Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
Mislim da bi bilo manj škode, če bi oktobra za 14 dni ustavili vse, kot spomladi, ne pa tako kot danes, ko že 2 meseca in več dobesedno umira vse, gospodarska škoda ogromna, ob tem da se štala sedaj šele začenja v podjetjih, kjer je vsak dan več okuženih in proizvodnja marsikje na meji možnega. Tisti ki pa slučajno še niso zboleli, pa doživljajo nenormalne pritiske, samo da se proces ne ustavi.
Ne oktobra, najkasneje zadnja dva tedna avgusta, pa bi bili na obvladljivih številkah. Vlada je zavozila in zavoljo reševanja turistične sezone ukrepala prepozno. Morda bo ovcam sedaj jasno, kaj so zakuhale s svojim rinjenjem po zabavah, praznovanjih, dopustih, kolinah, ...
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: sad, jonny77 in Car

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
Sam nabijate o teh zabavah, kolinah... Še nedavno nisem poznal nobenega okuženega, danes je okuženih že precej sodelavcev, prijateljev in znancev. Za vse pa lahko 99% rečem, da družabnega življenja nimajo več, samo služba in domov, vmes kdaj pa kdaj v trgovino, FB, TV...
Te katere poznam, ki ga pa res serjejo pa so zdravi. Večina se jih je okužila v službah, čeprav se vsi tako delodajalci kot vlada trudijo da bi to dejstvo ovrgli, tudi tako, da okužene ljudi silijo delat in lagat da okužba ne izvira iz podjetja.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
Ne oktobra, najkasneje zadnja dva tedna avgusta, pa bi bili na obvladljivih številkah. Vlada je zavozila in zavoljo reševanja turistične sezone ukrepala prepozno. Morda bo ovcam sedaj jasno, kaj so zakuhale s svojim rinjenjem po zabavah, praznovanjih, dopustih, kolinah, ...
Se strinjam delno, zadnja dva tedna avg bi moral omejit toliko, da folk ne bi bluzil, na Hrvaško hodil pred šolo. Konc septembra začetek oktobra je blo pa jasno da smo zavozili, in takrat bi moral naredit rez.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.142
113
sem marca pričakoval, da bo JJ na vladi zadevo spravil v red in bodo odločitve normalno speljane. Po pol leta, jih imajo vsi poln kufer, tudi nekateri člani SDS (vsaj pri nas), ker s takšnim PRjem izgubiš vso kredibilnost in rezultat je kakšenje. Tudi če naredijo 24ur policijsko ru, 100m od doma rezultatov, žal, ne bo, pa si vsi želimo, da se ta norija enkrat konča...

Ker obtoževat folk, da je kriv za vse, jaz kot vlada pa nič, je totalno kontraproduktivno..

Point there. Ampak enako glupo je vso krivdo zvalit zgolj in samo na ukrepe, ki seveda res niso popolni, bi pa nedvomno bili bolj učinkoviti v kolikro bi se jih narod bolj držal. Razlogi zakaj se jih pa ne držijo so pa seveda različni in med njih pade tudi nesmiselnost določenih vladnih ukrepov.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Folk laže bolj kot pes teče. Okužb po firmah je kar precej. Več pa po domačih "feštah". Težko je tle iz prejetih podatkov zaključek potegnit. To je nekako tako kot ankete pred volitvami.
V DSO-jih, kjer pretežno vejo kaj delajo, ali vsaj naj bi vedeli, imajo absurdno visok delež okužb.
Še vedno pa novinarji in javnost ne govorijo o neizdajanju karantenskih odločb.
Medtem pa minister Gantar razlaga, da vsak resor zavrača krivdo za trenutno stanje. Ima prav, njegov resor ne priznava nikakršne odgovornosti za nastalo stanje.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Se strinjam delno, zadnja dva tedna avg bi moral omejit toliko, da folk ne bi bluzil, na Hrvaško hodil pred šolo. Konc septembra začetek oktobra je blo pa jasno da smo zavozili, in takrat bi moral naredit rez.
Pa nehajte no bluziti, da sta “hrvaška zadnja tedna v avgustu” krivo za sedanje (če koga matra računanje - 3 mesece, tj. 90 dni, po koncu avgusta) stanje?

