Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
A ni zanimiv, da je to zmeri v sredo.
To je zato, ker ob ponedeljkih zdravstvene delavce testirajo. Če vzameš povprečje ostalih dni v tednu in ga primerjaš s sredo, vidiš koliko imamo dejansko še vedno novih okužb pri zdravstvenih delavcih. In ko številke v sredo začnejo upadati, smo komaj na dobri poti. Kaj jih jaz poznam so se še vsi moji znanci, sorodniki, prijatelji okužili od zdravstvenega delavca.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Lahko povem direkt za Revoz. Po spomladanskem ponovnem zagonu proizvodnje so na vse vhode v tovarno postavili varnostnike s termometri in razkužila. Vsakemu, ki je hotel vstopiti so izmerili temperaturo. Razkužila so postavili tudi po oddelkih, pred jedilnicami, garderobah,... Vsepovsod so nalepljena navodila, kako si pravilno razkuževat in umivat roke. Postavljeni so posebni koši za uporabljene maske.

Potem so na glavni vhod postavili termokamero in tam ne merijo temperature več varnostniki osebno. Na stranskih vhodih so postavili samodejne elektronske termometre, kjer moraš vstavit roko, in ti mašina zmeri temperaturo.

Na dan dobi vsak zaposleni tri maske, večina kirurške, nekaterim zaposlenim pripadajo pa N95 glede na rizičnost stikov. Dve maski naj bi se nosili med delom, ena do malice, druga po malici. S tretjo greš domov in drugi dan z njo nazaj v službo.

Pri avtomatih za napitke in prigrizke je dovoljeno stati samo eni osebi hkrati. Vse mize v jedilnicah, na oddelkih in pri avtomatih so razmejili s pleksi steklom. Vsak drugi sedež je prelepljen s trakom.

Super lepo in prav. Zalomi se pri ljudeh, predvsem iz bolj južnih krajev nekdanje skupne države. Pa tudi pri Slovencih. Polovica ljudi ima masko pod nosom, nekateri pa pod brado. Od teh je velika večina teh južnih. In to je fakt, stanje kakršnega vidim osebno vsak dan. "Ja u tome ne mogu disat!"..."Vrti mi se!"..."Kako možeš, da izdržiš u tome Slovenac?" Moram bemumast!!! Leta 2017 sem bil v bolnišnici z atipično pljučnico (niso ugotovili vzroka) in sem se komaj izvlekel. Šele ob odpustu so mi povedali, da so mi dali manj kot 50% šanse, da preživim. Nočem še enkrat skozi to ali pa škripnit.
Tukaj je sedaj tudi odgovornost delodajalca. Super, da je uredil vse kot je potrebno. Če pa ne nadzira izvajanja je isto, kot če ne bi nič naredil.
Sem prepričan, da bi še vsak južnjak ali pa tipičen Slovenec, ko bi TAKOJ OB NEPRAVILNI NOŠNJI MASKE dobil hujšo kršitev delovnega razmerja in bi pri naslednji letel, nenadoma lahko začel dihat skozi tisto masko. Seveda v skladu z butastimi Slovenci, bi moral delodajalec organizirati prej IZOBRAŽEVANJE, kako se pravilno natakne in nosi maska, pa pravilno umiva roke, itd.

Danes sem kidal sneg pod masko, bil cel prešvican, pa nekako ni bilo panike zdržat tisti dve uri. V bistvu je nisem niti zaznal.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Tukaj je sedaj tudi odgovornost delodajalca. Super, da je uredil vse kot je potrebno. Če pa ne nadzira izvajanja je isto, kot če ne bi nič naredil.
Sem prepričan, da bi še vsak južnjak ali pa tipičen Slovenec, ko bi TAKOJ OB NEPRAVILNI NOŠNJI MASKE dobil hujšo kršitev delovnega razmerja in bi pri naslednji letel, nenadoma lahko začel dihat skozi tisto masko. Seveda v skladu z butastimi Slovenci, bi moral delodajalec organizirati prej IZOBRAŽEVANJE, kako se pravilno natakne in nosi maska, pa pravilno umiva roke, itd.

Danes sem kidal sneg pod masko, bil cel prešvican, pa nekako ni bilo panike zdržat tisti dve uri. V bistvu je nisem niti zaznal.
Mah, bodi očalar pa potem poročaj kako ne zaznaš maske, sploh pa zunaj v takem vremenu ali pri prehajanju na mrzlo/toplo. Zadeva je tragikomična.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in gr69

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Mah, bodi očalar pa potem poročaj kako ne zaznaš maske, sploh pa zunaj v takem vremenu ali pri prehajanju na mrzlo/toplo. Zadeva je tragikomična.
Sem imel očala gor. Nisem pa prehajal ven/noter. Še kakšen izgovor?

