Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
579
113
kzs

Hojs ima spet paranojo. Baje nastaja v sloveniji nova religija, ki trdi da virus ne obstaja. To je ugotovil na podlagi včerajšnjih demonstracij.

No, ampak to je že dovolj, da se spet jambra po tv.

ne vem, a se vam tudi zdi, da je kje kdo, ki verjame, da virus ne obstaja? jest nobenga ne poznam, niti nisem zasledil tega v sferah ki jih obiskujem online.

Žal res obstajajo, poznam dva taka bumbarja.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...snega ni bilo že 5-6 let. valda se folku meša, pa še vreme je lepo!...grupiranja ni, razen tistih ki so pač prišli skupaj na smučišče....
in pol se trpali v gondoli .... Torej za odpret prevoz na vrh smućišča je treba dat žičničarjem navodilo, da vržejo šipe ven iz kabin, pa bodo na "frišnem" zraku potniki in zmanjšana možnost okužbe ... simple as that :evil: ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in sad

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113


Ihan: Večina ukrepov ni bila epidemioloških, ampak je bolj šlo za usklajevanje interesov
Da je izvirni greh tega, zakaj pri zajezitvi epidemije nismo uspešni, v tem, da smo zelo zgodaj prenehali slediti stikom ljudi, pa meni imunolog in virolog Alojz Ihan. "Takrat, ko smo imeli 300 okužb na dan, so epidemiologi še s skrajnimi močmi obvladovali stike, in vedeti moramo, da imamo zelo malo epidemiologov, še manj pa takšnih, ki so to naučeni delati terensko. Od takrat naprej smo izgubljeni, od takrat naprej delamo hipoteze, ki niso dokazane, na te hipoteze se potem dela ukrepe, in, kar je še hujše, ukrepe se dela na političen način z nekim usklajevanjem interesnih skupin, kar nima zveze z epidemiologijo," je bil kritičen Ihan, ki meni, da to epidemijo v premajhni meri vodijo epidemiologi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ja, v Posavju imajo eksplozijo okuzb, ki kvari celotno sliko, ampak kljub vsemu, skupno stevilo hospitalizacij pada. Ko bodo v Posavju dosegli vrh, ki bo, po vse verjetnosti, kmalu, se bo tudi tam obrnil trend navzdol, skupni trend pa se bolj navzdol.
Kot sem napovedal za Posavje (Posavje je slo cez tocko kolektivne imunosti):

Screenshot_20210115-064707_Chrome.jpg
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
a sportni programi, 8. clen, se nanasa na smucanje?

no sej ce bo slo tko naprej bojo pa cifre drug teden res lepse...

kdo nas bo tanovoem sokoral? kaco je za slovo zagrozil, kdo ga bo nadomestil?
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in zakon

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
evo, sm glih hotu nalepit. ampak zakaj tole ni glavna tema po medijih?

malo pozno so tole ugotovili...