Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Ker se precej nanaša na moj prejšnji prispevek na tej strani...


Še en bolj zanimiv citat:
Torej starejsi nad 65 le
Ker se precej nanaša na moj prejšnji prispevek na tej strani...


Še en bolj zanimiv citat:

Torej, ce si sposoben malo razmisljanja s svojo glavo..

Precepljenost nad 65 let - 81%. Pravis, da je v tej skupino razmerje med cepljenimi in necepljenimi v bolnicah 40:60. Recmo 2:3. Pri cepljenju vzamemo razmerje 4:1 (80% : 20%)

Torej kljub temu, da je cepljenih starejsih od 65 let 3 krat vec od necepljenih, je slednjih v bolnicah za 33% vec. Cepivo ne deluje?

Pa sploh nisem sel preverjat podatkov, kar na slepo verjamem. In kljub temu je dokaz, da cepivo pa vendar le deluje.

Sam pa si lahko das stevilke na 100.000 ljudi.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: SamSvoj

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Res so razkrili nekaj novega. :nigladek: Že davno so povedali, da dajo na intenzivo in ventilator tiste, za katere ocenjujejo, da bodo tak poseg preživeli. Kljub tem kriterijem je tam je smrtnost blizu 50%.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Res so razkrili nekaj novega. :nigladek: Že davno so povedali, da dajo na intenzivo in ventilator tiste, za katere ocenjujejo, da bodo tak poseg preživeli. Kljub tem kriterijem je tam je smrtnost blizu 50%.
Skoda razlagat. Eni morjompridet na oddelek in se pitem čudit kot tisti gospod x hrani in da je samo cifra...
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Torej starejsi nad 65 le


Torej, ce si sposoben malo razmisljanja s svojo glavo..

Precepljenost nad 65 let - 81%. Pravis, da je v tej skupino razmerje med cepljenimi in necepljenimi v bolnicah 40:60. Recmo 2:3. Pri cepljenju vzamemo razmerje 4:1 (80% : 20%)

Torej kljub temu, da je cepljenih starejsih od 65 let 3 krat vec od necepljenih, je slednjih v bolnicah za 33% vec. Cepivo ne deluje?

Pa sploh nisem sel preverjat podatkov, kar na slepo verjamem. In kljub temu je dokaz, da cepivo pa vendar le deluje.

Sam pa si lahko das stevilke na 100.000 ljudi.

Jezus no :jok:

Prvič; a se ti zdi da sem članek spisal jaz in zakaj se ti tako zdi? Ker če nekaj prilimam sem, še ne pomeni da sem to spisal in naredil jaz. Le zanimivo se mi zdi in to rad delim s takimi asi kot si ti.
In smo pri drugi točki (kjer pride do izraza tvoje asovstvo); pri vragu svetem ne dojamem kako ti je uspelo skozlati tole "Precepljenost nad 65 let - 81%. Pravis, da je v tej skupino razmerje med cepljenimi in necepljenimi v bolnicah 40:60" Tega ne pravim jaz in tega ne pravi pisec članka. On pravi, da je 40% (pravzaprav nekaj manj) cepljenih v bolnišnici. To je delež VSEH v bolnišnici. Tistih nad 65 let je 80% cepljenih. Torej tistih, ki bi jih naj cepljenje obvarovalo ravno pred obiskom bolnišnice. Tale mantra bo morala vzeti slovo....

In ja, (tokrat pa res) jaz pravim, da cepljenje ne deluje. Delež cepljenih v bolnici je hudo velik in človek ki pravi da cepljenje deluje ob takih cifrah mora imeti al velika jajca (in imeti vse okoli sebe za bedake) ali pa .... (recimo sledi nekemu interesu?)

Pa da se razumemo; ni moj namen in definitivno ne nameravam branit napisanega. Ampak očitno zavajanje pa pač ne more ostat neodgovorjeno

P.S. (precej kasneje): tole mi ni dalo miru in sem šel brat vse skupaj ene trikrat. Tvoje izvajanje vlečeš iz drugega dela mojega citata iz članka, se pravi na tale del

"80% polno cepljenih covidnih bolnikov najdemo med najbolj precepljeno populacijo, ki bi jih morala cepiva ravno pred tem ščititi.


