Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Jaz osebno bi pustil male trgovinice s prostori do 40 kvm. Tako ali tako imamo vsi maske in si razkužujemo roke. In v takih malih trgovinah imaš lahko dobro kontrolo kdo vstopa ker ni tako velike mase ljudi. Pa lastnik/najemnik je ponavadi s.p.
On bo prej propadel in postal socialni problem kot pa kakšen H&M, Tedi in podobno ko imajo veliko finančne rezerve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Jaz osebno bi pustil male trgovinice s prostori do 40 kvm. Tako ali tako imamo vsi maske in si razkužujemo roke. In v takih malih trgovinah imaš lahko dobro kontrolo kdo vstopa ker ni tako velike mase ljudi. Pa lastnik/najemnik je ponavadi s.p.
On bo prej propadel in postal socialni problem kot pa kakšen H&M, Tedi in podobno ko imajo veliko finančne rezerve.

Zakaj pa v velikih ne bi bilo? Varnostnik + števec vhodov/izhodov, pa je. Če hočejo imeti odprto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Kmetijske zadruge- trgovine imajo prioriteto. Vse drugo se lahko zapre.
Videno že spomladi.
Spomladi je tudi pri nas bila najbolj obiskana trgovina kmetijska zadruga.
Bojim se, da bo, če se stvari še zaostrijo, vseeno razlika od spomladi. Spomladi je bila na čelu kmetijskega ministrstva oseba, ki se je razumela na kmetijstvo, čeprav se mogoče na politiko ni in je imela kot predsednica stranke težo v koaliciji. Sedaj se je predsednik stranke preselil na ministrstvo za zdravje in s stališča njegovega položaja je najbolj enostavno in zanesljivo, da se kar vse zapre in ljudje ždijo doma. Čim kupuješ tehnično robo, se lahko poškoduješ pri delu.
V drugem valu bi lahko bili ukrepi bolj usmerjeni v to, kje so se prenosi okužbe dejansko zgodili. Bojim se sicer, da se to ne ve. Za pri nas me ne čudi, ampak mislim, da po svetu tudi ni veliko konkretnih raziskav na to temo. Po mojem si najbolj učinkovito podeliš virus pri gostinski dejavnosti.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Za pri nas me ne čudi, ampak mislim, da po svetu tudi ni veliko konkretnih raziskav na to temo. Po mojem si najbolj učinkovito podeliš virus pri gostinski dejavnosti.
Največ prenosov je;
- na privatnih druženjih (pa nej bo to poroka, zabava ali pa zidanica, ali pa obiski v dnevih sobah)
- v delovnem okolju - kjer je delo v mahnih prostorih (pisarniško delo, mesnice) in veliko osebnih stikov (od kofetkanja naprej), kakšna gradbišča niso problematična

Daleč najpomembnejše je zmanjšat število stikov (biti na razdalji manj kot 5 m) zunaj najožje družine
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.249
5.817
113
Heh, zaprli so frizerje pa avtopralnice, zdaj se pa zdolgočasen folk na počitnicah drenja v merkurju. Na cesti gužva kot vsak normalen dan.

Butale in pol se čudimo kako št. koronistov narašča
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in AndY1

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Aja, a zdaj naj bo razdalje že 5 metrov!!!???
Ja najboljš da damo kar 20 metrov, bo bočlj sigurno....

Btw., a ste videli predlog, da se v Ljubljani uvede enosmerni promet za pešce po pločnikih in PTS? Še eden od predlogov, ko ne veš več, kaj v vladi jemljejo. V vsakem primeru pa je dobra roba....
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
V drugem valu bi lahko bili ukrepi bolj usmerjeni v to, kje so se prenosi okužbe dejansko zgodili. Bojim se sicer, da se to ne ve. Za pri nas me ne čudi, ampak mislim, da po svetu tudi ni veliko konkretnih raziskav na to temo. Po mojem si najbolj učinkovito podeliš virus pri gostinski dejavnosti.

Sej je Kacin povedal kje se prenosi dogajajo. Poleti so najprej Portorož in potem Zrče in populacija 25-35, potem so privat zabave, populacija 35-45, pa lovske koče in jasno fitnesi.

Gostilne in bare moraš dojet kaj sploh v kontekstu pomenijo. To so objekti ki zagotavljajo socialno druženje.

... če ljudem ukineš socialne stike tako da zapreš bare jih bodo iskali drugje in na drugačen način. Tega ne moreš preprečit. Oz. če preprečiš z represijo potem imaš 100+% porast problemov na področju duševnega zdravja. Duševno zdravje v sloveniji je v kurcu, da ne omenjamo da je zdravstveno najbolj zapostavljena panoga. Torej direktno to da zapreš bar se bo preslikalo v povečano število samomorov in drugih ekstremnih dejanj. Sploh ni treba ugibat, letošnja statistika okoli tega bo porazna. Direktno bomo lahko vse prirastke samomorv pripisali ukrepom vlade, skratka točno se ve kdo je kriv. Tudi za to bo treba prevzet odgovornost.

Aja da se ne bomo slepili, nelegalni bari še vedno delujejo enako kot v prvem valu. Tako da tisti najbolj potrebni "socialnega druženja" se še vedno veselo družijo. In se bodo pa če pošlješ vojsko na cesto. Poglej čas prohibicije v USA, dejansko je mafija dobila oblast nad predeli mest samo zato ker so imeli podporo v ljudeh (podpora pa je izhajal iz tega da so jim omogočili druženje v "barih").
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
čez 2000 potrjenih, torej nas konec tedna zapirajo v domove...
... Gostilne in bare moraš dojet kaj sploh v kontekstu pomenijo. To so objekti ki zagotavljajo socialno druženje.
... če ljudem ukineš socialne stike tako da zapreš bare jih bodo iskali drugje in na drugačen način.
... Aja da se ne bomo slepili, nelegalni bari še vedno delujejo enako kot v prvem valu. Tako da tisti najbolj potrebni "socialnega druženja" se še vedno veselo družijo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Kdo bi razumel vlade, medije, "stroko", itd. Vpijejo, da je virus grozen in nas bo vse pobilo. Vpijejo, da kapacitet ni (vse tri postelje polne in obe ekipi zasedeni) in bodo pomrli še ostali z ostalimi boleznimi. Vpijejo, da smo vsi prenašalci in nas zaprejo v občine. Vpijejo, da so otroci prenašalci in jih iz šol vržejo ven domov za mizo. Vpijejo, da smo še vedno nemarni in nam nabijejo maske na goflje, tudi ko si zunaj, it itak ne smeš nikamor več. Zaprejo vse dejavnosti. Zaprejo vsa igrišča.

Potem pa vpijejo, da smo vsi debeli, leni, depresivni in zakaj ne plačamo dovolj davkov? Da bo pa zdaj potrebno nas dodatno obdavčit, pobrat še stene, v katere so nas zaprli in obdavčiti zrak. Seveda smo za to krivi mi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Kdo bi razumel ljudi. V moji mladosti nisi rabil nobene organizirane vadbe, ker sta ti motika in letanje za kravami dala toliko kondicije, da si na krosih z lahkoto opravil s tistimi, ki so po mestih že nekaj "trenirali". Naša lokalna "preventivna medicinska sestra" po FB poziva, da telovadnice bi pa morale ostati odprte, ker se je mladina zredila. Tisti, ki so se zredili, verjetno niso v nekem klubu in sicer redno trenirajo kako košarko, nogomet ali kaj podobnega. Zaenkrat ni prepovedano iti ven. Mogoče je iti v naravo. Dovolj dobra rekreacija za posameznika in za družino.
Po mojem se je mladina zredila zato, ker starši še precej slabše in bolj nezdravo kuhajo kot v šolah in vrtcih.
Hočeš nočeš, je naš narod opravilno nesposoben. Ne zna si pripraviti hrane, ne zna se razmigati, ne zna se zabavati s svojimi bližnjimi ... Če jim nekdo organizira, ne vedo opraviti osnovnih življenjskih stvari.
Korona je to samo pokazala, niso pa ukrepi ob koroni krivec, da je tako.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Gremo pobirati stave, kdaj to ne bo več mogoče?
1603872908063.png


