Covid-19 Covid-19 Maske/Transport

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.765
2.645
113
totalno, ko je joc govoril mi je prislo na pamet nekaj ljudi tu.

dejstvo pa je da spet grdi grdi kapitalisti resujejo zadevo, podjetja pivotirajo razvijajo pripomocke, ventilatorje, zalagajo svoj kapital, samo da lahko doloceni se naprej otresajo

Daj povej kdo od tu in zakaj ti je prišel na misel?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Ma pust ga. Zdej je Joc kar naenkrat dober, če bi pa rekel kej čez ljubljenega vođo bi bil pa tajkun. Zanimiv mi je, da so čez Počivalnega in SMC kozlal še nekaj mesecev nazaj, zdej jih pa ti isti ljudje branijo z vsem kar jim tipkovnice premorejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: superfly

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
Ma pust ga. Zdej je Joc kar naenkrat dober, če bi pa rekel kej čez ljubljenega vođo bi bil pa tajkun. Zanimiv mi je, da so čez Počivalnega in SMC
kozlal še nekaj mesecev nazaj, zdej jih pa ti isti ljudje branijo z vsem kar jim tipkovnice premorejo.

karkoli da je tebi lazje zivet :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
Meni pa ne boš odgovoril? Nekateri na tem forumu znate samo mlatit prazno slamo, na vprašanje pa ne znate utemeljeno odogovoriti. Če želiš ti tudi napišem par primerov kdo ste to.
če si se sam našel si se, nisem pa mislil tebe, pač ljudi ki proti koncu svoje kariere oz "suženjstva" kot radi rečejo komunisti, še vedno ne poznajo razlike med bruto neto, plačujejo tistih svojih 27 % dohodnine pa niti ne vejo od kod pa kam gre kaj, in glih taki z največjo lahkoto pluvajo po ljudeh, ki v znak pomoči dajo na tnalo in svoje firme in svoje jajce, ker forum pač vse prenese. in čisto prav je povedal joc.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Joc je itak en tak zdravopameten dec. Problem bo nastal, ko bo javno povedal, da ga vlada biksa, kar Joc bo, neglede na to kdo bo na oblasti. Takrat bo kar naenkrat vse drugo, sam človek ne. Te primem čez n mesecev za besedo.....
 
Nazadnje urejeno:

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.946
1.258
113
5.5mio za prevoz.
S tem da je to cca 6 letov ?
Vanz je rekel da je redna cena 350k €.
Cene so pa trenutno 2-3x večje.

Gre nekako skozi.
Letijo pa z potniškimi, ker tovornih ni za dobit ?


Sem pa danes iz občine dobil eno masko - pralno.
Tudi iz Kitajske so mi danes poslali maske. Tako da jih zdaj ne rabim, ko je občina poskrbela zame :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Banda lopovska. :jok: :jok::evil:
Nihče iz pristojnih ministrstev nas ni nič vprašal, zahteval ponudbe, nasveta, tudi noben razpis ni bil objavljen. Še konkretno. Naš 20-letni partner iz Kitajske nam maske tipa II v Slovenijo dostavi v treh do štirih tednih. Nabavna cena maske v našem skladišču znaša 35 centov. Če bi nas 1. 3. 2020 vprašali, bi te maske z ustrezno kakovostjo in certifikati že imeli tu. Podobne, vendar s ponarejenimi certifikati in slabo kakovostjo, trenutno ponuja eno izmed podjetij, ki je podpisalo več deset milijonsko pogodbo po ceni 80 centov. Mi tudi ne bi zahtevali nobenega plačila vnaprej, samo zagotovilo države, da bodo maske kupili, nič drugega. Vse to smo ponudili, a nismo dobili odgovora. Kaj kmalu nam je postalo jasno, da se ne “mešamo in izpostavljamo", 30 let smo na našem trgu, še trikrat toliko želimo biti.
 
  • Jezen sem
Reactions: navlixx

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
5.5mio za prevoz.
S tem da je to cca 6 letov ?
Vanz je rekel da je redna cena 350k €.
Cene so pa trenutno 2-3x večje.

Gre nekako skozi.
Letijo pa z potniškimi, ker tovornih ni za dobit ?


Sem pa danes iz občine dobil eno masko - pralno.
Tudi iz Kitajske so mi danes poslali maske. Tako da jih zdaj ne rabim, ko je občina poskrbela zame :)

Imej v glavi da je to enosmerni transport, letalo gre nazaj prazno, tako da je cena takega prevoza namesto 350k eur potem 700k eur
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in navlixx

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Hm nasi l(r)evcki so zalostni in jezni da smo dobili maske. Raje bi videli da ljudje umirajo. Bolano.

Ps: joca tudi jaz ne maram a recimo da mu je teh skoraj 20mio profita (baje) odrestitev za vsa jebanja drzave pri stadionu.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.765
2.645
113
Saj je Vanz napisal da je poslal povpraševanje za cargo 747 in da je bila ponujena cena 900K in da so zasedeni 14 dni vnaprej.

Kateri levcki so žalostni?