Čeprav bi jih morala cepiva pred tem ščititi, je največ polno cepljenih covidnih hospitalizacij pri starejših od 65 let, kjer je precepljene 81% celotne populacije. Pri starejših od 65 let je med hospitaliziranimi kar 40% polno cepljenih oseb. Pri mlajših od 65 let, kjer je precepljenost zgolj " ?

Če je tako, gre tule po moje za napako avtorja, ker naslov in besedilo ter naslov pred tem in pa cifre v tabeli nižje v članku kažejo to kar piše v naslovu (80% cepljenih starejših od 65 let je v bolnišnicah), cifre v tekstu pod drugim naslovom (temle ki sem ga kopiral v PS) je mojster vlekel od nekje drugje. Če vlečeš zaključke v svojem izvajanju iz tega dela potem so napačni. Če je tako, je ostrina mojega odziva najbrž pretirana.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Jezus no :jok:

Prvič; a se ti zdi da sem članek spisal jaz in zakaj se ti tako zdi? Ker če nekaj prilimam sem, še ne pomeni da sem to spisal in naredil jaz. Le zanimivo se mi zdi in to rad delim s takimi asi kot si ti.
In smo pri drugi točki (kjer pride do izraza tvoje asovstvo); pri vragu svetem ne dojamem kako ti je uspelo skozlati tole "Precepljenost nad 65 let - 81%. Pravis, da je v tej skupino razmerje med cepljenimi in necepljenimi v bolnicah 40:60" Tega ne pravim jaz in tega ne pravi pisec članka. On pravi, da je 40% (pravzaprav nekaj manj) cepljenih v bolnišnici. To je delež VSEH v bolnišnici. Tistih nad 65 let je 80% cepljenih. Torej tistih, ki bi jih naj cepljenje obvarovalo ravno pred obiskom bolnišnice. Tale mantra bo morala vzeti slovo....

In ja, (tokrat pa res) jaz pravim, da cepljenje ne deluje. Delež cepljenih v bolnici je hudo velik in človek ki pravi da cepljenje deluje ob takih cifrah mora imeti al velika jajca (in imeti vse okoli sebe za bedake) ali pa .... (recimo sledi nekemu interesu?)

Pa da se razumemo; ni moj namen in definitivno ne nameravam branit napisanega. Ampak očitno zavajanje pa pač ne more ostat neodgovorjeno

P.S. (precej kasneje): tole mi ni dalo miru in sem šel brat vse skupaj ene trikrat. Tvoje izvajanje vlečeš iz drugega dela mojega citata iz članka, se pravi na tale del

"80% polno cepljenih covidnih bolnikov najdemo med najbolj precepljeno populacijo, ki bi jih morala cepiva ravno pred tem ščititi.


Čeprav bi jih morala cepiva pred tem ščititi, je največ polno cepljenih covidnih hospitalizacij pri starejših od 65 let, kjer je precepljene 81% celotne populacije. Pri starejših od 65 let je med hospitaliziranimi kar 40% polno cepljenih oseb. Pri mlajših od 65 let, kjer je precepljenost zgolj " ?

Če je tako, gre tule po moje za napako avtorja, ker naslov in besedilo ter naslov pred tem in pa cifre v tabeli nižje v članku kažejo to kar piše v naslovu (80% cepljenih starejših od 65 let je v bolnišnicah), cifre v tekstu pod drugim naslovom (temle ki sem ga kopiral v PS) je mojster vlekel od nekje drugje. Če vlečeš zaključke v svojem izvajanju iz tega dela potem so napačni. Če je tako, je ostrina mojega odziva najbrž pretirana.

