Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.886
2.345
113
Pomurje
Danes so na eni večji firmi testirali 300 ljudi (pol firme) in to v sklopu delavnega časa.
Pa si zračunajte kaj to stane in da bo stalo 2x več ko bo treba test narediti 3x na teden.

Pa vzami 300 novih usposobljenih cepljenih ljudi, če je možno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.790
14.584
113
KSZ: ne vem kaj vam ni jasno? "Revolucija" se dela z nasiljem, fizičnim, psihičnim,... Mirne revolucije enostavno ni. In kakorkoli se neumno zdi je dec imel po svoje prav in prav nič ni narobe z izvedbo. Vsak zadaj je imel možnost uporabit eno od drugih X točilnih mest, ali pa obrnit in it drugam.
Se strinjam, da mirne revolucije ni ampak a zdaj smo že pri revoluciji? Torej se lahko potem tudi vlada z JJem na čelu začne obnašati stanju primerno pa postavi vojsko na ceste itd.? Veš kaj bo pol? Spet jok in stok o policijski državi, diktaturi, fašizmu, itd. Daj nehajte ga srat o revoluciji ali pa naj se jo dejansko izvede pa da bo vse čimprej mimo. Če se zavedate kaj to sploh pomeni v praksi za nas vse.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Se strinjam, da mirne revolucije ni ampak a zdaj smo že pri revoluciji? Torej se lahko potem tudi vlada z JJem na čelu začne obnašati stanju primerno pa postavi vojsko na ceste itd.? Veš kaj bo pol? Spet jok in stok o policijski državi, diktaturi, fašizmu, itd. Daj nehajte ga srat o revoluciji ali pa naj se jo dejansko izvede pa da bo vse čimprej mimo. Če se zavedate kaj to sploh pomeni v praksi za nas vse.

Ne razumeš. JJ je tisti ki dela revolucijo. Ljudje pa ne kupijo več vsega, ker je zezanja dovolj.

Zakaj vlada preprosto ne objavi OBVEZNO cepljenje in basta? Zakaj pimplajo z izjemami in po babje itd?

Kako se bom šel pri zdravi pameti cepit s cepivom, kjer že celo poletje stroka opozarja, da je na novejše seve neučinkovito? Mar ne bi raje počakal tista dva meseca do novega cepiva? Ker - polovica države je že zaščitena in torej ne ogroža več. Preostala polovica države pa ima neke vzroke, največji so pa, ker vidimo in čutimo, da nas tretirajo kot ovce in v brezumje.

Ko bo vlada pripeljala cepivo ki bo učinkovito tudi na delta, se grem takoj cepit. Nikakor si pa ne mislim brez smisla vbrizgavat nekih pripravkov v žilo, za katere vnaprej vem da niso več aktualni.
 
  • Haha
Reactions: Sonny_Chiba

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.790
14.584
113
Zakaj vlada preprosto ne objavi OBVEZNO cepljenje in basta? Zakaj pimplajo z izjemami in po babje itd?
Veš kaj je potrebno, da se uvede obvezno cepljenje za vse? Uzakonitev oz. sprejetje zakona in mislim, da se tu zatakne. Zaradi tega imamo pri nas morje ukrepov na podlagi odlokov in ne na podlagi zakonov kot je to v drugih državah. JJ ima problem s sprejemanjem zakonov.

Pa nikoli ni vladar (vlada) tisti, ki dela revolucijo. Revolucijo dela tisti, ki ni na poziciji moči tako da ne, ni JJ tisti, ki dela revolucijo. Definitivno pa s svojimi idejami/ukrepi vzpodbuja razmišljanje ljudi v to smer. Eni verjetno dejansko mislijo, da jo tudi že izvajajo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.790
14.584
113
Ko bo vlada pripeljala cepivo ki bo učinkovito tudi na delta, se grem takoj cepit. Nikakor si pa ne mislim brez smisla vbrizgavat nekih pripravkov v žilo, za katere vnaprej vem da niso več aktualni.
Potem pa kar hitro na cepljenje, cepiva so učinkovita tudi na delto, ena bolj, druga manj ampak so. Stroka in praksa to potrjujeta, ne vem od kje tebi, da stroka zanika delovanje cepiv na delto. So manj učinkovita kot za prve seve ampak še vedno pa so učinkovita.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.790
14.584
113
Izvoli Demz , samo zate. Sicer je bilo že ene 3x tu gor na Alterju a vseeno, ko ravno razlagaš o neučinkovitosti cepiv proti delti:

 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.864
9.088
113
Se strinjam, da mirne revolucije ni ampak a zdaj smo že pri revoluciji? Torej se lahko potem tudi vlada z JJem na čelu začne obnašati stanju primerno pa postavi vojsko na ceste itd.? Veš kaj bo pol? Spet jok in stok o policijski državi, diktaturi, fašizmu, itd. Daj nehajte ga srat o revoluciji ali pa naj se jo dejansko izvede pa da bo vse čimprej mimo. Če se zavedate kaj to sploh pomeni v praksi za nas vse.
Dolgoročno pomeni to mir. Počasi je pa res dovolj in ljudje so to danes jasno povedali. Ti bi sicer še vedno iskal dlako v jajcu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.790
14.584
113
Kaj danes bolj površno bereš kot običajno? Sem že napisal svojo rešitev vsaj dvakrat.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.786
382
83
Vipavska dolina
Lahko poizkuša pa da odpoved par delavcem, ampak v bistvu za izpolnjevanje pogojev z ustrahovanjem se večkrat ne konča ravno po željah, no odvisno koga ima na drugi strani. Si predstavljaš še da teli pogoji niso ustavni ti pa odpustiš pol firme in jo zamenjaš. Nato pa ustavno sodišče zavrne zadeve in kaj boš potem storil. Pri nas danes je tudi bilo kar nekaj testiranj, ne bom o številkah ampak cifra je trimestna. Začeli so precej zgodaj, kdaj so zaključili pa ne vem. Kaz inam en teden zdaj mir pred palčko. Če pa ukinejo testiranje potem je zame samo par zadev, al sem na dopustu in čakam da prenehajo s temi bedarijami (ne mislim tu vseh zapovedi) ali pa mi dajo odpoved in poiščejo drugega.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.164
5.514
113
Jaz se tega poslužujem že leto in pol. QR dela samo za fizične osebe. Če hočeš tankat na davčno št, moraš poiskat petromat, kjer je postavljen. Tankaš na bančno kartico. Je pa edino problem, če zmanjka papirja, potem moraš pa kot terorist vstopit v notranjost. :valjamse:
Dela z revolutom...

Pod nastavitve imaš tudi opcijo "davčni račun"....če hočeš tankat na firmo etc
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.182
694
113
Nisem vedel, da bi se vseh 6+ mio Judov med ww2 dalo rešiti z eno pikico vsakemu. So bili pa res neumni, da so raje umrli kot šli po pikico. :nigladek:

Kdaj boste že nehali tako retardirane primerjave delat?
Vsakemu normalnemu, povprečno razgledanemu in inteligentnemu človeku je jasno da smo že davno šli mimo točke “samo ena pikica”. Bolezen niti ni tako ubijalsko nevarna kot so sprva napovedovali, cepiva so, kdor pač verjame da ga bolj ali manj ščitijo, se je cepil, lahko se spet, tisti ki mislijo da jim bodo vgradili anteno se niso in pač tudi ok. Vsi pač mislimo da smo naredili prav in vsi smo happy. Pred dvema mesecema bi morala vlada napovedati konec vseh ukrepov, vsak naj se pač pripravi na staro normalnost kot misli da je prav in ok. Na Danskem koncert s 50000 ljudmi, pri nas pa tole. Ne me j no … To nima z zdravstveno stroko že dolgo nič skupnega.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.790
14.584
113
Na Danskem koncert s 50000 ljudmi, pri nas pa tole. Ne me j no …
A to tista Danska s 74+% precepljenostjo ali koliko že? Le kako si lahko to dovolijo...

Ja, se odločiš kot se odločiš ter se nato sprijazneš s posledicami. In določene odločitve so pripeljale do situacije, da ne moremo imeti bolj kot ne ukinjenih ukrepov kot je to na Danskem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.318
5.643
113
Sedaj vsi igličarji dajejo Dansko za vzor, a slednji po letu in pol samo kopirajo od Švedske, na katero so lani zlivali na tone gnojnice.

Malo več kot 50k, a tega v MSM ni zaslediti



Matey

Portugalska je na 80% celotne populacija, a so ravno odpraviti maske zunaj.

Kakšen uspeh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Hanzi