Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.592
113
Najprej o reševanju proračuna. Če ni, težko kaj deliš. In pri takih ukrepih čez par mesecev ne bo ničesar. Na EU pa tudi ne gre preveč računati. Ko se bodo prilivi v proračune držav zmanjšali, bodo plačila v EU proračun začela zastajati. Vsak bo moral najprej zase poskrbeti. Verjetno se da izvesti neka varijanta, da se malo maskira z dodatnim plasiranjem denarja brez kritja in povečevanjem inflacije. Tako nekako so nacisti financirali prve avtoceste po Nemčiji v obdobju hude krize.

V resnici niti pod razno ne verjamem, da se komu sploh sanja, kaj bi se dalo narediti tako, da bi to šlo relativno udobno skozi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Problem 103 in 104 clena je da o njem nabijajo politiki, njim se tudi porajajo ideje. Pol pridejo pa z vprasanjem ali se to da in kako. In na konc smo vsi srecni ko se to ne sprejme ker ni ne tic ne mis.
Nadzor preko telefona je brezveze, ker bi deloval na podlagi meritev signala, poleg tega clovek pusti telefon doma. Prejo zapestnic je pa prevec logistike, nekdo jo more cloveku dat, za vsakega je treba svoj geo fence itd...

vstop v stanovanje...ne se hecat no. Kdor si je to zamislil pac nima pojma kaj vse je treba da vstopis v nek prostor. Poleg tega - kdo bo to pocel? Nacrtno hodil v objekte okuzenih oseb itd...

Kr neki
No ja, nadzor telefona, zadnjič sem nekje bral, kako to lepo na slovaškem deluje. Torej je šlo za laž, s katerim nas skušajo prepričat v nujnost in potrebnost sprejetja?
Pa vstop v stanovanje. Ja saj vemo, da nihče ne bo hodil v objekte okuženoh oseb. Bodo pa hodili v prostore zdravih in osumljenih oseb. Mene je policaj že najmanj 10x osumil, da sem pijan, pa se je po pihanju izkazalo da je bil sum neutemeljen, pihat sem pa vseeno moral. In tako bo tudi z vstopi. tisti sum bo samo izgovor, šnofali bi pa za čem drugim.
Sicer se pa taki ukrepi, potem hitro podaljšajo, razširijo, pa postanejo trajni in splošni.

Kar poglej, sedaj vojska na meji, zagovorniki pravijo in zagovarjajo z argumentom, da je to že nekoč bilo, pa ni bilo nobenih zapletov, torej mora bit tudi sedaj. Naslednjič bi pa rekli ja saj tudi sledenje telefonov, vstopanje v stanovanja - takrat ni bilo nobenih zapletov, torej lahko kar za trajno naredimo - pa razširimo še na sum na prehlad, ali pa še to ne.
Danes še ne rabiš dovolilnoce za vstop v dugo občino, čez čas boste pa rekli, da tega ukrepa ne morete učinkovito nadzirat, pa bodo uvedli še propustnice (itak da to ne bo zastonj). Potem bo pa še en spraševal, kako naj pa to kontroliramo če ne z sledenjem telefonov vseh?

Tako se nam počasi in zanesljivo krčijo človekove pravice in svoboščine. Prepovedi je vse več, področje kaznovanja se širi, kazni se pa višajo. Glup folk pa to še podpira.

Pred 25-timi leti se je današnja oblast zgražala nad početjem prejšnje komunistične oblasti, in so kot višek nedemokratičnosti in kršenja svobode radi navajali, da so stali pred cerkvami in zapisovali, kdo vstopa. Pa je bila tajnost pošte z ustavo zajamčena. Haha, danes bi pa gibanje vseh kar iz pisarne nadzorovali. Pa elektronsko pošto, pa sms-e..... Pa ni to prvi poizkus. V predprejšnji Janševi vladi so se zelo trudili za satelitsko cestninjenje, ki bi pravtako beležil gibanje vseh. Da bi se zlorabe dogajale, pa mislim da ni dvoma. Pa je k sreči Gallileo zamujal.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
To vse skupaj meji že na burlesko. Res.:nigladek:. Pa kaj imamo mi to za ene kretene v SLO. Včeraj je enaka debata tekla za maske.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
To vse skupaj meji že na burlesko. Res.:nigladek:. Pa kaj imamo mi to za ene kretene v SLO. Včeraj je enaka debata tekla za maske.
Ni nobene burleske. Niso neumni. Vrgli so nam kost, da se prepiramo o razkužilih kljuk, medtem pa bodo pojačali represijo, dvignili kazni, vojski in policiji dali višja pooblastila, npr. sprejeli vstope v tuja stanovanja brez odredbe sodišča, sledenje po telefonih... in bogve kakše kršitve človekovih pravic še, ki ih sedaj ne vidimo ker se prepiramo o kljukah in varikini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur in navlixx

