Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
zdj bo prostovoljna in ne boš imel kj pisat.
grozno
Prostovoljna bo takrat, ko bo v zakonu pisalo da je prostovoljna.

Kaj misliš, bodo spremenili zakon, ali bo kar ostalo pri obvezni namestitvi za okužene in tiste v karanteni?

Hojs je tudi rekel, da je nepreklicno odstopil. Zakaj bi enemu ministru verjeli bolj kot drugemu?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Naklofal ste enih postov o čist nepomembni stvari. Aplikacija ne bo rešla sveta, vohunla pa ne bo za vami nič bolj kot klasičen FB in podoben šit.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.164
1.187
113
Jaka fora, tale app.
Kdor bo hotel nategnt karanteno jo bo z appom al brez.
Vsak ma ziher kak star aparat doma na katerega naloži app, in z drugim bluzi kjer če.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-256
113
Naklofal ste enih postov o čist nepomembni stvari. Aplikacija ne bo rešla sveta, vohunla pa ne bo za vami nič bolj kot klasičen FB in podoben šit.
Stvar je popolnoma neprimerljiva. Če pač nočem, da FB vohuni, se iz njega enostavno odjavim. Tudi pristopil sem prostovoljno, in se strinjal s pogoji. Brez kakšnih groženj ali pritiskov.


Janša mi pa grozi - aplikacija ali lockdown.
Torej če nočem, da Janša vohuni za mano ne bom smel iz hiše. Tudi neke kazni so so predpisane - 100-600 eur bo koštalo, če boš aplikacijo nepravilno naložil.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Aplikacija je smiselna za ljudi, ki menijo, da niso okuženi. Če bodo iz nekega razloga testirani, bodo lahko njihovi pretekli kontakti opozorjeni, da so bili z osebo, ki je že takrat mogoče bila okužena. Aplikacija je orodje kot je navigacija ali DarsPromet+. Nobeno od teh še zdaleč ni 100 % zanesljivo! Lahko uporabljaš, lahko na osnovi nekih dobrih virov sam veš, kje in kako, lahko pa se odločiš, da raje večkrat stojiš v zastoju, ker tako želiš.
Za ljudi, ki so okuženi in/ali jim je z uradnim dokumentom odrejena karantena, bi moral pravila postaviti "FURS". V zdravstvu so preveč mehki. Pri odmerjeni dohodnini se točno ve, da jih pobegnil isto zlahka ne boš.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Pa dejte malo mozga uporabit tako tisti, ki mislite, da bo prek te aplikacije Janez gledu joške vaše žene, kot tisti, ki mislite, da bo ta aplikacija kakorkoli pomagala. Že ob novici, da bo aplikacija nabavljena po vseh nabavnih postopkih za javno naročanje se mi je sam obrnil...bulšit. Jebene prtičke z elastiko so nabavl za skor milion EUR, nikome ništa, a za 40 tisoč EUR bodo pa z nabavnim postopkom kompliciral.....Ta aplikacija bo nabavljena takrat, ko bo razsajal že covid 22.
Boste pa vi kle naklofal še 10 strani o aplikaciji, Slak bo skaku nešteto ljudem v glavo in paničaril nidani.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.934
5.002
113
Ko smo že pri računih. Skeniraš kodo na računu, pošlješ, in kakšne podatke dobiš nazaj?
Recimo da mi nekdo da ponarejen račun gor piše roba npr bencin 100 eur, datum, lokacija črpalke... spodaj pa koda nekega drugega računa
Ali js lahko kako poizvem, ali se koda ujema z natisnjenimi podatki? torej da je bilo res tankano 100€ tistega datuma in ure? ali me je samo kdo nategnil, napisal 100€, spodaj pa koda nekega drugega računa, oz samo spremenil vsoto?
Mogoče niti ni fora, da dobiš lažni račun, fora je da trgovec (gostinec) za teboj ne stornira računa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.274
113
Jeseni pa obvezna še za tiste, ki imajo gripo, spomladi pa še za tiste, ki dihajo.
Al pa takole, sedaj obvezno za tiste, ki imajo korono, jeseni pa obvezno za tiste, ki so bili v stiku s kom, ki je imel korono, oz še z njihovimi stiki... - saj so ti tudi potencionalno širijo okužbo. Pa smo v parih dneh vsi not. Pa v bloku za ograjo tud lahko primeš, bi blo fajnše te zajet.
To ni 'naš' namen. Zgleda da ima 'krtico' med nami in pripravlja teren za situacijo menjave vlade. Za zanamce.
Mi se s tem ne ukvarjamo. Je ogromno dela, da državljani Slovenije preživijo v dani situaciji.
Vi ste ovira in breme v dani situaciji. In ne svoboda govora!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.274
113
...To se pravi, da jo bodo namestili samo Janševi verniki.
Trezni in razumni. Vsak po svoje.
Naklofal ste enih postov o čist nepomembni stvari. Aplikacija ne bo rešla sveta, vohunla pa ne bo za vami nič bolj kot klasičen FB in podoben šit.
MANJ bo vohunila, majamnj. Pravilno bi bilo, NE BO!
Še noben ni dokazal, da ta program vohuni. Kako deuluje pa ve že pol sveta. Najbolj razvitega!
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.274
113
Torej če nočem, da Janša vohuni za mano ne bom smel iz hiše. Tudi neke kazni so so predpisane - 100-600 eur bo koštalo, če boš aplikacijo nepravilno naložil.
FB imaš, da iščeš beybe! Aplikacija je za nacionalni problem - zdravje državljanov. A ti bi pa kar bolan ven hodil? OPS! saj to že delaš!
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Bodo dali še miljon da se elastike stran potrga, da bodo vsaj za nos ali rit brisat spet dobre.