Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Vlada je s svojimi ukrepi poskusila (recimo) zmanjšati izpostavljenost virusu. Nekateri so se prilagodili in organizirali npr. osebni prevzem, dostavo ipd. Med drugim so nekatere knjižnice ponudile možnost prevzema ali dostave knjig. Npr: https://www.mklj.si/aktualno/item/23612-izposoja-gradiva-v-casu-epidemije

Ampak to zgleda nekomu ni bilo po godu, in jim bodo prepovedali še to. Danes so me panično klicali iz knjižnice naj hitro pridem po knjige, ker poskušajo vsem predati naročeno preden jih čist zaprejo.

Hrana, ki ti jo lahko nekdo popljuva in se valja po dostavni torbi je ok. Knjige, ki jih knjižničarji X dni držijo v karanteni preden jih vrnejo v obtok in dajo v uporabo drugim, niso ok.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: novaa in SamSvoj

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Čaki, knjižnice mislijo zapret ?
Tisto z dostavo hrane tudi meni ni jasna.
Za šolarje naj bi se zvedelo v petek.
Verjetno bo pa lock za 1 november ker eni tudi ob prošnji škofov ne odstopajo od obiskovanja grobov .
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Knjižnice so že zaprte (od omejitev delovanja trgovin in drugih stvari samo na živilske in tehnične trgovine, banke, pošte, trafike...*). Ne smeš fizično noter. Ene so se pa organizirale za "takeaway" in pošiljanje po pošti.

Zanimivo, da pošte in trafike niso problem, čeprav imajo tudi knjige.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Pošte imajo ponavadi omejeno na eno stranko, največkrat od 9-17h, malo večje na kakšno več (mislim, da do 4). Trafike so večinoma na odprtem.

Knjižnice, ki po pošti pošljejo paket s knjigami, imajo 0 strank v svojih prostorih. Če pripravijo paket za prevzem, ti ga predajo na odprtem, kjer v določenem časovnem intervalu čakaš sam, saj vsak uporabnik dobi svoj termin.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Preveč zaprtih dejavnosti, sploh tistih kjer je stika malo, naredi več škode kot koristi. Ljudem je dolgčas brez dela, potem pa se družijo privat. Ravno danes mi je en poslovni partner povedal, da je komaj dopovedal znancu, ki čaka na delo, da naj ne hodi k njemu domov na kafe:
1. ker on dela od doma in nima prav veliko časa vmes,
2. ker se je vseeno treba omejeno družiti.

Verjetno pa čisto vsi zaposleni v knjižnicah niti nimajo proti, da jih zaprejo. Javna služba, plača bo, na delo pa ne bo treba.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113

Iz članka:

Njemački mediji su ranije danas javili kako Merkel želi zatvoriti kafiće, restorane, škole, teretane, muzeje i kina, no Bild o tome još ne javlja.
Prema nacrtu mjera koji je iscurio ranije sinoć, radili bi samo škole i dječji vrtići.
Trgovine bi mogle ostati otvorene budu li primjenjivale stroge higijenske mjere i ograničile broj kupaca, a restorani će isporučivati hranu samo za dostavu.
Prema novim mjerama ljudi bi mogli izlaziti samo s članovima vlastitog kućanstva,

Mi imamo pa še bolj orenk kot Nemci, da bo ja za ziher!
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113
Zlati standard testiranja, pcr test, razložen na enostaven način

Koliko sekvenc delajo v Slo ?



Vlada je s svojimi ukrepi poskusila (recimo) zmanjšati izpostavljenost virusu. Nekateri so se prilagodili in organizirali npr. osebni prevzem, dostavo ipd. Med drugim so nekatere knjižnice ponudile možnost prevzema ali dostave knjig. Npr: https://www.mklj.si/aktualno/item/23612-izposoja-gradiva-v-casu-epidemije

Ampak to zgleda nekomu ni bilo po godu, in jim bodo prepovedali še to. Danes so me panično klicali iz knjižnice naj hitro pridem po knjige, ker poskušajo vsem predati naročeno preden jih čist zaprejo.

Hrana, ki ti jo lahko nekdo popljuva in se valja po dostavni torbi je ok. Knjige, ki jih knjižničarji X dni držijo v karanteni preden jih vrnejo v obtok in dajo v uporabo drugim, niso ok.
Knjige so 3 dni v "karanteni" (beri na enem kupu znotraj knjižnice).
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113
S sedanjim odzivom Gargamela&co na čelu se bo zgodba c-19 ponavljala vsakih nekaj mesecev znova in znova...