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
No ja, nadzor telefona, zadnjič sem nekje bral, kako to lepo na slovaškem deluje. Torej je šlo za laž, s katerim nas skušajo prepričat v nujnost in potrebnost sprejetja?
Pa vstop v stanovanje. Ja saj vemo, da nihče ne bo hodil v objekte okuženoh oseb. Bodo pa hodili v prostore zdravih in osumljenih oseb. Mene je policaj že najmanj 10x osumil, da sem pijan, pa se je po pihanju izkazalo da je bil sum neutemeljen, pihat sem pa vseeno moral. In tako bo tudi z vstopi. tisti sum bo samo izgovor, šnofali bi pa za čem drugim.
Sicer se pa taki ukrepi, potem hitro podaljšajo, razširijo, pa postanejo trajni in splošni.

Kar poglej, sedaj vojska na meji, zagovorniki pravijo in zagovarjajo z argumentom, da je to že nekoč bilo, pa ni bilo nobenih zapletov, torej mora bit tudi sedaj. Naslednjič bi pa rekli ja saj tudi sledenje telefonov, vstopanje v stanovanja - takrat ni bilo nobenih zapletov, torej lahko kar za trajno naredimo - pa razširimo še na sum na prehlad, ali pa še to ne.
Danes še ne rabiš dovolilnoce za vstop v dugo občino, čez čas boste pa rekli, da tega ukrepa ne morete učinkovito nadzirat, pa bodo uvedli še propustnice (itak da to ne bo zastonj). Potem bo pa še en spraševal, kako naj pa to kontroliramo če ne z sledenjem telefonov vseh?

Tako se nam počasi in zanesljivo krčijo človekove pravice in svoboščine. Prepovedi je vse več, področje kaznovanja se širi, kazni se pa višajo. Glup folk pa to še podpira.

Pred 25-timi leti se je današnja oblast zgražala nad početjem prejšnje komunistične oblasti, in so kot višek nedemokratičnosti in kršenja svobode radi navajali, da so stali pred cerkvami in zapisovali, kdo vstopa. Pa je bila tajnost pošte z ustavo zajamčena. Haha, danes bi pa gibanje vseh kar iz pisarne nadzorovali. Pa elektronsko pošto, pa sms-e..... Pa ni to prvi poizkus. V predprejšnji Janševi vladi so se zelo trudili za satelitsko cestninjenje, ki bi pravtako beležil gibanje vseh. Da bi se zlorabe dogajale, pa mislim da ni dvoma. Pa je k sreči Gallileo zamujal.

vojska ima časovno omejena pooblastila - 3 mesece! vsaj to!

policija - nič ni omenjenega časovnega okvirja!

sicer pa, ne vem kaj bi lahko iskali v stanovanjih. kaj lahko najdejo? sliko od tastarga v dnevni? kaj bi lahko našel od "nekega nasprotnika" v njegovi hiši?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
vojska ima časovno omejena pooblastila - 3 mesece! vsaj to!

policija - nič ni omenjenega časovnega okvirja!

sicer pa, ne vem kaj bi lahko iskali v stanovanjih. kaj lahko najdejo? sliko od tastarga v dnevni? kaj bi lahko našel od "nekega nasprotnika" v njegovi hiši?
Če ti ne veš, kaj bi iskali oni to zagotovo vedo.
Kaj misliš, zakaj pa potem na vsak način hočejo imet ta 103. člen v zakonu če jim je nekoristen?
In zakaj nočejo pristati na vojsko 2km od meje in hočejo po vsej državi?
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
vojska ima časovno omejena pooblastila - 3 mesece! vsaj to!

policija - nič ni omenjenega časovnega okvirja!

