Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Švica, ki je bila menda prva s tako aplikacijo, ima po zadnjih podatkih 950.000 uporabnikov (temelječ na številu odjemalcev, ki pobirajo podatke o okuženih), največ pa 1.050.000 uporabnikov na začetku julija. Glede na prebivalstvo, 8.500.000, je to precej daleč od (nekih) ocen o uspešnosti pri 60% populacije.

Po drugi strani je taka aplikacija samo prva faza. Napovedano je bilo, da bosta v naslednjih mesecih Goople vgradila osnovno aplikacijo že v sam sistem. Če bi s tem vsak avtomatično postal oddajnik signalov, bi se pokrilo bistveno več prebivalstva, bi pa povzročilo tudi bistveno hujši odpor. Tako da bo razvoj, če nanj ne bodo pozabili in ga opustili, še zanimiv.

Dokler pa smo samo na aplikaciji, pa brez dodatne motivacije uporaba ne bo narasla. Lahko bi dodali kak socialni element. Tako bi si lahko posamezniki izmenjavali svoje identitete med seboj in spremljali, koliko svojih kontaktov so srečali v zadnjih 14 dneh. Imeli lestvico socialnosti (ne vem, izberem 10 kontaktov in potem merim, koliko % sem jih srečal v obdobjuč direktna objava na Twitter...) Butasto, ampak vsekakor bolje, kot nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ne, ker bi se šli med peeri, ne preko strežnika. Jaz tebi nekako sporočim svoje identitete in ostane med nama. Samo rezultat je javen. Če imam FB ali Tw, je tako ali tako že javno.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.353
2.280
113
Švicarji so postavili državno varnost PRED svojo zasebnostjo. Kakorkoli.
Ne pozabite, da v Švici ne živijo samo Švicarji. Med drugim tudi Balkanci - pa ja nemem koronu, ne verujem u koronu.

p.s. je še kdo tu na ALTER-ju, ki ne verjame v obstoj korone - ne biti dlakocepni glede imena/naziva!
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.994
9.117
113
39
MB
Odvisno, ce trenutna vlada rece da obstaja, pol bo mirsi reko da ne obstaja, garant, ziher, verjetno, najbrz.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Aplikacija je prakticno neuporabna, dokler je nima namescene kriticna masa ljudi, to je menda 60%.

No, take mase gotovo ne bomo dosegli, ker je taka kolicina ljudi asimptomatska, da ne bo dovolj instalacij, da bi bila uporabna.

Kar pomeni samo eno, to je, da prej ko slej ne bo vec prostovoljna oz po zakonu obvezna le za okuzene oz take v karanteni.

Kar pomeni, da ali je obsojena na propad ali pa da bodo spremenili zakon, da bo za vse obvezna.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Mimogrede, trenutno smo v tem letnem casu, ko mi in nasi sodelavci in vsi okoli nas hodijo na pocitnice. Se zavedate, kaksne so posledice, da zdajle zbolis za tem virusom, pa so nekako logicne, ampak v cem je problem.
Ce zbolis in ne ves, kaj imas, recimo, da se gres testirati in si pozitiven. Vsi tvoji druzinski clani gredo v karanteno. Vsi tvoji sodelavci in njihovi druzinski clani gredo v karanteno, posledicno imajo lahko unicene pocitnice. Tako 'uslugo', ki si jim jo naredil, si bodo zapomnili za celo zivljenje.
Instalirati si bom moral aplikacijo. Nadzorovali te bodo in preverjali.

Ja, vse lepo in prav. Zdaj si pa zamislite, kdo se bo, ce bo zbolel za cemerkoli, sel k zdravniku, kjer moras najprej na testiranje, tudi ce si dejansko negativen? Zaradi strahu, da bi bil pozitiven in kaksne posledice vse to prinese za sabo, bos raje ostal doma.

Sel bos le, ce bos res hudo bolan. Vsi ostali bodo tole prebolevali ali asimptomatsko ali pa na nogah.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.031
5.732
113
blizu močvirne prestolnice
Saj tebe imajo verjetno že poln kufer ker si egoist in vedno gledaš le na svojo rit.Greva stavit da boš prvi jokcal, če kaj dobiš. Pa še nekaj, uživaj, samo potem tudi prevzemi odgovornost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.797
-299
113
Aplikacija je prakticno neuporabna, dokler je nima namescene kriticna masa ljudi, to je menda 60%.
Narobe.
Aplikacija je neuporabna, za preprečevanje okužb z virusom tudi če si jo naložijo vsi.
Ker aplikacija ne prepozna okuženih v real time, in te ne opozori pred njimi. Če te pa opozori, da si bil blizu okuženega pred dnevi (do 14) - je pa že prepozno, si že fasal virus ali pa nisi. Najverjetneje pa ne boš, ker je nekdo, okužen samo parkiral pred tvojim blokom. Še vedno pa ni znano, kako te app opozori, če si anonimen.

Je pa aplikacija uporabna za precej drugih stvari, še bolj pa bo po kakšni posodobitvi. Omogoča vohunjenje in nadzor za državljani. Zaradi česar se aplikacija tudi uvaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

masevc

Guru
2. sep 2007
3.444
862
113
Aplikacija je prakticno neuporabna, dokler je nima namescene kriticna masa ljudi, to je menda 60%.

No, take mase gotovo ne bomo dosegli, ker je taka kolicina ljudi asimptomatska, da ne bo dovolj instalacij, da bi bila uporabna.

Kar pomeni samo eno, to je, da prej ko slej ne bo vec prostovoljna oz po zakonu obvezna le za okuzene oz take v karanteni.

Kar pomeni, da ali je obsojena na propad ali pa da bodo spremenili zakon, da bo za vse obvezna.
Bo pac drzava dodala kako ”liziko” za uporabo pa imamo problem resen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Mimogrede, trenutno smo v tem letnem casu, ko mi in nasi sodelavci in vsi okoli nas hodijo na pocitnice. Se zavedate, kaksne so posledice, da zdajle zbolis za tem virusom, pa so nekako logicne, ampak v cem je problem.
Ce zbolis in ne ves, kaj imas, recimo, da se gres testirati in si pozitiven. Vsi tvoji druzinski clani gredo v karanteno. Vsi tvoji sodelavci in njihovi druzinski clani gredo v karanteno, posledicno imajo lahko unicene pocitnice. Tako 'uslugo', ki si jim jo naredil, si bodo zapomnili za celo zivljenje.
Instalirati si bom moral aplikacijo. Nadzorovali te bodo in preverjali.

Ja, vse lepo in prav. Zdaj si pa zamislite, kdo se bo, ce bo zbolel za cemerkoli, sel k zdravniku, kjer moras najprej na testiranje, tudi ce si dejansko negativen? Zaradi strahu, da bi bil pozitiven in kaksne posledice vse to prinese za sabo, bos raje ostal doma.

Sel bos le, ce bos res hudo bolan. Vsi ostali bodo tole prebolevali ali asimptomatsko ali pa na nogah.
Sorry, ampak tako bi počeli le bebci. Z appom ali brez.

Vsi tvoji druzinski clani gredo v karanteno. Vsi tvoji sodelavci in njihovi druzinski clani gredo v karanteno,

Tole je pa zavajanje.
Osebam, ki so bile v tesnem, visoko tveganem stiku z nekom, ki je okužen ali je zbolel za nalezljivo boleznijo COVID-19 v času njegove kužnosti, pa so ne glede na to še zdrave, se priporoča socialno distanciranje. Zavedati se je namreč potrebno, da so lahko visoko tvegani predvsem stiki med družinskimi člani, saj je prav v domačem okolju največ možnosti za prenos novega koronavirusa.

Socialno distanciranje je priporočilo in ne obveza posamezniku, saj osebi zato ni potrebno v bolniški stalež. Tisti, ki ne morejo dela opravljati od doma, lahko hodijo v službo, vendar naj se čim bolj pozorno samoopazujejo in prenehajo z delom ob pojavu bolezenskih težav. Predvsem je ključno, da upoštevajo navodila, da se brez potrebe ne družijo s posamezniki zven skupnega gospodinjstva, pazijo, da so v stikih z njimi od njih odmaknjeni vsaj en meter in pol, da se v trgovino ali po ostalih nenujnih življenjskih opravkih odpravljajo čim manjkrat in če je to le mogoče le takrat, ko se na teh mestih ne giba veliko ljudi.

S tem se vsekakor nikomur ne omejuje njihova svoboda gibanja, lahko pa z ustreznim previdnostnim obnašanjem vsi skupaj zmanjšujemo možnosti širjenja okužbe in prispevamo k obvladovanju širjenja nalezljive bolezni COVID-19.

Karnateno lahko s posamični odločbo odredi le epidemiolog (no, v resnici je podpisan minister). In če nji razglašena epidemija, pozabi na to, da bi jo dobil kdorkoli drug kot zboleli oz okuženi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Sodelavcevi hcerki, ki je zbolela hcerka za bolecinam v usesih, je bil najprej vzet bris, njemu je bilo receno, da se mora samoizolirati in je takoj odsel iz sluzbe.
Dokler ni bil znan rezultat testa, hcerka ni prisla do zdravnika, on pa je moral ostati doma.

Ce bi bila hcerka pozitivna, bi gotovo testirali se njega, do trenutka rezultata testa pa bi se verjetno morali samoizolirati tudi njegovi najblizji sodelavci.
Ce bi bil pa se on pozitiven, bi pa mi, sodelavci ponavljali vajo, delovne prostore pa bi se dalo razkuzevati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Saj tebe imajo verjetno že poln kufer ker si egoist in vedno gledaš le na svojo rit.Greva stavit da boš prvi jokcal, če kaj dobiš. Pa še nekaj, uživaj, samo potem tudi prevzemi odgovornost.
Lej, ne zivimo v idealnem svetu. Ze pred tem virusom je folk hodil v sluzbo prehlajen in bolan, ko bi moral ostati doma. Pred strahom za posledicami, ce bi bili pozitivni, se bo folk raje 'skril', kot pa izpostavil.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.224
3.377
113
Saj tebe imajo verjetno že poln kufer ker si egoist in vedno gledaš le na svojo rit.Greva stavit da boš prvi jokcal, če kaj dobiš. Pa še nekaj, uživaj, samo potem tudi prevzemi odgovornost.
Ti najbrž živiš v nekem svojem svetu in si zgubil stik z realnostjo. Solidarnost do drugih danes ne funkcionira več. V bistvu nikoli ni.