Glej, tudi jaz lahko takoj naštejem 100 realnih razlogov zame, zakaj se je težko držati OSNOVNIH SAMOZAŠČITNIH UKREPOV.
Pa se jih držim zase, moje bližnje in konec koncev za celotno družbo.
Vse je samo stvar perspektive: ali boš jokcal in pljuval po vladi ali se boš pač držal, zato da bo kakšen manj umrl. To je moj pogled na to zadevo.
Za vlado in celotno politiko mi pa dol visi in se ne obremenjujem z njimi.

PS: Še ena zanimiva stvar se tukaj vidi: tisti, ki so imeli slabo izkušnjo v preteklosti (ni nujno povezano samo s Covidom), nimajo nobenih težav z držanjem samozaščitnih ukrepov, precej ostalih pa ima izredno velike težave in jih moti čisto vse. Jaz menim, da gre nam kot družbi enostavno predobro in ima folk preveč časa, da si izmišlja problem in teorije zarote, itd. Včasih, ko si moral delat 12 ur na dan, samo zato, da si preživel, nisi imel časa se ukvarjat s temi zadevami.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Tile izgovori snežinkic so RES tragikomični.
Bedak. Očala znajo bit res problem, pa ne snežinkast. Sem očalar že celo življenje in res moraš imet masko čisto do oči pa še to se v določenih položajih rosi tako, da kmalu ne vidiš več ničesar. Sej, ko kidaš (ne vem zakaj bi sicer imel med kidanjem masko gor, tam si pa komot 3m od vsakega čoveka) in hodiš po ulici ni problem. Sem pa preživel 7 dni v našem skladišču na inventuri na temperaturi -3. Maske smo imeli stalno gor, pa ti lahko povem, da ni blo prijetno, ker so se mi očala rosila za ponoret. Sam eni pač ne vidite dlje od svojega nosu.

Mimogrede, Beovička sname masko takoj, ko je kamere več ne vidijo.

Aja, pa še to, maske med našo inventuro smo nosil striktno, ker se razdalje res nismo mogli držat in je blo to večini zelo smiselno, čeprav ekstremno neudobno za očalarje, neočalar je niti porajta ne. Problem je, ker te inventure sploh nebi rablo bit. Odlok na ravni države, vse inventure se prestavijo na kasnejši čas, pika amen. Aja, ne, koline so problem.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Sem imel očala gor. Nisem pa prehajal ven/noter. Še kakšen izgovor?

Glej, tudi jaz lahko takoj naštejem 100 realnih razlogov zame, zakaj se je težko držati OSNOVNIH SAMOZAŠČITNIH UKREPOV.
Pa se jih držim zase, moje bližnje in konec koncev za celotno družbo.
Vse je samo stvar perspektive: ali boš jokcal in pljuval po vladi ali se boš pač držal, zato da bo kakšen manj umrl. To je moj pogled na to zadevo.
Za vlado in celotno politiko mi pa dol visi in se ne obremenjujem z njimi.

