Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
vsak naj poskrbi zase in za svoje bližnje pa bo. sekirat se zarad drugih je res neumnost

ampak vseeno - druženje v naravi ima zelo majhno možnost okužbe, tko da jest tega ne obsojam.

virus bo pa haral naokoli kljubi ukrepom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Kaj ko bi nehal preštevat tele ljudi zunaj po sankališčih. To v splošni sliki ni nobena težava, pa lohk Zino kiha v face ljudem kolikor hoče. Kolikor poznam ljudi, pa jih ni malo, vključno z nami petimi smo fasal okužbo zarad prenosa v zaprtem prostoru, kjer se dela 8 ur in nikakor na sankališču, v trgovini ITD, tko da je vse tole kompliciranje z maskami na prostem en navaden bulšit in navadno pretiravanje.

Vem za vas, kjer se je okužba raznesla kot blisk, kjer je bila žrtev vsega tega 52 letni dec, na splošno zdrav. Raznosil je pa stvar en sam bedak, ki je hodil okoli ne glede na to, da je imel doma babnico, ki je bla pozitivna. Kaj bi bil ključni ukrep v tem primeru? Maske na prostem? Al mogoče odločba o karanteni?
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

sad

Guru
24. avg 2007
20.518
9.216
113
Kaj ko bi nehal preštevat tele ljudi zunaj po sankališčih. To v splošni sliki ni nobena težava, pa lohk Zino kiha v face ljudem kolikor hoče. Kolikor poznam ljudi, pa jih ni malo, vključno z nami petimi smo fasal okužbo zarad prenosa v zaprtem prostoru, kjer se dela 8 ur in nikakor na sankališču, v trgovini ITD, tko da je vse tole kompliciranje z maskami na prostem en navaden bulšit in navadno pretiravanje.

Vem za vas, kjer se je okužba raznesla kot blisk, kjer je bila žrtev vsega tega 52 letni dec, na splošno zdrav. Raznosil je pa stvar en sam bedak, ki je hodil okoli ne glede na to, da je imel doma babnico, ki je bla pozitivna. Kaj bi bil ključni ukrep v tem primeru? Maske na prostem? Al mogoče odločba o karanteni?
Ključni ukrep bi bil, da takemu bedaku zaloputneš vrata pred njim in mu poveš, da se spoka iz dvorišča za naslednjih 14 dni.
Pa od takrat naprej veš kako odgovoren je in ustrezno ravnaš v bodoče.

Pa še to: vsem je jasno, kje se prej okužiš, ampak če lahko kjerkoli zmanjšaš možnost okužbe, potem je pač noro, da tega ne storiš. In to, da greš nekam na samo namesto v gužvo, je to. Brez kakršnekoli žrtve.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.025
113
In ključni faktor (veriga je toliko močna kot najšibkejši člen) ni ali se 90 % populacije drži ukrepov 97 % ali 99 %, ključni faktor je koliko se 5 % (ali 10 %) populacije ne drži ukrepov.

Samo tega eni ne bodo nikoli razumeli pa če jim boš 100 let razlagal. Ključnih je točno tistih 5% aktivno okužene populacije, če se ti ne držijo ukrepov potem nobenega vidnega učinka oziroma vsem ostalim ostane samo to da nosiš masko ki ščiti tebe osebno + skrbiš za ostalo higieno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
Ključni ukrep bi bil, da takemu bedaku zaloputneš vrata pred njim in mu poveš, da se spoka iz dvorišča za naslednjih 14 dni.
Pa od takrat naprej veš kako odgovoren je in ustrezno ravnaš v bodoče.

Pa še to: vsem je jasno, kje se prej okužiš, ampak če lahko kjerkoli zmanjšaš možnost okužbe, potem je pač noro, da tega ne storiš. In to, da greš nekam na samo namesto v gužvo, je to. Brez kakršnekoli žrtve.

če veš, da je okužen... problem je, če ne veš...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
vsak naj poskrbi zase in za svoje bližnje pa bo. sekirat se zarad drugih je res neumnost

ampak vseeno - druženje v naravi ima zelo majhno možnost okužbe, tko da jest tega ne obsojam.

virus bo pa haral naokoli kljubi ukrepom.
druženje v naravi in gibanje v naravi je razlika, razen za kalbota, on je imun.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
To je to. In ravno zaradi tega jaz ne grem v gužvo. Po Janezevo sem pa prestrašen opranoglavi lolek.

