Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.942
113
Če jim ljubljeni vodja hodi na psihično zdravljenje v Avstrijo, tudi od njegovih oprod ne pričakujem razumnega obnašanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in bizi

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.477
863
113

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.723
9.005
113
Kolk zakonov so sprejel v tem mandatu? Pa ni blo časa uredit praktično najpomembnejšega? Teli odzivi so pa, priceless.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.664
263
113
teli odzivi so pa res mimo...

me zanima, ce se bo oglaail kdo iz pravne sluzbe, in scivkal, da je jj dobil opozorila, ampak jih je ignoriral.

za zdravje se gre... al z otroke... no, za neki jih je ze ignoriral.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.664
263
113
"napisali vse, kar smo se naučili." "Zapisali bomo, da je mogoče omejevati gibanje med občinami in da je mogoče omejevati gibanje ponoči, da je mogoče omejevati različne svoboščine državljanov. Tak zakon bomo sprejeli in v naslednji epidemiji, ki je, upam, nikoli ne bo, zadevo izpeljali tudi skladno s pravniškimi paragrafi,"

hojsek že grozi... torej bojo končno spisali zakon ki jim bo omogočal vse omejitve brez problemov...

samo ne vem, kdo ga bo podprl?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.723
9.005
113
Sem mislil da samo rasdvatri ne ve, kdaj in zakaj pride do ustavne presoje. :nigladek:
Sicer pa, če tko sprejemajo odloke kot računajo, jim gre odlično.
Očitno jih velik ni vedelo. So boge koprivce že našle luč na konc tunela, k so najdle Drnovškov podpis na zakonu, pol jim je pa en reku, da se ustavna presoja ne zgodi kr tko, je pa spet tišina, spet tuhtajo dalje. Kot že rečeno, ne rabmo #msm da jih hebejo, jim rata čist spontano tole, zgleda.

Rad bi res dočakal dan, ko se bodo iz politike pobrali razni Moderndorferji, Matjaži Nemci, Sukičeve in podobni osli, pa seveda vse SDS koprivce s Hojsijem na čelu. Mogoče bo potem pamet vsaj mal nazaj v politiki, pa se bo dal celo kaj naredit. Tkole se res ne da.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.723
9.005
113
A si tud ti koprivca in ti stvari niso jasne? Še enkrat, pa preberi zelo počasi.....26 let je ta zakon v veljavi, sam prav dost se ga ni rabilo, ker nas v teh 26 letih ni zadela kaka hudo divja epidemija in tudi nihče ni imel pravnega interesa sprožit pobude za ustavno presojo. Ker aveš, ustavni sodniki ne presojajo zakonov kr tko, ko se glih spomnijo. Se je zdej to usidralo v možgane?
Pol nas je zadel covid, bolj ali manj je presenetil komplet svet in na hitro so se sprejemale odločitve, odloki, omejitve.... do sem vse prav, pa lahko tuli darjanče kar hoče.
Potem pa pridejo opozorila, da je s pravno podlago sprejetih odlokov nekaj narobe (o smiselnosti vseh odlokov tule ne bi, ker niti ni važno v tej debati, večina jih je bila kar na mestu). Tudi ustavni pravniki (pa ne mislim samo Terška, ker je zglajzal, čeprav je imel ravno tu prav) so opozarjali na ta problem. Vladajoči v evforiji "reševanja življenj" se na opozorila požvižgajo, Hojsi s koprivno vojsko serje po sodnikih, po uglednih pravnikih ni da ni. Na koncu pridejo pobude (verjemi ta ni edina, je zgolj začetek) in ustavni sodniki fejst milo zadevo razveljavijo in ne odpravijo in dajo dva meseca časa za ureditev. Torej je Hojs s koprivcami sral po vseh neupravičeno, ker so imeli prav, odloki niso skladni z ustavo. Časa za ureditev je bilo dovolj, zdej ga je zgolj dva meseca. Bodo stvari uštimali do jeseni? Na tak način, kot se to počne sedaj, zagodovo ne, ker koprivce spet serjejo, namest da bi usmeril energijo v ureditev zadev. Kdo bo potem spet kriv, če odloki ne bodo usklajeni s pravnim redom? Sodniki? Ustava? Ali mogoče tisti, katerih dolžnost je te zadeve uredit?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.371
1.753
113
Vprašanje za pravnike.

Kaj se zgodi če v danem roku ne uredijo zakonodaje? Glede na trenutno stanje v parlamentu je to precej malo verjetno?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.852
-507
113
Zakon bodo popravili, popravljen zakon pa bo tudi neustaven.
In dokler bo US ponovno presodili o neustavnosti, in to bo trajalo...., do takrat bodo zganjali represijo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.097
3.582
113
Marlbor
No ti si pa kontra koprivca, ker ti tudi ni nič jasno.
Po moje se ni zmotil, ker v trenutni zasedbi zagotovo niso sposobni spacati nekega smiselnega zakona. Samo te odloke si poglej ... en ni bil normalno sestavljen, logično in brez glupih lukenj. Predvsem pa tako, da bi ga vsaj vsi vpleteni enako ali pa vsaj podobno razumeli ...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.723
9.005
113
Po moje se ni zmotil, ker v trenutni zasedbi zagotovo niso sposobni spacati nekega smiselnega zakona. Samo te odloke si poglej ... en ni bil normalno sestavljen, logično in brez glupih lukenj. Predvsem pa tako, da bi ga vsaj vsi vpleteni enako ali pa vsaj podobno razumeli ...
Sposobni so že, vsaj službe, ki se z zakonodajo profesionalno ukvarjajo. Ena je na vladi, druga v parlamentu. Problem jest vidim v koprivcah, ker sploh ne poštekajo, da nekaj ni bilo v redu, ampak nabijajo že dva dni nebuloze.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Vprašanje za pravnike.

Kaj se zgodi če v danem roku ne uredijo zakonodaje? Glede na trenutno stanje v parlamentu je to precej malo verjetno?

Kolikor vem, ni nobenega pravnega sredstva. Razen volitev. Je kar nekaj zakonov, za katere je US odločilo, da se morajo uskladiti z Ustavo, pa se še zdaj niso.

Edina možnost je, da US zadrži izvajanje protiustavnega zakona ali pa ga razveljavi/odpravi.