PS: Še ena zanimiva stvar se tukaj vidi: tisti, ki so imeli slabo izkušnjo v preteklosti (ni nujno povezano samo s Covidom), nimajo nobenih težav z držanjem samozaščitnih ukrepov, precej ostalih pa ima izredno velike težave in jih moti čisto vse. Jaz menim, da gre nam kot družbi enostavno predobro in ima folk preveč časa, da si izmišlja problem in teorije zarote, itd. Včasih, ko si moral delat 12 ur na dan, samo zato, da si preživel, nisi imel časa se ukvarjat s temi zadevami.
Zdej mi pa razloži, zakaj rabiš masko med kidanjem dvorišča. Al je to sam zato, da si dokažeš, kok si priden.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
on najbrž vidi malo dlje kot ti ki očitno ne vidiš dlje od svojega nosu ker se ti rosijo očala...
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Tukaj je sedaj tudi odgovornost delodajalca. Super, da je uredil vse kot je potrebno. Če pa ne nadzira izvajanja je isto, kot če ne bi nič naredil.
...
Danes sem kidal sneg pod masko, bil cel prešvican, pa nekako ni bilo panike zdržat tisti dve uri. V bistvu je nisem niti zaznal.
Pri nas so maske TAM. Jemlješ po potrebi + ob plači lahka dvigneš paketek. Ampak direktorjevi izbranci jo lahko nosijo nepravilno.
Glede kidanja.
Kje živiš, da moraš za avto vozit 2 h kidat? na Šmarni gori? :)
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Vseen je bedarija nosit masko med kidanjem, če nobenega ni zraven, a ne. In ja, jaz sem jo dons ob 5:30 dol zagonu med kidanjem, ker mi je na oči lezla in me je motila. Zdej, če sm zarad tega pusi, ker je ne morem nosit med delom, pol pa tud prov. Jebe se mi, kaj si kdo misli. :cool:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Bedak. Očala znajo bit res problem, pa ne snežinkast. Sem očalar že celo življenje in res moraš imet masko čisto do oči pa še to se v določenih položajih rosi tako, da kmalu ne vidiš več ničesar. Sej, ko kidaš (ne vem zakaj bi sicer imel med kidanjem masko gor, tam si pa komot 3m od vsakega čoveka) in hodiš po ulici ni problem. Sem pa preživel 7 dni v našem skladišču na inventuri. Maske smo imeli stalno gor, pa ti lahko povem, da ni blo prijetno, ker so se mi očala rosila za ponoret. Sam eni pač ne vidite dlej od svojega nosu.
In si imel masko gor? SI zdržal 7 dni? Torej nisi snežinkica in se ne usajaj brez veze. Imaš folk, ki bodo našli vsak izgovor, da ne bi imeli maske gor. Tudi očala, ampak očitno si ti dokaz, da pa le gre. In ja, ni tako enostavno kot brez očal, ampak gre.

Masko sem imel gor zato, ker folk hodi stalno mimo na kratki razdalji, poleg tega zakonsko gledano nisem bil na zeleni površini, tako da se mi ne da jeb... s policisti, če bi kakšen sosed klical policijo. Ja, imamo take, ki jih moti kidanje zjutraj in bodo raje klicali policijo, kot prišli pomagat.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Masko moraš nositi zunaj. Predpis!
Pripet moraš biti, ko voziš avto, pa čeprav v garažo! Predpis!
Argumenti tu na ALETR-ji pokazali in dokazali, da se da z policaji zmenit in ni kazni!
 
  • Haha
Reactions: Car in msenjur

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Aja, pa verjetno bo sedaj precej več dnevno okuženih in umrlih, ker sem ob 5:30 kršil policijsko uro in s tem nisem upošteval 14 dnevnih ukrepov. :eek:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Čestitke. Dej še malo pojokcaj, ti bo full pomagalo.
Nisem jest tisti, ki si za kidanje snega vlači masko na faco in s strahom opazuje, da ga ne bi kak redar/policaj videl, če je maska postrani. Zraven pa še gleda navzgor v blok, da ga ne bi kakšen sosed prijavil zaradi kidanja snega. Očitno si precej priljubljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
In si imel masko gor? SI zdržal 7 dni? Torej nisi snežinkica in se ne usajaj brez veze. Imaš folk, ki bodo našli vsak izgovor, da ne bi imeli maske gor. Tudi očala, ampak očitno si ti dokaz, da pa le gre. In ja, ni tako enostavno kot brez očal, ampak gre.

Masko sem imel gor zato, ker folk hodi stalno mimo na kratki razdalji, poleg tega zakonsko gledano nisem bil na zeleni površini, tako da se mi ne da jeb... s policisti, če bi kakšen sosed klical policijo. Ja, imamo take, ki jih moti kidanje zjutraj in bodo raje klicali policijo, kot prišli pomagat.
Sem imel masko gor in sem zdržal, sem pa jebeno masko prekleto porajtal, ker sem imel stalno meglo.. Poanta je drugje, sam je nekateri ne dojamejo/te.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Nisem jest tisti, ki si za kidanje snega vlači masko na faco in s strahom opazuje, da ga ne bi kak redar/policaj videl, če je maska postrani. Zraven pa še gleda navzgor v blok, da ga ne bi kakšen sosed prijavil zaradi kidanja snega. Očitno si precej priljubljen.
S svojim branjem le tistega, kar ti ustreza, si lepo pokazal, kaj si ti. Pa bom raje nehal, ker je škoda mojega časa. Snežinkic je pa res kar nekaj okrog.
Masko sem imel gor zato, ker folk hodi stalno mimo na kratki razdalji, poleg tega zakonsko gledano nisem bil na zeleni površini, tako da se mi ne da jeb... s policisti, če bi kakšen sosed klical policijo. Ja, imamo take, ki jih moti kidanje zjutraj in bodo raje klicali policijo, kot prišli pomagat.