Covid-19 Covid-19 Maske/Transport

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.939
1.253
113
Imej v glavi da je to enosmerni transport, letalo gre nazaj prazno, tako da je cena takega prevoza namesto 350k eur potem 700k eur

Ne vem če si me pravilno prebral.

Jaz sem rekel da je cena za 1 prevoz potem približno 700k do 1mio.
350k x 2 (ali x 3)
6 prevozov pa naj bi bilo.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.760
2.639
113
Dobavitelj 4:

Nihče iz pristojnih ministrstev nas ni nič vprašal, zahteval ponudbe, nasveta, tudi noben razpis ni bil objavljen. Še konkretno. Naš 20-letni partner iz Kitajske nam maske tipa II v Slovenijo dostavi v treh do štirih tednih. Nabavna cena maske v našem skladišču znaša 35 centov. Če bi nas 1. 3. 2020 vprašali, bi te maske z ustrezno kakovostjo in certifikati že imeli tu.
Mi tudi ne bi zahtevali nobenega plačila vnaprej, samo zagotovilo države, da bodo maske kupili, nič drugega. Vse to smo ponudili, a nismo dobili odgovora. Kaj kmalu nam je postalo jasno, da se ne “mešamo in izpostavljamo", 30 let smo na našem trgu, še trikrat toliko želimo biti.


Podjetje, ki je že 30 let na trgu pa je začelo poslovati 1 marca 2020 ?
Ali so novinarska vprašanja načrtno usmerjena proti tej vladi. Ali pa je podjetje še en prisklednik ?

Odgovora z druge strani še nimamo, ampak če to drži bi tudi ta minister moral odgovarjati.

Mene pa zanima samo kje iz tega si ti razbral da je omenjeno podjetje začelo poslovati šele 1.3.2020. Oni samo navajajo da če bi takrat pri njih maske naročili da bi bile že dobavljene.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.939
1.253
113
Mene pa zanima samo kje iz tega si ti razbral da je omenjeno podjetje začelo poslovati šele 1.3.2020. Oni samo navajajo da če bi takrat pri njih maske naročili da bi bile že dobavljene.
Iz njihovega odgovora :evil:
Odgovora iz druge strani še zaenkrat ni. Sem pa prepričan da še ga dobimo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Pečečnik: Tu ne bom imel nobenega zaslužka.
...reče človek, ki naj bi imel igralnico v Las Vegasu!
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa ne samo to, če papirologija drži jih je dobavil po 40% nižji ceni kot dolgoletni dobavitelji medicinskih pripomočkov
No, no, redni dobavitelji trenutno (tisti ki so na tistem spisku) dobavljajo robo iz EU/Kanade/USA in ne Kitajsko. Cena za EU dobave pa je sicer večkratnik tiste iz Kitajske.
50 mask je bilo pred krizo +-5€ in to EU izdelava!
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
ma to morš bit pa posebne vrste debil da vrjameš kaj takega. bo zaslužil in to ne slabo.
je pa zrihtal maske v teh časih kar ni čist ajnfoh.

A lahko s čimerkoli dokažeš, da bo zaslužil? To me res zanima. Joca namreč osebno poznam, kot tudi ozadje tega posla. Zato mi je res zanimivo, da veš več od mene. Ali pač samo tipično slovensko blebetaš neumnosti?

Edina napaka, ki jo je Joc naredil je ta, da mask ni prodal v Anglijo, kjer jih kronično primanjkuje. Tako bi res kaj zaslužil, ne bi bilo takih idiotskih komentarjev, kot je tvoj. Da ša Slovenci ne bi umirali in da bi zdravniki lahko delali, bi pa ti in ostali Alteraši dali 10Mio EUR avansa in naročili maske. Ker za Alter je 10Mio EUR drobiž, med tem, ko je Joc moral vzeti kredit.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.939
1.253
113
A lahko s čimerkoli dokažeš, da bo zaslužil? To me res zanima. Joca namreč osebno poznam, kot tudi ozadje tega posla. Zato mi je res zanimivo, da veš več od mene. Ali pač samo tipično slovensko blebetaš neumnosti?

Edina napaka, ki jo je Joc naredil je ta, da mask ni prodal v Anglijo, kjer jih kronično primanjkuje. Tako bi res kaj zaslužil, ne bi bilo takih idiotskih komentarjev, kot je tvoj. Da ša Slovenci ne bi umirali in da bi zdravniki lahko delali, bi pa ti in ostali Alteraši dali 10Mio EUR avansa in naročili maske. Ker za Alter je 10Mio EUR drobiž, med tem, ko je Joc moral vzeti kredit.
Torej bi lahko od tebe dobil komentar na tole:



?

Koliko sem videl je nekaj nabluz noter. Predvsem tisto z transportom je sumljivo. Ker vemo da se je ta v teh časih precej podražil.
Požar pa piše cene, ki so veljale v normalnih časih ?

Samo vse pa ni ali ?


Kar se mene tiče lahko zasluži, ker je eden redkih. Ki je v tem času pripeljal maske.
Pa še to kot kaže ceneje kot naši redni dobavitelji v normalnih časih ?!?


Ampak potem prosim brez besed da ni imel od tega niti centa.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Torej bi lahko od tebe dobil komentar na tole:



?

Koliko sem videl je nekaj nabluz noter. Predvsem tisto z transportom je sumljivo. Ker vemo da se je ta v teh časih precej podražil.
Požar pa piše cene, ki so veljale v normalnih časih ?

Samo vse pa ni ali ?


Kar se mene tiče lahko zasluži, ker je eden redkih. Ki je v tem času pripeljal maske.
Pa še to kot kaže ceneje kot naši redni dobavitelji v normalnih časih ?!?


Ampak potem prosim brez besed da ni imel od tega niti centa.

Daj mo nelaj povej; a ti res verjameš, da je Požareport kredibilen medij v Sloveniji? Če verjameš, potem je nekaj hudo narobe s teboj. A morda veš, da Bojan Požar Joca organsko ne prenese, ker je pred leti Požar želel, da gresta z Jocem v posel, pa je Joc odstopil od namere, ker so bila pričakovanja nerealna?

Celotna resnica je tukaj https://www.24ur.com/novice/korona/pececnik.html