Ljudje smo črnogledi. V avtomobilizmu se je razvila lepa tema o tem, kako Francozi razmišljajo o novem davku. Oni še ga niso uvedli in ga mogoče niti ne bodo, na alterju pa nekateri mislijo, da ga bodo naslednji teden plačali že pri nas.
Bo, kar bo. Se bomo že prilagodili.
Človek je nekoč premagal druge vrste, ker je bil najbolj prilagodljiv. Danes pa nas strašijo, da bomo pomrli, če bo na leto 10 neviht več, ali če bo vlada mogoče rekla, da ne moremo ven. U p...o, pa ste res tako nesposobni, da vas je tega strah in vas skrbi?
Človek je prilagodljiv in se znajde.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Poglej priponko 37231

Ljudje smo črnogledi. V avtomobilizmu se je razvila lepa tema o tem, kako Francozi razmišljajo o novem davku. Oni še ga niso uvedli in ga mogoče niti ne bodo, na alterju pa nekateri mislijo, da ga bodo naslednji teden plačali že pri nas.
Bo, kar bo. Se bomo že prilagodili.
Človek je nekoč premagal druge vrste, ker je bil najbolj prilagodljiv. Danes pa nas strašijo, da bomo pomrli, če bo na leto 10 neviht več, ali če bo vlada mogoče rekla, da ne moremo ven. U p...o, pa ste res tako nesposobni, da vas je tega strah in vas skrbi?
Človek je prilagodljiv in se znajde.
Seveda, tisti, ki se znajdejo so najboljši. Sploh, ker smo narod tistih, ki se znajdejo, še posebej pri nategovanju zakonov. In zato smo tudi tu kjer smo, pa še dobro se nam zdi. Če se znajdeš v okviru zakonov, je to že ok. problem pri tem je, da ti zakon toliko zategne vrat, da se mogoče začneš spraševat kdo je tu nor in zakaj točno se moraš znajti (preživet, živet, zaslužit, jest, učit, rekreirat,..), če ti vrhovni nabijajo kr neki ukrepe.

Druga grupa tistih, ki se znajdejo so pa vsi, ki znalsko zaobidejo ukrepe in zakone in se pohvalijo kako so tisti, ki tega ne storijo, trapasti.

Lahko je tebi rečt, naj se ljudje znajdejo. Ampak kaj ko so ljudje povprečen šoder, ki komaj shaja sam s sabo že ko ni krize. Otroke vržejo v šolo, popoldan pa k stari mami in upajo, da jih vidijo čim manj, sami s sabo ne vejo kaj bi počeli, kam bi vse šli in kje bi se vse pohvalili, sedaj pa kar naenkrat vsega tega ni, pa še zoprna mularija je doma, ki hoče neki jest. Marš vzemi čips in tablico, pa da te ne vidim. Realnost marsikje. Še v moji družbi se ne morem načudit kako je družbeno sprejemljivo, da froci cele dneve nabijajo igrice in vidijo na telefonih. In to močno mladoletni otroci od 6 let naprej. "Naš je čisto priden, cel dan je na tablici. Kaj pa nej, če tako hoče." In to se jim zdi normalno. Seveda so sami isti.

In take otroke je šola vsaj malo reševala z neko normalno kuho in drugimi aktivnostmi. Tega ni več. Corona ni nič prosti posledicam, ki še pridejo zaradi vsega tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Nadziranje dela od doma
V drugem valu epidemije veliko ljudi znova dela od doma. Inšpektorji pri preverjanju dovoljenja za vstop v zasebne prostore brez odločbe sodišča nimajo. Delo na domu lahko prepovejo le na podlagi opisa dela, in če gre za pisarniško delo, zadržkov nimajo, je za Radio Slovenija pojasnil direktor Inšpekcije nadzora varnosti in zdravja pri delu Slavko Krištofelc. Ogled domačih delovnih prostorov pa je po mnenju inšpektorja dovoljen delodajalcu, ki je odgovoren za varnost in zdravje delavca.


Se pravi delodajalec lahko kar pride k tebi domov, gleda prostore, se userje na WC-ju, itd.?
 
  • Haha
Reactions: p4pe

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Nekaj jim očitno ne štima z ukrepi. Še kar raste. Zdaj preostane edino še hišni pripor.