Zajeb je, da ni bilo sistemskih rešitev in totalno debilizem konec septembera/začetke avgusta z (ne)odločbami in neprevzemu odgovornosti vlade. Tu mislim, da bi morala vlada zagotoviti sredstva za “coronske bolniške” okuženih, tesnih stikov in prizadetih delodajalcev ozr. gospodarskih subjektov, ki so prisilno zaprti.
Karkoli drugega je popoln dilentatizem in nič ceneje, kot omenjeno. Kvečjemu dražje - v smislu izgubljenih življenj in tudi stroškov tako kratkoročnih, kot tudi dolgoročnih.
Plus obvezen negativen PCR test ob vsakem vračanju iz tujine (dnevni migranti tedenski test - 50% država ali dohodninska olajšava za stroške tega). Pa preden kdo skoči - s tem si pljunem v lastno skledo, ker sem zaradi projektnega dela do nadaljnega po 2 dni na teden na službeni poti v tujini. Bi pač moral delodajalec požreti 300-400 EUR dodatnega mesečnega stroška.[/QUOTE]
 
  • Všeč mi je
Reactions: R0KY in bizi

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
Pa nehajte no bluziti, da sta “hrvaška zadnja tedna v avgustu” krivo za sedanje (če koga matra računanje - 3 mesece, tj. 90 dni, po koncu avgusta) stanje?

Zajeb je, da ni bilo sistemskih rešitev in totalno debilizem konec septembera/začetke avgusta z (ne)odločbami in neprevzemu odgovornosti vlade. Tu mislim, da bi morala vlada zagotoviti sredstva za “coronske bolniške” okuženih, tesnih stikov in prizadetih delodajalcev ozr. gospodarskih subjektov, ki so prisilno zaprti.
Karkoli drugega je popoln dilentatizem in nič ceneje, kot omenjeno. Kvečjemu dražje - v smislu izgubljenih življenj in tudi stroškov tako kratkoročnih, kot tudi dolgoročnih.
Plus obvezen negativen PCR test ob vsakem vračanju iz tujine (dnevni migranti tedenski test - 50% država ali dohodninska olajšava za stroške tega). Pa preden kdo skoči - s tem si pljunem v lastno skledo, ker sem zaradi projektnega dela do nadaljnega po 2 dni na teden na službeni poti v tujini. Bi pač moral delodajalec požreti 300-400 EUR dodatnega mesečnega stroška.
[/QUOTE]
Ne samo zadnja dva tedna, ampak tud kaj več. Ampak zažetek neobvladovanja je bil.
Je vseen mal razlika ali začneš z 2-3 okužbe al pa 200-300 naprimer, potem še šolarje na kup, pa v službe vsi in maš seme za katastrofo kateri smo priča.
Glede bolnišk, pa je še sedaj več vprašanj kot odgovorov? Kdo dejansko plača te bolniške? Poškodbo na delu do 30 dni plača delodajalec, obrazec je isti za korono.
 
  • Všeč mi je
Reactions: naliM

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Pa saj ti pravim - če bi dejansko bila kriva “Hrvaška” potem bi bil skok že 15.09.2020, potem bi moral slediti oster, jasen ukrep za omejitev širjenja in bi se obrnilo.
Tako pa je vlada od nekje 10.08. govorila kakšna bomba je “Hrvaška”, dejansko pa “zaprla meje” šele zadnji vikend v avgustu. Potem pa jajcala in sama podpihovala širjenje ozr. ni naredila nič, ko je začelo dejansko rasti (prvi teden oktobra - da spomnim - dokončna ukinitev odločb). Počilo pa je tretji teden oktobra - in se ne umirja.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Sistemski ukrepi v DSOjih, kaj pa to?

Melkijad, kaj so to sistemski ukrepi v DSO-jih?

Resno me zanima. To sliši kot nek hud buzzword. Mora biti neki res hudega.

Pa ne nam neukim ne pozabit razložiti, kako ti sistemski ukrepi delujejo, ko imaš prenatrpane DSO-je (ker je bil naval velik, so se vse prostorske zmožnosti uporabile), da imaš komaj dovolj kadra za redno delo, potem ti pa omembe vreden del osebja izpade zaradi obolelosti, itd.

Super bi tudi bilo, če bi izpostavil kakšen primer dobre prakse iz tujine kako je to šlo.
Smo ugotovili, da lockdown RES deluje, če ga vzameš resno, npr. Češka in Irska, so bili objavljeni grafi okužb in smrti ter dan ko je bil uveden lockdown. Npr. UK in Švedska so se šli igro, "bomo zaščitili starejše in ostali naj živijo normalno" in so imeli v prvem valu med največ smrti v starejši populaciji (DSO) proporcialno in tudi absolutno.
AndY1 ni mogel prehvaliti otok svobode imenovan Hrvaška in vidimo te dni kako nas dohitevajo (čeprav Slovenijo bo težko prehiteti, ker smo resno zastavili).
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy
2. sep 2007
1.493
758
113
Dolenjska
Point there. Ampak enako glupo je vso krivdo zvalit zgolj in samo na ukrepe, ki seveda res niso popolni, bi pa nedvomno bili bolj učinkoviti v kolikro bi se jih narod bolj držal. Razlogi zakaj se jih pa ne držijo so pa seveda različni in med njih pade tudi nesmiselnost določenih vladnih ukrepov.
Lahko povem direkt za Revoz. Po spomladanskem ponovnem zagonu proizvodnje so na vse vhode v tovarno postavili varnostnike s termometri in razkužila. Vsakemu, ki je hotel vstopiti so izmerili temperaturo. Razkužila so postavili tudi po oddelkih, pred jedilnicami, garderobah,... Vsepovsod so nalepljena navodila, kako si pravilno razkuževat in umivat roke. Postavljeni so posebni koši za uporabljene maske.

