Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
ti si dejansko misliš, da koga briga v kerem bifeju po službi pizdiš čez janšo ? :D
O tem niti malo ne dvomim.

A ti misliš, da je koga zanimal tisti Horvatov file, da je bil nekajkrat pogledan? Pa od tiste pretepene sodnice, ko so gledali v zdravstveni karton?
A misliš da nikogar ne zanima, kdo vse je kolesaril v petek v LJ?
Pa da ne bomo izpustili udbe pa komunistov - na povojnih volitvah so imeli kroglice, ki so jih metali v škatlo. In udba zraven poslušala, v katero škatlo je kdo vrgel kroglico - Le zakaj bi koga zanimalo, kdo je za koga volil?
V DDR je stazi zbirala urin od prebivalcev, da bi jih kdaj kasneje lahko po vonju izsledili....
Kako na Kitajskem vohunijo za državljani in jih uvrščajo med koliko zaupanja vredni so, sem pa včeraj že dal link
Pravzaprav google v ameriki zbira moje podatke, v kateri gostilni sem kdaj jedel, pa zbiranje in hramba ni zastonj. Je treba kupit disk, pa upravljat.... Nekdo, ki ga to zanima pač plača.
In tudi tvojo ženo zanima, kje si hodil, s kom si se pogovarjal in kaj, s katero si bil v stiku..... In bodi brez skrbi, da to zanima še koga.
Še najmanj pa tistega zanima, ali si bil blizu okuženega v Sparu ali pa Mercatorju.

Glej, saj ne bodo nič rekli, samo na nujno operacijo boš čakal 5 let, če ne boš prave barve - oz zaupanja vreden.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in AndY1

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
kaj če bi šel ti malo na dopust da si še preostali na forumu odpočijemo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Minister za delo je pravkar povedal, da bo aplikacija za VSE prostovoljna. To se pravi, da jo bodo namestili samo Janševi verniki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
mah naporen je dan za dnem pri meni je vsaj predah vsake toliko časa.
sicer pa tudi sam nisi ravno biser tako da kar se konkurence tiče pa tebi res ne pariram.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
Minister za delo je pravkar povedal, da bo aplikacija za VSE prostovoljna. To se pravi, da jo bodo namestili samo Janševi verniki.
Haha, dobro nas za nos vlečejo. Ja, to je izjavil, da nas malo pomirijo.

Zakon pa bo ostal tak kot je, ali so že vložili predlog da tisti člen o aplikaciji črtajo????? Kaj pravite. ????

Sicer pa, če bi mislili, da naj bi bila aplikacija za vse prostovoljna, zakaj so potem pisali v zakon, da je (za nekatere) obvezna.


Zdej ko so to izjavili, bodo nasprotniki aplikacije utihnili, aplikacije pa itak še nimajo pripravljene za naložit. V zakonu bo pa ostalo da je obvezna, čez čas, ko bo aplikacija operativna, bo pa najprej za nekatere obvezna - potem pa za vse. In ko se bodo ljudje kasneje pritoživali, se bodo pa čudili, kako da se šele sedaj pritožijejo, saj je to v zakonu že od julija 2020.

No saj bomo takoj videli. Če mislijo resno z izjavo, da bo aplikacija za vse prostovoljna, bodo v najkrajšem času čertali tisti člen v zakonu, ki govori o aplikaciji. Grem stavit, da ne bodo nič spreminjali zakona.


 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
No, pred leti so imeli nagradno igro na FURS-u, kjer so zbirali koliko denarja si potrošil in točno na kateri lokaciji. In Slovenci, ki so zelo veseli, če lahko računajo, da bodo koga zašpecali, se niso sekirali. Tudi informacijski pooblaščenec ni jokal.
Aja, bila je druga vlada.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
Minister za delo je pravkar povedal, da bo aplikacija za VSE prostovoljna. To se pravi, da jo bodo namestili samo Janševi verniki.
Haha, kakšno zavajanje.
Na rtvslo poročajo takole :
Minister za javno upravo Boštjan Koritnik je na novinarski konferenci vlade sporočil, da bo aplikacija za sledenje okužbam popolnoma prostovoljna, tudi za tiste z odločbami o karanteni.
Torej ni rekel da bo za VSE prostovoljna, kot navajaš ti.
Zakon pravi, da bo app obvezna za okužene, teh pa minister ni omenjal. No, če tudi za te nebi bila obvezna, bi bila to kršitev zakona.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
Ni odvisno od vlade, temveč od korone

Ko smo že pri računih. Skeniraš kodo na računu, pošlješ, in kakšne podatke dobiš nazaj?
Recimo da mi nekdo da ponarejen račun gor piše roba npr bencin 100 eur, datum, lokacija črpalke... spodaj pa koda nekega drugega računa
Ali js lahko kako poizvem, ali se koda ujema z natisnjenimi podatki? torej da je bilo res tankano 100€ tistega datuma in ure? ali me je samo kdo nategnil, napisal 100€, spodaj pa koda nekega drugega računa, oz samo spremenil vsoto?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
Si iz juga? Oni gor nosijo, zato te naj ne skrbi
No sicer se je do večernega poročanja minister že popravil, ali pa so poročanje popravili.

Je res rekel, da bo prostovoljna za vse (ali bo s tem kršil zakon?) ampak če bo število okuženih jeseni naraslo (kar sigurno bo- gripa tudi vsako jesen poraste) bo pa obvezno za okužene in v karanteni.

z drugimi besedami, app bo en mesec poizkusno prostovoljna, potem pa ne več.