Sem šel gledat za nazaj in vidim da je 800K USD

Res je, kapacitete so vsaj za dva tedna vnaprej zasedene. Odgovor od brokerja, ki trži naša letala: (prosil sem za ponudbo prevoza 100ton neto tovora iz Hong Konga na Brnik)

Roughly speaking for a full flight HKG-EU we would be looking at a cost of around USD 800K, to be honest our schedule for the next few weeks is looking very busy so we won’t be able to advise any dates at this stage.

Cena je taka zaradi upoštevanja dejstva, da je 'dostavni' let v HKG ekskluziven in prazen.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.946
1.258
113
Banda lopovska. :jok: :jok::evil:

Da neboš izpostavljal samo enega bom jaz komentiral vseh 5.

Pa gremo po vrsti:

Dobavitelj 1:

Četudi bi za razpis vedeli, dvomim, da bi se prijavili. Ne vem, kakšni so pogoji, a glede na poznavanje trga in aktualne situacije, bi to za nas lahko predstavljalo velik riziko. Krepko dvomim v ustreznost izpeljanih postopkov in primernost zahtev minimalne kakovosti zahtevanih izdelkov na "razpisu".

Ne vem kako to podjetje sploh lahko posluje - svetujem da se obrnejo na Alter. Saj smo tukaj precej bolje informirani.
Pa še kak posel bodo dobili. Sklepam da so eni od prisklednikov če si sami nočejo priskrbeti posla.



Dobavitelj 2:

Zaradi informacij naših dobaviteljev o nezmožnosti dobave zaščitne opreme se v vsakem primeru ne bi prijavljali na razpise oz. povpraševanja.

Kot kaže ima Joc boljše veze čeprav ni v tem poslu.
Sklepam da so eni od prisklednikov če si sami nočejo priskrbeti posla.


Dobavitelj 3:

K oddaji ponudbe nismo bili povabljeni. Tudi če bi bili, se verjetno nanjo ne bi mogli odzvati. Na nas so se obračali posamezni javni zavodi, ki so iskali zaščitno opremo, na državnem nivoju ne. Naše podjetje se ni spuščalo v pridobivanje direktnih ponudb s Kitajske, ker tovrstnih izkušenj do sedaj še nismo imeli.

Dobavitelj opreme ?
Bolj smrdi po kakem priskledniku.



Dobavitelj 4:

Nihče iz pristojnih ministrstev nas ni nič vprašal, zahteval ponudbe, nasveta, tudi noben razpis ni bil objavljen. Še konkretno. Naš 20-letni partner iz Kitajske nam maske tipa II v Slovenijo dostavi v treh do štirih tednih. Nabavna cena maske v našem skladišču znaša 35 centov. Če bi nas 1. 3. 2020 vprašali, bi te maske z ustrezno kakovostjo in certifikati že imeli tu.
Mi tudi ne bi zahtevali nobenega plačila vnaprej, samo zagotovilo države, da bodo maske kupili, nič drugega. Vse to smo ponudili, a nismo dobili odgovora. Kaj kmalu nam je postalo jasno, da se ne “mešamo in izpostavljamo", 30 let smo na našem trgu, še trikrat toliko želimo biti.


Podjetje, ki je že 30 let na trgu pa je začelo poslovati 1 marca 2020 ?
Ali so novinarska vprašanja načrtno usmerjena proti tej vladi. Ali pa je podjetje še en prisklednik ?

Odgovora z druge strani še nimamo, ampak če to drži bi tudi ta minister moral odgovarjati.


Dobavitelj 5:

S strani blagovnih rezerv povpraševanja nismo dobili. Niti nismo opazili javnega razpisa, čeprav jih spremljamo, ali pa so bili objavljeni na portalu zelo kratek.
Naše mnenje je, da bi si po izbruhu covida-19 na Kitajskem morali pravočasno zagotoviti blagovne zaloge. Mi smo še januarja in februarja imeli možnosti zagotoviti zadostne količine mask po precej nižjih cenah, kot so se v tem času že pojavljale na trgu. V mesecu marcu so se pojavila precej večja povpraševanja, tudi cene mask so se povišale. Tudi preverjeni proizvajalci v EU niso imeli zadostnih količin mask, ki bi lahko zadostile vsem dodatnim potrebam po maskah. Mi oskrbujemo slovenski trg z maskami dveh priznanih proizvajalcev iz EU, ki imajo vse ustrezne certifikate : Nemčija in Nizozemska, vendar so se tudi pri nas z marcem začeli problemi z dobavami. Dobivamo jim tedensko, vendar precej manjše količine in tudi cene variirajo od dobave do dobave.


Kdo je že bil na oblasti tedaj ?
Tudi to podjetje si zasluži da jim svetujemo na Alterju. Bodo vsaj kak posel dobili.
Vsaj glede dobavljivosti mask govori po resnici in proti Levici. Dvomim da bo dolgo dobavitelj.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Saj je Vanz napisal da je poslal povpraševanje za cargo 747 in da je bila ponujena cena 900K in da so zasedeni 14 dni vnaprej.

Kateri levcki so žalostni?

To je bila okvirna cena od brokerja Magma, za 100 ton.
Upam, da naši niso dali toliko € za 20 ton, kolikor so pripeljali danes z A330..