Potem so na glavni vhod postavili termokamero in tam ne merijo temperature več varnostniki osebno. Na stranskih vhodih so postavili samodejne elektronske termometre, kjer moraš vstavit roko, in ti mašina zmeri temperaturo.

Na dan dobi vsak zaposleni tri maske, večina kirurške, nekaterim zaposlenim pripadajo pa N95 glede na rizičnost stikov. Dve maski naj bi se nosili med delom, ena do malice, druga po malici. S tretjo greš domov in drugi dan z njo nazaj v službo.

Pri avtomatih za napitke in prigrizke je dovoljeno stati samo eni osebi hkrati. Vse mize v jedilnicah, na oddelkih in pri avtomatih so razmejili s pleksi steklom. Vsak drugi sedež je prelepljen s trakom.

Super lepo in prav. Zalomi se pri ljudeh, predvsem iz bolj južnih krajev nekdanje skupne države. Pa tudi pri Slovencih. Polovica ljudi ima masko pod nosom, nekateri pa pod brado. Od teh je velika večina teh južnih. In to je fakt, stanje kakršnega vidim osebno vsak dan. "Ja u tome ne mogu disat!"..."Vrti mi se!"..."Kako možeš, da izdržiš u tome Slovenac?" Moram bemumast!!! Leta 2017 sem bil v bolnišnici z atipično pljučnico (niso ugotovili vzroka) in sem se komaj izvlekel. Šele ob odpustu so mi povedali, da so mi dali manj kot 50% šanse, da preživim. Nočem še enkrat skozi to ali pa škripnit.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Lahko povem direkt za Revoz. Po spomladanskem ponovnem zagonu proizvodnje so na vse vhode v tovarno postavili varnostnike s termometri in razkužila. Vsakemu, ki je hotel vstopiti so izmerili temperaturo. Razkužila so postavili tudi po oddelkih, pred jedilnicami, garderobah,... Vsepovsod so nalepljena navodila, kako si pravilno razkuževat in umivat roke. Postavljeni so posebni koši za uporabljene maske.

Potem so na glavni vhod postavili termokamero in tam ne merijo temperature več varnostniki osebno. Na stranskih vhodih so postavili samodejne elektronske termometre, kjer moraš vstavit roko, in ti mašina zmeri temperaturo.

Na dan dobi vsak zaposleni tri maske, večina kirurške, nekaterim zaposlenim pripadajo pa N95 glede na rizičnost stikov. Dve maski naj bi se nosili med delom, ena do malice, druga po malici. S tretjo greš domov in drugi dan z njo nazaj v službo.

Pri avtomatih za napitke in prigrizke je dovoljeno stati samo eni osebi hkrati. Vse mize v jedilnicah, na oddelkih in pri avtomatih so razmejili s pleksi steklom. Vsak drugi sedež je prelepljen s trakom.

Super lepo in prav. Zalomi se pri ljudeh, predvsem iz bolj južnih krajev nekdanje skupne države. Pa tudi pri Slovencih. Polovica ljudi ima masko pod nosom, nekateri pa pod brado. Od teh je velika večina teh južnih. In to je fakt, stanje kakršnega vidim osebno vsak dan. "Ja u tome ne mogu disat!"..."Vrti mi se!"..."Kako možeš, da izdržiš u tome Slovenac?" Moram bemumast!!! Leta 2017 sem bil v bolnišnici z atipično pljučnico (niso ugotovili vzroka) in sem se komaj izvlekel. Šele ob odpustu so mi povedali, da so mi dali manj kot 50% šanse, da preživim. Nočem še enkrat skozi to ali pa škripnit.

Najbrž so motivirani tolk k so plačani.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.356
8.721
113
Melkijad, kaj so to sistemski ukrepi v DSO-jih?

Resno me zanima. To sliši kot nek hud buzzword. Mora biti neki res hudega.

