Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Danes na poti iz Dolenjske promet na avtocesti preusmerjen prek počivališča (sicer zaradi cestnih del), na počivališču pa policijska kontrola.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Pa te regije in prepovedi. :evil: Danes sem šel iz Jugovzhodne Slovenije, preko Osrednjeslovenske regije na sever Gorenjske regije, skupaj 300 km in nisem videl niti p od policaja. Očitno je kontrola samo takrat, ko za to zaprosi televizija.

pa kaj tok pretiravate s temi policaji? k da nimajo druzga dela, k lovit regijske švercerje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zaprti trgovski centri in nenujne trgovine, vrtci (razen izjemoma varstvo), hoteli razen nujnih izjem (politika, profi športniki,...), vsi lokali (razen dostave in izdaje), zaprti dijaški domovi, javni promet z 1/3 kapacitet (B plan). Na kratko podobno kot pomladi.

Možne dodatne omejitve gibanja na občine.
Možno množično testiranje s hitrimi testi. BTW za 1.000.000 testov je to cca 12.000.000€ samo strošek testa brez dela.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.596
113
Če me spomin ne vara, so spomladi totalno zaprli vrtce in ni bilo nič iz nujnega varstva. Kar pomeni, da bomo še ob kak odstotek medicinskega osebja.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Je sedaj še enkrat ponovil - vrtci za nujno varstvo bodo organizirani. Mimogrede pri sinu v Kungoti zaprli vrtec, ker je 6 vzgojiteljic okuženih. Otroci tudi doma smrkajo. :(

Zaenkrat govorijo o enem tednu.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Zaprti trgovski centri in nenujne trgovine, vrtci (razen izjemoma varstvo), hoteli razen nujnih izjem (politika, profi športniki,...), vsi lokali (razen dostave in izdaje), zaprti dijaški domovi, javni promet z 1/3 kapacitet (B plan). Na kratko podobno kot pomladi.

Možne dodatne omejitve gibanja na občine.
Možno množično testiranje s hitrimi testi. BTW za 1.000.000 testov je to cca 12.000.000€ samo strošek testa brez dela.

Roko na srce - pičkin dim je teh 12 mio.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.596
113
Je bilo nujno varstvo
V naši občini so takrat za nujno varstvo določili edini zasebni vrtec. Ravnateljica javnega se je izmuznila in se z občino uskladila, da oni raje doma. Plača tako ali tako bo. Ampak na koncu je bil tudi ta zasebni vrtec zaprt, ker so bila taka navodila vlade. Praktično sem 100 %, da je bilo tako.
Ali je kdo z alterja imel otroka v tem varstvu spomladi?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
V naši občini so takrat za nujno varstvo določili edini zasebni vrtec. Ravnateljica javnega se je izmuznila in se z občino uskladila, da oni raje doma. Plača tako ali tako bo. Ampak na koncu je bil tudi ta zasebni vrtec zaprt, ker so bila taka navodila vlade. Praktično sem 100 %, da je bilo tako.
Ali je kdo z alterja imel otroka v tem varstvu spomladi?

Varstvo je bilo samo za tiste s potrdilom CZ da delata OBA v službah državnega pomena. Torej recimo da sta oba zdravnika. Varstvo je morala zagotavljat občina oz. CZ, skratka javni vrtci takrat niso imeli nič s tem (lahko so sodelovali ali pa ne, to je odvisno pa od občine kot odločevalca).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Podobno sedaj, vendar ni več omejeno na službe državnega pomena.

Sem raje sedaj na Dinotačke preklopil - povedo več smiselnih stvari. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec
I

Izbrisan uporabnik 474

Pri nas je bilo rečeno, da ima naaš vrtec 8 prostih mest za otroke in sma dala prednost tistim staršem, ki so res nujno rabli vrtec, midva bi z pomočjo babic in dedkov še nekako zvozla. Na koncu je bilo v skupini 7 malčkov, vse je bilo BP, nismo rabli nobenih potrdil kje kdo dela...