sicer pa, ne vem kaj bi lahko iskali v stanovanjih. kaj lahko najdejo? sliko od tastarga v dnevni? kaj bi lahko našel od "nekega nasprotnika" v njegovi hiši?
Morda ti bodo pa kaj prinesli, podtaknili ??
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Če ti ne veš, kaj bi iskali oni to zagotovo vedo.
Kaj misliš, zakaj pa potem na vsak način hočejo imet ta 103. člen v zakonu če jim je nekoristen?
In zakaj nočejo pristati na vojsko 2km od meje in hočejo po vsej državi?

za vsak slučaj... k vejo kaj bo, če ne bojo omilil teh ukrepov čez 14 dni...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.592
113
Največji strah pred neko stvarjo ima zmeraj tisti, ki bi prvi izkoriščal (ali je že) represivni sistem. Zato je treba razumeti, da se bodo ljudje, katerih ideološki svetovni nazor temelji na komunizmu, zelo bali kakršnegakoli povečanja pooblastil državnih organov, ko oblast ni povsem v njihovih rokah. Oni najbolj točno vedo, kaj se da s tem narediti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Največji strah pred neko stvarjo ima zmeraj tisti, ki bi prvi izkoriščal (ali je že) represivni sistem. Zato je treba razumeti, da se bodo ljudje, katerih ideološki svetovni nazor temelji na komunizmu, zelo bali kakršnegakoli povečanja pooblastil državnih organov, ko oblast ni povsem v njihovih rokah. Oni najbolj točno vedo, kaj se da s tem narediti.
Že dolgo nisem prebral kaj tako trapastega. (sem zelo olepšal besedo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in mirsi

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
vojska ima časovno omejena pooblastila - 3 mesece! vsaj to!

policija - nič ni omenjenega časovnega okvirja!

sicer pa, ne vem kaj bi lahko iskali v stanovanjih. kaj lahko najdejo? sliko od tastarga v dnevni? kaj bi lahko našel od "nekega nasprotnika" v njegovi hiši?
Haa, si ti resen? Veš koliko policajev izrablja svojo moč že sedaj. Čekirajo babe, jih potem poiščejo in gnjavijo.
Oštarjaš sosedu oštarjašu pošlje plačane policaje, da pihajo samo gostje sosedovega oštarjaša.
Da ne govorim o kurvariji... delu na črno, gipsarji, gozdni delavci, postavljalci ograj.... če daš delat legalnemu konkuretu, ta pa preganjajo po cesti.

Ni smešno je žalostno.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Strah te je tistega, kar poznaš. Najbolje vsak pozna tisto, kar je sam počel ali bi počel, če bi imel možnost.
Ma dej ne seri no.
Komunizma so se v 60-ih najbolj bali američani ker?
Malo verjetno pa je, da boš to sposoben razumeti.
Kako verjetno pa? A lahko vidim ta verjetnostni račun? Al kwa? :sprasujemse:
 

superfly

Majstr
12. feb 2008
921
290
63
Največji strah pred neko stvarjo ima zmeraj tisti, ki bi prvi izkoriščal (ali je že) represivni sistem. Zato je treba razumeti, da se bodo ljudje, katerih ideološki svetovni nazor temelji na komunizmu, zelo bali kakršnegakoli povečanja pooblastil državnih organov, ko oblast ni povsem v njihovih rokah. Oni najbolj točno vedo, kaj se da s tem narediti.
Največji strah ima tisti, ki je enkrat že kasiral, občutil na lastni koži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Haa, si ti resen? Veš koliko policajev izrablja svojo moč že sedaj. Čekirajo babe, jih potem poiščejo in gnjavijo.
Oštarjaš sosedu oštarjašu pošlje plačane policaje, da pihajo samo gostje sosedovega oštarjaša.
Da ne govorim o kurvariji... delu na črno, gipsarji, gozdni delavci, postavljalci ograj.... če daš delat legalnemu konkuretu, ta pa preganjajo po cesti.

Ni smešno je žalostno.

eh to je nivo policaja. ne vem zakaj bi vlada zdej delala uslugo policaju. seveda je catch v visjij krogih nekje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
zdele k mamo čas...

na tv3 slo je prenos seje...

že 20min se kregajo a bojo prestavili sejo za 1 uro al ne... hehe...

 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
mercator portorož.jpg