meji zablinkalo rdeče....pa sej tej niso normalni.
Mene pa bolj zanima, kako se aplikacija prilagodi na sprotne odloke vlade, če vsi zagotavljajo, da deluje offline ????
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
A si ti glup ali se samo delaš? Aplikacija prikaže QR kodo, organ, ki jo preverja, pa ugotovi, da ne velja. Ne aplikacija, organ. Štekaš zdaj?
Ne vem, če se prav razumemo. Domnevam, da je sodelavka imela sprintano QR kodo, policist pa jo je poskeniral s telefonom in mu je javilo, da PCT pogoj ni izpolnjen.
Kar pomeni, da se je spremenil RULE v aplikaciji v vmesnem času. Kar pomeni da, ali se je posodobila aplikacija za preverjanje PCT pogoja, ali pa aplikacija sprašuje online RULE engine za veljavnost PCT pogoja, glede na podatke v QR kodi.

Sem mislil, da so PCT pogoji dogovorjeni na nivoju EU in da si jih ne more vsaka držav izmišljevati po svoje. Vsaj tako se spomnim.
 
Nazadnje urejeno: