Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Car

POSTman
4. avg 2007
8.310
1.179
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Vsi jokajo o tretjem valu, da se bo število v bolnicah povečalo, da je zdravstvo na robu zmogljivosti(spet), da nas bodo omejili na 50m itd., število okuženih pa ves časa pada, poročajo pa, kot da smo tik pred akopalispso!?
Zdej, a sem jaz budala in ne zastopim al kaj? Naj me kdo razsvetli!
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Vsi jokajo o tretjem valu, da se bo število v bolnicah povečalo, da je zdravstvo na robu zmogljivosti(spet), da nas bodo omejili na 50m itd., število okuženih pa ves časa pada, poročajo pa, kot da smo tik pred akopalispso!?
Zdej, a sem jaz budala in ne zastopim al kaj? Naj me kdo razsvetli!

Jaz sem tudi taka budala, ki to ne razume :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in novaa

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
A že imaš sliko Janše na steni? Nimaš? Torej si kriv in si zaslužiš še več ukrepov.

Resno, kot že 1000x povedano. To niso ukrepi za zajezitev epidemije. To so ukrepi za kaznovanje folka, ker ne maramo Janše.

Zakaj noben od novinarjev ni sposobn vprašat: "Kakšna je strokovna podlaga za trenutno veljavne ukrepe? Kdo predstavlja stroko na katero se vlada sklicuje?"
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in jendomen

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.860
113
Vsi jokajo o tretjem valu, da se bo število v bolnicah povečalo, da je zdravstvo na robu zmogljivosti(spet), da nas bodo omejili na 50m itd., število okuženih pa ves časa pada, poročajo pa, kot da smo tik pred akopalispso!?
Zdej, a sem jaz budala in ne zastopim al kaj? Naj me kdo razsvetli!

Zdej se čaka na 8. februar in praznovanja kulturnega praznika (podaljšan vikend bo letos).

Da nebi preveč izpadli kot birokratska država bomo pa omejitve pustil kot so, že tako je folk zmeden, mogoče bi še kakšne nove sprejeli da ne bo zgledalo da nič ne delamo. 1500 postelj je že pripravljenih in ostali zdravstveni programi so ukinjeni, ker težko zadnji trenutek pomečeš ven bolnike če slučajno pride 3ji val (pa še preobremenjeni zdravniki gredo lahko sedaj v miru smučat).
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.885
3.012
113
Vlada sestankuje ob sredah tak da glede na število okuženih v zadnjih 8 vikendih moramo imeti ostalih 5 dni v povprečju med 1600 -1650 okuženih da pademo pod mejo. Za zadnje dva dni smo na 1622, Če bosta naslednji ponedeljk in torek tako kot je bil ta potem bomo pod 1350.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.546
263
113
Vsi jokajo o tretjem valu, da se bo število v bolnicah povečalo, da je zdravstvo na robu zmogljivosti(spet), da nas bodo omejili na 50m itd., število okuženih pa ves časa pada, poročajo pa, kot da smo tik pred akopalispso!?
Zdej, a sem jaz budala in ne zastopim al kaj? Naj me kdo razsvetli!

vrhunec bo drug teden, ko bo glasovanje o nezaupnici. Je jj že zadnjič povedal, da se ravno takrat pričakuje vrhunec, ko ga kahrl meče s stolčka.

Sicer bo očitno z nižjimi ciframi, ampak če zdravstveni minister tako reče, bo že res. kdo smo mi, da bi dvomili?

sej pa nej že bo ta "vrhunc"... ker po vrhuncu vedno sledi padec. v tej krizi je to dobro.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.546
263
113
ja drugega!

tretjega šele napovedujejo.

sej veš, ko se vreme začne spreminjat je spet en kup prehladov na tapeti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Floki

Guru
6. sep 2007
9.885
3.012
113
Če bo vsaj večji del od tega kar je napovedano bi morali do poletja imeti milijon + cepljenih. Do marca pa dovolj za cepiti vse nad 70 let.
Eri9fwIXIAAt0Eh.jpeg
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.254
-8.465
113
Ma sej veš... Tukaj je vedno zraven ČE.
Potem pa še vprašanje same izvedbe, ter koliko se jih bo hotelo cepiti
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz sem bil danes na hitrem pozitiven Jutri imam PCR. Če bo slučajno negativen, bom ta hitri test zabil Janši v rit. Simptomov nimam, testirat sem se šel, ker bi juti moral peljati na cepljenje starejšo sorodnico.
Tudi na PCR pozitiven. :( Nimam nobenih simptomov in nimam pojma, kje bi se lahko okužil. Teta iz covid ambulante me je spraševala, če sem bil bolan mesec ali dva nazaj. Pred enim mesecem sem imel res dva dni hude prebavne težave, ki sem jih pripisoval hrani. Morda je bilo to to. Rekla je tudi, da sem lahko pozitiven še mesece po ozdravitvi, zato testiranja po prestani karanteni niso smiselna. Glavno, da nisem več kužen in da bom imun vsaj nekaj časa. :)
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Tudi na PCR pozitiven. :( Nimam nobenih simptomov in nimam pojma, kje bi se lahko okužil. Teta iz covid ambulante me je spraševala, če sem bil bolan mesec ali dva nazaj. Pred enim mesecem sem imel res dva dni hude prebavne težave, ki sem jih pripisoval hrani. Morda je bilo to to. Rekla je tudi, da sem lahko pozitiven še mesece po ozdravitvi, zato testiranja po prestani karanteni niso smiselna. Glavno, da nisem več kužen in da bom imun vsaj nekaj časa. :)
Hud virus res, tako nevaren, da rabiš 2 testa, da ti dokažejo, da ga imaš/si ga mogoče 1x imel. Dobro, da nas bodo hitra cepiva samaritancev rešila.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
ma drugo službo.. dosegla svoj namen..
sam sem bil presenečen, da je par dni po izvolitvi izjavila, da se ni strinjala z vsemi ukrepi.. potem je pa izginila/obmolknila..
Čebašek-Travnikova je še vedno predsednica Zdravniške zbornice, dokler skupščina ZZ, v ŽIVO ne potrdi rezultatov volitev. V bistvu bi moralo biti Beovićki v življenskem interesu, da se to sranje konča čimprej!
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej