Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Še kr neki takih sistemskih ukrepov bi se dalo rešit, kot recimo z gledanjem skozi prste pri delu od doma za kuhinjsko mizo. Konckoncev tud vsi mulci nimajo ravno idealnih pogojev pri šolanju.
Decembra niso sam ločke, pa kuhanci, pa koline. Kaj pa inventure?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
je pa pri teh največji pritisk na bolnice, če okužb tam ne bi bilo, tudi ne bi bilo pritiska na bolnice in bi zdravstveni sistem koliko toliko bolje zdržal

Spet ni res. Teh je mogoče 20%. Ja bi bilo boljše ampak spet nebi bilo neproblematično. Veliko teh iz DSO tudi ne pride do bolnice ampak se žal znajdejo samo v končni statistiki...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Še enkrat - če sistemsko ne urediš, da ti okužen folk ali potencialno okužen folk, hodi na šiht, ti tudi vsi ti opisani ukrepi ne pomagajo. Pa da ne bo pomote - to ne pomeni, da jih ni treba izvajati ozr. da so brezvezni - so več kot pomembni, a dejansko najbolj smiselni, kot nadgradnja sistemske rešitve.

Mimogrede - kako pa gre merjenje temperature na vhodu glede na osebne podatke skozi? In naprej - kakšen status dobi delavec, kjer mu delodajalec prepove dostop do delovnega mesta in kdo krije povezane stroške ("plavi", dopust, odpoved, "bolniška" (kdo izda bolniški list?) ali pač malo ležanja na kavču in gledanje TV - saj nam ni hudega).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, Matey in kalbo

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Še kr neki takih sistemskih ukrepov bi se dalo rešit, kot recimo z gledanjem skozi prste pri delu od doma za kuhinjsko mizo. Konckoncev tud vsi mulci nimajo ravno idealnih pogojev pri šolanju.
Decembra niso sam ločke, pa kuhanci, pa koline. Kaj pa inventure?

Saj - ampak za ureditev sistemskih ukrepov je treba pač nekaj več kot samo imeti sistem poskrbeti za svoje in sistemsko jebat komuniste.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Tukaj imate lep primer prekuževanja in učinka čredne imunosti. Tole je s Covid sledilnika:

Poglej priponko 39170

Poglejte Gorenjsko. Imeli so hud vzpon okužb. Huje kot vsi ostali. Dosegli so vrh, to je kritična točka, kjer je število prekuženih tako, da se nove okužbe avtomatično začnejo upočasnjevati.
In med tem, ko so druge regije v rahlem vzponu, ker še niso dosegli te točke prekuženosti kot Gorenjska, Gorenjska konsistentno pada, ker so že čez to točko.
Druge regije jo bodo, kot sem napovedal, ujele do konca decembra.

Tukaj imamo izvrsten primer kontrolnih regih in ene regije, ki tako odstopa. Ne moreš imeti boljšega kot to. Bolj tipičnega grafa, kot ga ima Gorenjska, ne more biti.
A je kaj znano, zakaj od danes takšna sprememba grafa za osrednjeslovensko regijo? So kaj pozabili šteti v preteklosti? Če primerjam s tvojim printscreenom grafa.

Edit: že opazil sam. Prej je bil graf na 100k prebivalcev, po novem je glede na absolutno število okuženih.
 

Priponke

  • Screenshot_20201202-222857.jpg
    Screenshot_20201202-222857.jpg
    222,3 KB · Ogledi: 108
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Melkijad, neki ne štima pri smrtnosti, se ti ne zdi?
Žal številke štimajo. Že Švedi in Angleži so pokazali, da je masaker, če pustiš da pride virus v DSO. In tudi že od Diamond Princess vemo, da je virus svinjsko nalezljiv.
In že od Švedov in Angležov vemo, da je eno reči, potrebno je zaščititi starejše, drugo pa je to dejansko storiti.
In novembra 2020 je brezveze govoriti, potrebno je zaščiti starejše, potrebno je povedati, KAKO se zaščiti starejše. Ker drugače
lahko po butalsko rešimo zadeve, na vsak DSO damo napis "Virusu Sars-Cov-2 vstop najstrožje prepovedan."


Ja glej, krive so koline, zabave, kavice......
Od nekoga, ki suvereno trdi, da potrebujemo sistemske rešitve,bi pričakoval da vsaj nakratko oriše, kaj to je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Ni res, da je 99,9% slovenske politike takšne.
Janez je precej velik odklon od povprečne slovenske politike pri vsem, razen pri krajah. Pri krajah so pa vsi rdeči pod kožo!
Celotna slovenska politika (100%) nima več idej, od vstopa v EU/NATO dalje ne. Levica se nekaj spogleduje z izstopom iz NATO-a, to pa je tudi celotno vizionarstvo. Vse ostalo je reševanje tekočih zadev, to ni politika.
To, da je Janša na oblasti, je samo izraz impotentnosti slovenske politike. Je sprevržen kreten, ja, ampak enak med enakimi.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: sad in Gonzo

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
v naši firmi je cca 25% prebolelo covid, 1 osebek je še doma. potem smo covid free cona ;) kar se nas tiče (službeno) je konec tega vala.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Od nekoga, ki suvereno trdi, da potrebujemo sistemske rešitve,bi pričakoval da vsaj nakratko oriše, kaj to je.
Kje začneva? Pri šolah? Sistemska rešitev, ena izmed potrebnih, so navodila in pravila ustnega in pisnega ocenjevanja s strani ministrstva. Tako so pa zadeve prepuščene ravnateljem, tam kjer pa še ravnatelj to ni, pa učiteljem samim. Posledica nerešitve so ekscesi v smislu štumfa na glavo za preprečevanje plonkanja, do normalnega so vse barve mavrice. Nadalje, potrebna bi bila odločitev na ravni države (spet ministrstvo) o prioritetah. Razne glasbe, telesne vzgoje, gospodinjstva in podobne zadeve letos pač dat na eno oceno v letu. Pomembne predmete, kot so matematika, slovenščina, fizika itd pa dat v ospredje. Tko so pa anomalije, da imajo zoom iz glasbe trikrat na teden, za matematiko je pa PDF na spletni učilnici, al jim pa učitej telovadbe predava prek zooma pravila košarke. Narejeno ni bilo nič. Razen par odlokov, ki jih je bruhnila ministrica in milion strani navodil od NIJZ. Pa v prvem valu sem štekal, tokrat je bil čas za pripravo.

Za DSOje, že obvezno testiranje zaposlenih in protokol vstopa in izstopa bi mogoče kaj pomagal, ne vem. Tako so pa seveda spet zadeve prepuščene direktorjem, stanje pa podobno kot v šolah. Nekje je ok, drugje povprečno, nekje porazno. Nekaj bi priopomoglo verjetno. Kot pa že tu lahko slišimo, mora od enga žena delat bolana v DSO....zanimivo ne.

Pod črto, država drugega ni dala od sebe, kot prepovedi, omejitve nekatere smiselne, druge ne. Na sistemskih ukrepih je pa padla na celi črti.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kje začneva? Pri šolah? Sistemska rešitev, ena izmed potrebnih, so navodila in pravila ustnega in pisnega ocenjevanja s strani ministrstva. Tako so pa zadeve prepuščene ravnateljem, tam kjer pa še ravnatelj to ni, pa učiteljem samim. Posledica nerešitve so ekscesi v smislu štumfa na glavo za preprečevanje plonkanja, do normalnega so vse barve mavrice. Nadalje, potrebna bi bila odločitev na ravni države (spet ministrstvo) o prioritetah. Razne glasbe, telesne vzgoje, gospodinjstva in podobne zadeve letos pač dat na eno oceno v letu. Pomembne predmete, kot so matematika, slovenščina, fizika itd pa dat v ospredje. Tko so pa anomalije, da imajo zoom iz glasbe trikrat na teden, za matematiko je pa PDF na spletni učilnici, al jim pa učitej telovadbe predava prek zooma pravila košarke. Narejeno ni bilo nič. Razen par odlokov, ki jih je bruhnila ministrica in milion strani navodil od NIJZ. Pa v prvem valu sem štekal, tokrat je bil čas za pripravo.

Za DSOje, že obvezno testiranje zaposlenih in protokol vstopa in izstopa bi mogoče kaj pomagal, ne vem. Tako so pa seveda spet zadeve prepuščene direktorjem, stanje pa podobno kot v šolah. Nekje je ok, drugje povprečno, nekje porazno. Nekaj bi priopomoglo verjetno. Kot pa že tu lahko slišimo, mora od enga žena delat bolana v DSO....zanimivo ne.

Pod črto, država drugega ni dala od sebe, kot prepovedi, omejitve nekatere smiselne, druge ne. Na sistemskih ukrepih je pa padla na celi črti.
Tukaj se sicer v pomembnosti ne strinjava - sem le družboslevec-humanist ti pa tehnik, ampak lahko ti pa povem, da se iz vaših debat in tvojega zapisa lepo vidi, da so eni učitelji pač SPOSOBNI, drugi pa LENI in/ali NESPOSOBNI.

Sem že enkrat pomladi pisal - soseda je domska zdravnica v enem od MB (privatnih) domov (cca 170 oskrbovancev). Pomladi zaprli dom, prepovedali vse obiske, zaposleno vodstvo ni hodilo na nobene koordinacije ali se kazat okoli - prišli skozi brez ene same okužbe.
Včeraj udarna novica: 50% oskrbovancev pozitivnih, čakajo še na nove teste - več kot pol doma rdeča cona, preostanek siva, pričakujejo v dnevu ali dveh vse rdeče.
Glede na to, da je za ukrepe še vedno ona glavna, predvidevam, da delajo vse enako kot pomladi - ali misliš, da zdaj pa je vse drugače?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
kdor misli, da se z ukrepi lahko ogne virusu v teh časih, je pač napačnega mišljenja.

Ukrepi bi morali biti usmerjeni le v počasnejše širjenje virusa. sanje o nekakšni blokadah in "skrivanje" pred virusom so iluzija in res brezvezna potrata energije vsega prebivalstva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.859
113
Tukaj se sicer v pomembnosti ne strinjava - sem le družboslevec-humanist ti pa tehnik, ampak lahko ti pa povem, da se iz vaših debat in tvojega zapisa lepo vidi, da so eni učitelji pač SPOSOBNI, drugi pa LENI in/ali NESPOSOBNI.

Sem že enkrat pomladi pisal - soseda je domska zdravnica v enem od MB (privatnih) domov (cca 170 oskrbovancev). Pomladi zaprli dom, prepovedali vse obiske, zaposleno vodstvo ni hodilo na nobene koordinacije ali se kazat okoli - prišli skozi brez ene same okužbe.
Včeraj udarna novica: 50% oskrbovancev pozitivnih, čakajo še na nove teste - več kot pol doma rdeča cona, preostanek siva, pričakujejo v dnevu ali dveh vse rdeče.
Glede na to, da je za ukrepe še vedno ona glavna, predvidevam, da delajo vse enako kot pomladi - ali misliš, da zdaj pa je vse drugače?
Po pravici povedano ne vem. Samo če se to zgodi v tako urejenih razmerah, kot ti praviš, si ne upam predstavljat, kaj sedogaja tam, kjer zadeve niso urejene. Glede rdečega v šolah, ja, seveda z učitelji je podobno, kot povsod drugje. Slabi, povprečni in dobri. Govorim o tem da sistemsko stvari niso rešene, pa bi v določeni meri lahko bile.