Meni sicer dol visi za inšpektorje, ker sem že dovoljkrat napisal, da normalen človek ne rabi inšpektorja, da se obnaša odgovorno, ni pa dovolj inšpektorjev, da bi vse bedake oglobili.
Koliko je že možnosti, da žena, ki je pozitivna in seveda živi in spi z možem, okuži tudi njega? 30%?
Še kakšno vprašanje na temo druženja na svežem zraku v naravi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger in mirsi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
UV sevanje sonca ni dovolj močno da uniči virus tako kot si želiš ti predtsavljati. Virus tudi na zunanjih površinah preživi do 3 dni. O tem se je pisalo že marca. Lahko si pogledaš Bahrajn ko so imeli 40 stopinj pa epidemijo. Količina UV sevanja ki ga uniči v nekaj minutah je pa samo od temu namenjenih napav. Pa ni zdravo da takrat stojih v bližini.
Meni tole ne gre skupaj s poletnim gužvanjem na morju in 25 novoodkritimi okužbami na dan.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Koliko je že možnosti, da žena, ki je pozitivna in seveda živi in spi z možem, okuži tudi njega? 30%?
Še kakšno vprašanje na temo druženja na svežem zraku v naravi?
30?
ti si res CAR
kaj sta potem delala direktor in kalbotova žena??
lehenda si res! še dobro da ni 5%
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.518
9.216
113
Koliko je že možnosti, da žena, ki je pozitivna in seveda živi in spi z možem, okuži tudi njega? 30%?
Še kakšno vprašanje na temo druženja na svežem zraku v naravi?
Po tvoji logiki potem vse pustimo in bo kar bo.
Še enkrat: zunaj it na samo ali v gužvo je zame isto, stane me nič. Kje je večja možnost, da fašem Covid?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
30?
ti si res CAR
kaj sta potem delala direktor in kalbotova žena??
lehenda si res! še dobro da ni 5%
No, to niso moje ugotovitve, to je izjava strokovnjakinje Beovičke nekaj časa nazaj, tko da se kar nanjo obrni. Mal pobrskaj, pa boš sigurno našel.
P.S.: Pri direktorju in Kalbotovi ženi pa ste itak ugotovili, da je covid spolno prenosljiv. :cool:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in kalbo

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
brezveze. grem iz te teme. zaenkrat nihče v širši familiji 11 oseb, ni fasal okužbe, naj bo še naprej tako, tudi če se gibamo narobe po alter merilih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Ključni ukrep bi bil, da takemu bedaku zaloputneš vrata pred njim in mu poveš, da se spoka iz dvorišča za naslednjih 14 dni.
Pa od takrat naprej veš kako odgovoren je in ustrezno ravnaš v bodoče.

Pa še to: vsem je jasno, kje se prej okužiš, ampak če lahko kjerkoli zmanjšaš možnost okužbe, potem je pač noro, da tega ne storiš. In to, da greš nekam na samo namesto v gužvo, je to. Brez kakršnekoli žrtve.
Aha, karantena pa ne?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
30?
ti si res CAR
kaj sta potem delala direktor in kalbotova žena??
lehenda si res! še dobro da ni 5%
Pa sej to smo že razčistli, a nismo? Covid spolna bolezen pa to, no je vsaj z direktorjem, ne s skladiščnikom ;)

Zdej pa resno: Car je imel v mislih brihtno izjavo Beovićke. Drugače so pri tem virusu možnosti blizu 100% med možem in ženo po mojih prepričanjih in opažanjih.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
Pa sej to smo že razčistli, a nismo? Covid spolna bolezen pa to, no je vsaj z direktorjem, ne s skladiščnikom ;)

Zdej pa resno: Car je imel v mislih brihtno izjavo Beovićke. Drugače so pri tem virusu možnosti blizu 100% med možem in ženo po mojih prepričanjih in opažanjih.

nimaš prav...

2 kolega sta fasala, žene in otroci zdravi. pa sta spala z ženo...