Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Sedaj tole sproščanje, a se še komu zdi malo sarkastično da NOČNI klubi in diskoteke lahko delujejo od 5h do 24h? :valjamse:

Ne vem kako se sedaj mladina zabava, ampak mi smo v disko hodili strogo po 22h in bili tam do jutra.

Tako je pač, ko odloke sprejemajo stari prdci, ki ne poznajo druge oblike zabave kot je gasilska veselica, ali pa ples na terasi z One-Man-Midi bandom.

btw. Kaj je s klubskimi koncerti? PCT?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Trenutno kar razumem so klubski koncerti, dvoranski koncerti in tudi open air festivali bolj kot ne na sivem. Pač odvisno kako uradno je deklariran prostor in kakšna dejavnost je registrirana in kako organiziraš dogodek. Vsekakor pa je kup omejitev. Recimo lahko imaš nastop v gostilni samo se moraš držat pravil sedišč, števila gostov in ostalih bedarij ...

Ma uničili so lansko sezono festivalov in koncertov, letošnjo so tudi vsaj kar se tiče tavelikih. Diskoteke so pa samo še za prave rejverje ki vstanejo ob 24h in do 5h ravno dobijo pravo dozo spida da potem lahko ob 5h gredo na party in ostnaejo tam do 12h ko gredo spat na plažo (časi ambasade gavioli so nazaj).
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Same nebuloze. Vidim pa, da se je že začel paničarit z delta sevom. Po delti bo pa naslednji in potem naslednji. Baje je že v Splitu buuuhahaha, spet material za kacina v srajčki, ko bo zaključil dopust nekje sred avgusta.
Še dobro, da grška abeceda nima ekstra veliko črk in da bo verjetno prej izzvenel virus. Jeba bo, če prevzamejo kitajske pismenke. Tam jih je konkretnooooo več. :)

Zdej pa še eno resno vprašanje: Kdo je IZVEN časa razglašene epidemije pristojen za kontrolo PCT, na podlagi katerega zakona se izvaja kontrola in kakšna je kazen.

PS: odgovorov v stilu pejt se cepit, ali pa testirat se izogibajte, saj je vprašanje jasno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Sedaj tole sproščanje, a se še komu zdi malo sarkastično da NOČNI klubi in diskoteke lahko delujejo od 5h do 24h? :valjamse:

Ne vem kako se sedaj mladina zabava, ampak mi smo v disko hodili strogo po 22h in bili tam do jutra.
:zmaga:

Načeloma pred polnočjo ali eno zjutraj itak žur še sploh ni žur, se folk šele počasi ogreva :D
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.711
113
Še dobro, da grška abeceda nima ekstra veliko črk in da bo verjetno prej izzvenel virus. Jeba bo, če prevzamejo kitajske pismenke. Tam jih je konkretnooooo več. :)

Zdej pa še eno resno vprašanje: Kdo je IZVEN časa razglašene epidemije pristojen za kontrolo PCT, na podlagi katerega zakona se izvaja kontrola in kakšna je kazen.

PS: odgovorov v stilu pejt se cepit, ali pa testirat se izogibajte, saj je vprašanje jasno.
Indijski, Afganistanski, Teheranski, Arabski......
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Kolikor razumem lahko odrejajo "higienske ukrepe" na podlagi zakona o nalezljivih boleznih, neodvisno od razglasitve.
Kje si lahko to v uradnem listu preberem?
Namreč, že med samo epidemijo so si podajali odgovornost kontrole, kdo je sploh pristojen za to kontrolo, se niso znali zmenit, nato je vse potihnilo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Sedaj tole sproščanje, a se še komu zdi malo sarkastično da NOČNI klubi in diskoteke lahko delujejo od 5h do 24h? :valjamse:

Ne vem kako se sedaj mladina zabava, ampak mi smo v disko hodili strogo po 22h in bili tam do jutra.
Mi smo na partyje hodili tud po polnoči, pa dopoldan domov, v času tvojih staršev pa so bili mladinski plesi od popoldan - pa da so do 21-22 doma.
Časi se spreminjajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Klikni na zavihek "Analitični" (pogled), lepo vidiš vse dopolnitve zakona in tudi vse odloke, ki so na podlagi tega zakona bili sprejeti. Na vrhu imaš linke na objave v Uradnem listu, s katerimi so dopolnjevali zakon - zadnja iz maja letos.

"Neuradno prečiščeno besedilo" pomeni le to, da so vse spremembe dali na kup v berljivo obliko, da se tebi ni treba prebijati čez vsako objavo v UL posebej. Zelena pika pomeni, da je zakon/predpis veljaven.

Torej je še kako uradno.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.569
113
Kje v 39 členu Znb vi najdete karkoli o PCT ?
A je prej potrebno vzeti mdma tabletko in liter viskija ?


nemenabijat
Odpri si popoldanski sp, potem si v Slo kot diplomati.
Gostinci in hotelirji ne bodo preverjali, ali ima stranka PCT.
 
Nazadnje urejeno:

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Ne rabim sp-ja. Med korono so lahko recimo v bauhausu kupovali samo tisti z davčno št. Si šel pač v bauhaus po 2 šraufa, na blagajni povedal davčno od Bauhausa :valjamse: plačal in šel.