Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
se že kaj ve, deluje prekuženost tako, da si potem imun al lahko spet zboliš. Pa pustimo tiste posamezne primere iz neke Amerike, kjer je ena gospa tadrugič okužena umrla. Kaj pravijo dohtrji?
Dohtarji verjetno nimajo druge kot da se ozirajo na redka strokovna poročila o ljudeh, ki so virus fasali dvakrat v istem letu. Pa to niti ni nujno, da so primeri, ki nam jih servirajo mediji. Gripo le redko dobiš dvakrat v isti sezoni gripe.
Verjetno si vseeno na boljšem, če tvoje telo virus iz preteklosti že pozna. Žal pa niso na boljšem ostali, ki se od tebe še zmeraj lahko nalezejo. Torej se nič bistvenega v kratkem ne spremeni ...
Še najbolj verjamem, da se nas bo virus slej ko prej "usmilil" in bo mutiral tako, da bomo lažje z njim živeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur in p4pe

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Za en teden bodo vrata priprli tudi vrtci, pri čemer pa je premier zagotovil, da bodo starši, ki morajo nujno fizično na delo, svoje otroke lahko pripeljali.
Ker se je povečalo število okužb med vzgojiteljicami, bodo zaprti tudi vrtci. Ob tem je Janša pozval zaposlene v vrtcih, naj nosijo maske. Županom pa je premier namenil prošnjo, naj glede na situacijo v svojih krajih organizirajo varstvo v vrtcih za tiste starše, ki hodijo v službo

24kur in rtv slo

edit: Čakamo še odlok, da se točno vidi kaj so spesnili
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in McGiver
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Kdor misli, da bo tako samo naslednji teden, se hudo moti.

Nimam časa, da bi iskal originalni link. Da ukrepi trajajo en teden, je posledica dejstva, da je ustavno sodišče reklo, da je potrebno skrbno tehtati ali so ukrepi sorazmerni (še vedno potrebni) in US je tudi reklo, da je treba presojati vsak teden ali so ukrepi še vedno potrebni.

Moja ocena je, da bo ta nivo ukrepov trajal en mesec.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Nimam časa, da bi iskal originalni link. Da ukrepi trajajo en teden, je posledica dejstva, da je ustavno sodišče reklo, da je potrebno skrbno tehtati ali so ukrepi sorazmerni (še vedno potrebni) in US je tudi reklo, da je treba presojati vsak teden ali so ukrepi še vedno potrebni.

Moja ocena je, da bo ta nivo ukrepov trajal en mesec.
Grozno, ker vidim mnogo delodajalcev, ki bi lahko uredili delo od doma, pa ga ne. Mnogi drugi te opcije zaradi narave dela tudi nimajo. In starši bodo prisiljeni hoditi na delo, če želijo službo, vlada pa jim domov vrže mlajše otroke, ki bodo morali še izvajati učenje na daljavo, kjer mnogi rabijo dodatno pomoč, pa še sami naj bi bili doma. Skratka v tem novem svetu je imeti otroke ena najhujših kazni, kar si jih lahko omisliš. Tolče te šole, tolčejo te ukrepi, tolče te delodajalec in tolčejo se doma (porast nasilja je velik). Ko bo naslednjič država pojamrala, da ni natalitete, bi morali stolčt tudi njih.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
ksz

Spet gledam v kristalno kroglo: ukrepi bodo bolj kot ne tja do decembra, ko bodo malo odprli, da ljudje lahko zapravljajo, potem spet v istem ritmu do pomladi, ko se bo naravno zmanjšalo število okuženih zaradi lepšega vremena in več zadrževanja zunaj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Če bodo ukrepi preveč sproščeni čez novo leto in se ne bo spremenilo nič drugega (v glavah ljudi = nemogoče, pri virusu = malo verjetno), bo še večje sranje nekje februarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
U kurcu komunikacija in ne sledenje lastnim navodilom je problem trenutne vlade ze od zacetka. Tud sam sem mislu, da bo jansa vsaj krizno komuniciranje in krizne plane mel na nivoju, pa vidmo, da so totalno za en jebeštrga. Primer: nek pet letnik je sestavu plan na enmu powerpoint slidu, z stevilkami, dosezemo stevilke se nic ne zgodi, dosezemo naslednje stevilke, sprejmemo spremenjene ukrepe iz "paketa" ki je za visje stevilke kot smo bili v tistem trenutku (policijska ura je bla definirana od 22:30 do 5:00), nakar razveljavjo enga od ukrepov (frizerji) pa ga cez dva dni spet uvedejo in podobno.

Dodajam: cesa tazga pa itak niso sposobni narest: https://www.gov.ie/en/campaigns/res...covid-19/?referrer=http://www.gov.ie/roadmap/
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
pa se neki, Irci, ki so po kolicini katolikov kr nekaj pred nami (IE 78%, SLO 57%), imajo verske obrede (da bo 8888 happy) omejene na 100 ljudi v osnovni fazi, na 50 v drugi, online v tretji. Mi smo pa s 500 verniki sral do konca. Seveda pa vemo kaksne vere so glavna volilna enota SDS.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad in jonny77

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
pa se neki, Irci, ki so po kolicini katolikov kr nekaj pred nami (IE 78%, SLO 57%), imajo mase omejene na 100 ljudi v osnovni fazi, na 50 v drugi, online v tretji. Mi smo pa s 500 verniki sral do konca. Seveda pa vemo kaksne vere so glavna volilna enota SDS.
Najprej so Titu lagali da so komunisti, sedaj pa Bogu lažejo da so kristjani.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
pa se neki, Irci, ki so po kolicini katolikov kr nekaj pred nami (IE 78%, SLO 57%), imajo mase omejene na 100 ljudi v osnovni fazi, na 50 v drugi, online v tretji. Mi smo pa s 500 verniki sral do konca. Seveda pa vemo kaksne vere so glavna volilna enota SDS.
Aha glej ga fanteta. Toliko imaš povedati o strpnosti, ampak samo tam kjer ti paše. Samo 15.8. je bilo mrbit 500 folka pri maši. Drgač če bi hodil k maš bi vedel, da je osip zelo velik, pač dober izgovor vseh kateri so hodili k maš zaradi nuje. Pri mašah so imeli VSI maske razen takrat 15.8.. Koliko levakov nosi maske na protestih kjer tulijo kot žvali in pljuvajo vse povprek? Zakaj te ne motijo druga verstva? Si upaš napadati koliko jih je skupaj klečalo v mošeja brez razdalje v primerjavi v cerkvah kjer je vsaka druga klop bila prosta?
Pa sem proti tem ukrepom jajota, ker bo uničil totalno gospodarstvo. Ampak, da si ti upaš soliti pamet drugim pa je višek. Sem že 100X napisal, pišite o verskih objektih ne samo o cerkvah in RKC.