Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Protestniki so posledica in ne vzrok. Ker nisem bil tam lahko samo berem kaj se je dogajalo in komentiram, mogoče tudi narobe.

Se trudim oz sem prisiljen biti optimist. Na firmi imam več necepljenih kot cepljenih in moram biti hudo pazljiv, da ne prizadenem katerega. Čuda s čim se ukvarjam
Seveda, da so protestniki posledica - posledica večnivojskega sranja anticepilcev in večnivojskega sranja zgrešenega vladnega delovanja kar se tiče promocije cepljenja oz. reševanja pandemije nasploh. Ampak kakorkoli obrneš - ropotalo je zgolj zaradi anticepilcev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in mosseero

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Eno vprašanje.
Ce si prebolel, si pol leta "zasciten" in tako enakovreden cepljenim ce gledamo PCT.
Prejsnji teden celo 8 mesecev nekaj dni.
Zakaj je treba tako nujno potem se prebolele takoj po prebolevanju se cepit ?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.545
9.228
113
15 let se ze spikam redno. 10 let v ZD. Zdaj pa to v sosednjem ZD ni vec mozno. Wtf. Naj grem na infekcijsko. Zaenkrat ne. Ce so sposobni po kmeckih dvoriscih cepiti, naj pa se v ZD.
Ce s klici nisem uspešen, bom sel na mejle na nadrejene.
Pa da vidim pisne odgovore.
V skrajnem primeru, naj zrihtajo cepivo, lahko tudi placam tustih 5 evrov in si ga bom sam zagonil al pa bom nekoga nasel.
Spet jokaš. Veš kaj je kolega naredil, ko se je odločil za cepljenje? Pogledal na cepimose.si za cepilna mesta v okolici, preklikal na strani tistih izvajalcev, našel da cepijo naslednji dan v eni od vasi v bližini in bil cepljen naslednji dan. Čakal je pa 2 min, ker sta bila dva pred njim. Res pa je naredil 50km z avtom zato.
Ni pa jokcal in sral po 100 temah po forumu in tudi ne utrujal zdravnici, nadrejenim, nijzju in JJu po telefonu in po mailu.
Ampak vsakemu svoje. Eni dejansko uživate biti žrtve povsod in pričakujete, da vam bo vse k riti prinešeno. Drugi pa “največjo težavo na svetu” rešijo v dveh minutah.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.545
9.228
113
Eno vprašanje.
Ce si prebolel, si pol leta "zasciten" in tako enakovreden cepljenim ce gledamo PCT.
Prejsnji teden celo 8 mesecev nekaj dni.
Zakaj je treba tako nujno potem se prebolele takoj po prebolevanju se cepit ?
Kdo pravi, da je treba cepit takoj po preboletju? Saj pol leta si PCT.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.778
374
83
Vipavska dolina
Spet to retardirano jamranje o rumeni zvezdi. Se skrivaš v omari, ker bi sicer končal v taborišču? Kreten blesavi, da si drzneš svojo razvajeno rit primerjati s tragično usodo preganjanih Judov.
Hvala za lepe besede, imaš besedni zaklad vreden vsega spoštovanja. Me zanima če bi si te besede mi upal povedat v fris, ne zgolj prek tipkovnice. Kako gre tista za 400 ali 500€, si jih pripravljen plačat?
Rumeno zvezdo sem omenil zgolj iz razloga ker tako so označevali ljudi da so bili na daleč prepoznavni. Kaj se je iz tega izrodilo vsi vemo, ni bil moj namen enačiti usodo judov ter necepljenih. Če si tako razumel ok, se oproščam ampak če mi lahko poveš za kakšen drug primer označevanja ljudi bom naslednjič raje uporabil tistega.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.390
9.830
113
kod Džej-Zija
Kot je ugotovil zagovornik načela enakosti, PCT ni osebna okoliščina, ampak stvar izbire in kot taka ne more biti diskriminatorna. Ker si tako izbral, sem prepričan, da si zmoreš izbrati tudi oznako, če čutiš potrebo, da jo nosiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.778
374
83
Vipavska dolina
Potem nam pustite izbiro in ne da posiljujete z vsem kar nekomu pride na misel. Jaz ne žalim ljudi kateri so cepljeni, ni treba da nekateri žalite tiste ki se cepit ne želijo.
V zadnjih dneh sem bil deležen kar nekaj žalitev, a sem komu odgovoril na enak način?
Jaz ne čutim nobene potrebe po nobeni oznaki, domnevam pa da bi nekateri za lažje prepoznavanje želeli to. Tako kot se nas zmerja z antivaxerji, necepilci da drugih še bolj sočnih besed ne omenjam...
Pustite nas na miru, ko se bomo želeli cepit se bomo, ni nas treba v to prisiljevat, ker tako kot si napisal je stvar izbire. Zadnje čase pa se vse moči usmerjajo v to, siljenje v cepljenje. Mi smo tisti katerim so stvari onemogočene, cepljeni se zaradi tega ni treba razburjat, njim je vse odprto. Ko bo cepljenje namenjeno preventivi, zdravju ipd. ne pa dopustu, trgovinam in ostalim potem pa lahko razglabljamo naprej koliko je to koristno.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.634
1.079
113
Rumeno zvezdo sem omenil zgolj iz razloga ker tako so označevali ljudi da so bili na daleč prepoznavni. Kaj se je iz tega izrodilo vsi vemo, ni bil moj namen enačiti usodo judov ter necepljenih
glede na popolno odsotnost kakršnekoli kritike vladnih odlokov s strani voditeljev opozicije, ki drugače vložijo interpelacijo za vsakega ministra ki si drzne pozdraviti z "dober dan" na dejansko deževen dan, tole bolj spominja na april/maj '45, ko so voditelji zbežali, vojsko pa prepustili da je končala kot je.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Kdo pravi, da je treba cepit takoj po preboletju? Saj pol leta si PCT.
Ja, pol leta si birokratsko PCT. Kaj pa to pomeni v zdravstvenem smislu pa vemo. Nic.
Preventivni ukrepi in morebitna okuzba ti ostanejo. Zdaj samo se čakamo na prve smrti med cepljenimi. Ce ze niso be, pa so jih zavedli pod....
Glede na to, da kaze da cepljenje ne bo "dozivljenjsko" bi lahko prebolele steli med cepljene, pa jih po dolocenem casu brisal. A je sedaj to 6 mesecev al kaj drugega, naj pa raziskave pokazejo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.613
8.939
113
Strinjam se, da je izvedba uvedbe splošnega PCT zanič, nedomišljena in polna neumnosti.

Ampak uslužbenka Petrola na pumpi nima pri tem nič.
To je res. Torej je ukrep, da pustiš avto brez bencina na špuri in mirno razložiš, da boš čakal, kaj bo sistem naredil še kar zmeren. Žal imamo bedake ki so včeraj vpili na zaposlene, eni so sam bedaki, drugim je šlo čez laske.

Pa tist protest včeraj, žal se z anticepilskimi budalaštinami težko strinjam in za transpatent kjer piše "Naravna imunost" ne grem stat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.613
8.939
113
Jaz ti samo to povem. Vlada dela načrtno usluge levakom, anticepilcem v glavnem butlom,kerje jajo peta kolona. Se pa prav vidi koliko čefurjev je v Sloveniji, nas Slovencev je mogoče polovica od teh jih pa itak polovica pada na čefurjad.
In mamo spet rasistka z zdravo pametjo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.390
9.830
113
kod Džej-Zija
Potem nam pustite izbiro in ne da posiljujete z vsem kar nekomu pride na misel. Jaz ne žalim ljudi kateri so cepljeni, ni treba da nekateri žalite tiste ki se cepit ne želijo.
V zadnjih dneh sem bil deležen kar nekaj žalitev, a sem komu odgovoril na enak način?
Jaz ne čutim nobene potrebe po nobeni oznaki, domnevam pa da bi nekateri za lažje prepoznavanje želeli to. Tako kot se nas zmerja z antivaxerji, necepilci da drugih še bolj sočnih besed ne omenjam...
Pustite nas na miru, ko se bomo želeli cepit se bomo, ni nas treba v to prisiljevat, ker tako kot si napisal je stvar izbire. Zadnje čase pa se vse moči usmerjajo v to, siljenje v cepljenje. Mi smo tisti katerim so stvari onemogočene, cepljeni se zaradi tega ni treba razburjat, njim je vse odprto. Ko bo cepljenje namenjeno preventivi, zdravju ipd. ne pa dopustu, trgovinam in ostalim potem pa lahko razglabljamo naprej koliko je to koristno.
Tole zmerjanje je kar obojestransko, začenši z raznimi ovcami, ljubitelji JJ in podobnimi nalepkami za cepilce.

Cepljenje JE namenjeno preventivi in vrnitvi družbe v čimbolj normalno življenje. Zato se VB, Portugalska, Danska odpirajo. Anticepilci pa zahtevajo dansko stanje brez lastnega prispevka. Če se hočemo kot družba odpreti, mora VSAK dati svoj prispevek.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Cepljenje JE namenjeno preventivi in vrnitvi družbe v čimbolj normalno življenje. Zato se VB, Portugalska, Danska odpirajo. Anticepilci pa zahtevajo dansko stanje brez lastnega prispevka. Če se hočemo kot družba odpreti, mora VSAK dati svoj prispevek.

VB, Portugalska, Danska .... sedaj pa poglej kako je šla delta po stari celini! ;)

Odpirajo se ker so enostavno čez vrh epidemije delta seva, saj so bile prve države v temu sranju. Delta se namreč širi od zahoda proti vzhodu kot klasičen val ki smo ga pri covidu sedaj že vsaj 4x videli. Sedaj a je visoka precepljenost tam mogoče vzrok/posledica delte se je pa za vprašat, ampak vsekakor primarno se odpirajo ker jim okužbe padajo in smatrajo da so dosegli vrh.

Pri nas je vrh planiran čez dva do tri tedne, čeprav možno da bo (glede na stagnacijo rasti kot se trenutno kaže) prišel že prej. Tu je sedaj vprašanje kaj, če kaj, bomo pri nas sproščali? Ideje so bile o nekem semaforju pa je čez noč bil uvedel generali PCT, najbrž kmalu samo še PC za določene stari. Sam dvomim da se bo to sprostilo tudi ko bomo čez vrh. Se bojim da edina razlika ko bomo mimo vrha to, da bodo otroci v OŠ od 1-6. razredna namesto obvezne imeli samo še priporočene maske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.390
9.830
113
kod Džej-Zija
Prehitro odpiranje zadeve z lahkoto požene v nov val. Že videno. Če sprostitev ne bo imela takih posledic, bomo to lahko pripisali cepljenju, ker delta n mogla preiti celotne populacije.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Katera stroka pa je sploh uvedla PCT za bolnike? Ker zdaj pa ni več nič jasno, enkrat stroka tak, drugič drugače, ...