Pa ne nam neukim ne pozabit razložiti, kako ti sistemski ukrepi delujejo, ko imaš prenatrpane DSO-je (ker je bil naval velik, so se vse prostorske zmožnosti uporabile), da imaš komaj dovolj kadra za redno delo, potem ti pa omembe vreden del osebja izpade zaradi obolelosti, itd.

Super bi tudi bilo, če bi izpostavil kakšen primer dobre prakse iz tujine kako je to šlo.
Smo ugotovili, da lockdown RES deluje, če ga vzameš resno, npr. Češka in Irska, so bili objavljeni grafi okužb in smrti ter dan ko je bil uveden lockdown. Npr. UK in Švedska so se šli igro, "bomo zaščitili starejše in ostali naj živijo normalno" in so imeli v prvem valu med največ smrti v starejši populaciji (DSO) proporcialno in tudi absolutno.
AndY1 ni mogel prehvaliti otok svobode imenovan Hrvaška in vidimo te dni kako nas dohitevajo (čeprav Slovenijo bo težko prehiteti, ker smo resno zastavili).
Ja glej, krive so koline, zabave, kavice...... Melkijad, neki ne štima pri smrtnosti, se ti ne zdi?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.356
8.721
113
Aja, pa še to. Baje je reševanje Hrvatov poleti krivo za to. Več kot očitno so glede na statistiko Hrvati za nami, tko da tud ta teorija pada.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Dodatek k prejšnjim, resnejšim postom:
Eden od sistemski ukrepov bi recimo moral biti odlok, zakon, ki bistveno olajšal "delo od doma" in pravico nadomestila stroškov (in uveljavljanje olajšave tudi za delodajalca teh stroškov), ne pa, da inšpekcije "grozijo" z kaznimi in kontrolami, pri delo od doma, kjer delavec tri tedne dela na laptopu za kuhinjsko mizo.
Pyzda - še mene uradno ne prijavijo za delo od doma, čeprav se že več kot 5 let najmanj 2 dneva na teden s sobnim kolesom vozim na šiht. In ne - ne delam za kuhinjsko mizo ampak imam urejeno (na svoje stroške :zavijazocmi:) delovno mesto. Dodatka za kritje stroškov seveda ni, pa ker ga ne bi hoteli izplačati, ampak, ker nobenemu ne da zajebavati z inšpekcijo in varstvom pri delu....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.223
9.463
113
kod Džej-Zija
Lahko povem direkt za Revoz. Po spomladanskem ponovnem zagonu proizvodnje so na vse vhode v tovarno postavili varnostnike s termometri in razkužila. Vsakemu, ki je hotel vstopiti so izmerili temperaturo. Razkužila so postavili tudi po oddelkih, pred jedilnicami, garderobah,... Vsepovsod so nalepljena navodila, kako si pravilno razkuževat in umivat roke. Postavljeni so posebni koši za uporabljene maske.

Potem so na glavni vhod postavili termokamero in tam ne merijo temperature več varnostniki osebno. Na stranskih vhodih so postavili samodejne elektronske termometre, kjer moraš vstavit roko, in ti mašina zmeri temperaturo.

Na dan dobi vsak zaposleni tri maske, večina kirurške, nekaterim zaposlenim pripadajo pa N95 glede na rizičnost stikov. Dve maski naj bi se nosili med delom, ena do malice, druga po malici. S tretjo greš domov in drugi dan z njo nazaj v službo.

Pri avtomatih za napitke in prigrizke je dovoljeno stati samo eni osebi hkrati. Vse mize v jedilnicah, na oddelkih in pri avtomatih so razmejili s pleksi steklom. Vsak drugi sedež je prelepljen s trakom.

Super lepo in prav. Zalomi se pri ljudeh, predvsem iz bolj južnih krajev nekdanje skupne države. Pa tudi pri Slovencih. Polovica ljudi ima masko pod nosom, nekateri pa pod brado. Od teh je velika večina teh južnih. In to je fakt, stanje kakršnega vidim osebno vsak dan. "Ja u tome ne mogu disat!"..."Vrti mi se!"..."Kako možeš, da izdržiš u tome Slovenac?" Moram bemumast!!! Leta 2017 sem bil v bolnišnici z atipično pljučnico (niso ugotovili vzroka) in sem se komaj izvlekel. Šele ob odpustu so mi povedali, da so mi dali manj kot 50% šanse, da preživim. Nočem še enkrat skozi to ali pa škripnit.
Vidiš, ko sva z Zobodohtarjem pisala, da se da v proizvodnji urediti takele ukrepe, sva v glavnem poslušala, kako nimava pojma in kako se nič ne da. Dejstvo pa je, če je folk glup in ni sposoben poskrbeti zase, ne more tega nihče namesto njega narediti. In smo tam, kjer smo.