Lahko zganjas cinizem kakor zelis. Citiral si clanek, ki pravi:

Čeprav bi jih morala cepiva pred tem ščititi, je največ polno cepljenih covidnih hospitalizacij pri starejših od 65 let, kjer je precepljene 81% celotne populacije. Pri starejših od 65 let je med hospitaliziranimi kar 40% polno cepljenih oseb.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Jah, cinizem gor al dol, mojster avtor prispevka je naredil očitno napako (katero sem v prvem branju spregledal tudi sam). Tvoje izvajanje pa pač enostavno pomeni, da se nisi potrudil pogledat članka, skupaj s ciframi vred, čeprav kot kaže jih imaš rad (ampak samo če kažejo v tvojo smer?).
To vsaj malo zasluži cinizem.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113
Pct dela !
Od 15.9 gre krivulja samo dol.

Kdor tega ne vidi gre na grmado !

sl1.jpg



In sicer tako dobro, da smo prejšnjo najvišjo 7 dnevno incidenco iz prejšnjega vala (10.1 2021 - 2028) presegli že 28.10 2021.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Pct dela !
Od 15.9 gre krivulja samo dol.

Kdor tega ne vidi gre na grmado !

Poglej priponko 50609


In sicer tako dobro, da smo prejšnjo najvišjo 7 dnevno incidenco iz prejšnjega vala (10.1 2021 - 2028) presegli že 28.10 2021.

Baje zato ker smo samo 55% cepljeni. A veš kako to deluje, če ni nobene cepljen je kul, če jih je 100% cepljenih je tud kul, če je pa vmes pa virus jezen rata in se bolj širi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in AndY1

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113
Beović: Poživitveni odmerek bi lahko postal pogoj za veljavno potrdilo o cepljenju

Ne, bo lahko...ampak, zagotovo bo.
To so nekateri napovedali že ob začetku uvedbe zelenega potrdila...pogojevali ga bodo z poživitvenimi odmerki, ko ga enkrat uvedeš in se ljudje s tem nekako "sprijaznijo" potem lahko dodajajo po mili volji nove odmerke...težko se bomo znebili tega zelenca.

....
...

Bojana Beović čez eno leto: Najverjetneje bo res potreben deseti odmerek, saj ... (VSTAVI POLJUBEN IZGOVOR).
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: jendomen in javr

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113
Rant ns msm:
Res a se je res vsem sfuzlalo, da ni več racionalnosti. Zadnjič tukaj gor promovirajo indijo kjer je polno cepljeno samo 27% celoten populacije kot dokaz kako cepivo deluje ??


Brazil was once ravaged by the pandemic. Now, it's a vaccination success story.

S tem da imajo 60% polno cepljene celoten populacije in ta isti nemški časopis, ki hvali Brazilijo glede te precepljenosti graja Nemce kako pa imajo oni samo 68% polno cepljene celoten populacije. Res kdo je tu nor? To ni več normalno in nekateri imajo že trajne posledice kot zgleda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in SamSvoj

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Jah, cinizem gor al dol, mojster avtor prispevka je naredil očitno napako (katero sem v prvem branju spregledal tudi sam). Tvoje izvajanje pa pač enostavno pomeni, da se nisi potrudil pogledat članka, skupaj s ciframi vred, čeprav kot kaže jih imaš rad (ampak samo če kažejo v tvojo smer?).
To vsaj malo zasluži cinizem.
Dobri ste vi antiwaxerji. Kar napaka so stevilke, ki jih citiram iz clanka, ki ga ti lepis. Vse ostalo, kar tebi piha na duso, pa drzi seveda kot pribito.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Dobri ste vi antiwaxerji. Kar napaka so stevilke, ki jih citiram iz clanka, ki ga ti lepis. Vse ostalo, kar tebi piha na duso, pa drzi seveda kot pribito.
Ne morem zagotovo trdit to, da so citirane cifre napaka. Pač zadeve nisem napisal jaz. Ampak iz konteksta se da sklepat da je napaka. Kar je izredna škoda, ker to daje tvoji sorti izgovor, da ignorira sporočilo. Ki je izredno težko za prevladujočo retoriko. Prav, počakajmo še malo in vidimo koliko škode bo vmes....