Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

19. jul 2007
2.756
1.479
113
Pct je približno štimal prve 14 dni. Sedaj je to že popolnoma po balkansko

Sem šel prav pogledat, celo 3 tedne je trajalo veselje, potem pa po starem naprej (navzgor)
1635063750597.png
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
V trenutnem stanju imamo odprto vsi praktično vse.
Kot sem že rekel, prve 14 dni so PCT preverjali. Sedaj je že čudež, da kdo sploh vpraša, kaj šele preveri
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Kaj pa ce C ne stima?
Kar se tiče PCT-ja podakti kažeja da je očitno T problem.

S "striktno uveljavitvijo" PCT-ja je imel ta vpliv samo na T, na nekoga s P ali C se ni nič spremenilo (v primeravi s tednom prej, in potem se zanj ni spremenilo nič).

Pogoj PCT je realno vplical samo na T. Ko se je začel T uveljavljat smo imeli upad okužb. Kot vse pri nas, se je to v dveh/treh tednih razvodenelo, T pogoj je izpuhtel (se ne preverja, se kaže tuja potrdila na daleš, se lepi podtrdila skupaj, ...) in smo imeli spet porast okzužb.

Kar se tiče izrazitega nihanja števila okužb okoli uveljevitve PCT pogoja, je to retrospektivna študija vplica T znotraj PCT pogojev, kajti za P in C se ni spremenilo nič.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Zelo dvomim, da bi PCT zacel delovati ze cez dva dneva.

Da se razumemo, vse to doganje okoli nihanja okužb nima veze s pospeškom s cepljenjem, ker tam da zaščita deluje traja dni, gre se samo za to da je bil znaten upad gibanja populacije T in zmanjašanega prenosa virusa, kar se pa vidi občutno prej.
The incubation period (time from exposure to the development of symptoms) of the virus is estimated to be between 2 and 14 days based ....:
Ko sem jaz gledal podatke, sem rekel da se vidi upad čez 3 dni.

Ampak ja, vse trditve, ki jih postavljaš, pravzaprav potrjujejo da se pogovarjamo o T-ju. Ko pogledaš kako velik je bil obrat krivulje, ko se ga je dejansko upoštevalo, vidiš da deluje.

Saj tudi Poklukar pravi, striktno uveljavljenje PCT in to je to, in glavni faktor je T, kajti za PC se ni spremilo nič, tako da PC ne more biti faktor za obrnitev krivulje.

PS: Dopuščam možnost, da se bo pokazalo npr decembra, da so C prevdladujoč faktor prenosa in bo padla odločitev tudi za testiranje C, ampak sedaj to ni relevantno. Vsi ti anekdotični primeri so le pihanje na lastno dušo ancticepilcev, da si lajšajo vest.
 
  • Haha
Reactions: jonny77 in SamSvoj
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Ce prav razumem PCT ne velja vec al kako? Odlocitev sodisca?

Uradno velja, večina se pa dela da da upoštevaj, ampak pa ne.
Na vratih visi napis: Zahtevan pogoj PCT, če stopiš noti te niti ne vpraša, kaj šele preveri.
Obiskovalci imajo nek papir, ki ga pokažejo od daleč in to je to.
TO je dogajanje te dni.

Sem šel ravno mimo vhoda pri nas, in ko naš zaposleni vpraša obiskovalca za dokument, da preveri ali je veljavna QR koda res pripada tej osebi, ki jo kaže, začuden pogled, kaj se gremo.

PS: se ne ukvarjam se tem, ampak koikor sem slišal imamo pravilo da se striktno preverja QR kodo in osebni dokument. Seveda nimamo pravico legitimirati nikogar, imamo pa pravico zavrnit vstop.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Ena debata, ki trenutno poteka.
V UK so pri cepljenju izpustili najstniško generacijo, ker niso ogrožena populacija.
V tej populaciji se okužbe gibljejo najhitreje, in se iz te populacije, prelivajo naprej (ki so pa bolj ogrožene). Primerjave znotraj UK so zanimive.
Kot kontrolno skupino navajajo Portugalsko, ki so zelo intenzivno pocepili tudi najstniško populacijo.
Bomo videli ali bo nadaljne dogajanje to idejo potrdilo ali zavrglo.
Debata je zanimiva, ker je tudi v Sloveniji število okužb med študenti pomembno gonilo porasta.
20211024_181329.jpg
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113
O aspirinu

Slo 24ur

Izrael jpost
 
  • Všeč mi je
Reactions: spenstar in javr
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Če cepivo sčiti 83,3 %, je to veliko boljše kot nič, po drugi strani je to tudi verjetnost, ki jo imaš tudi pri ruski ruleti (1/6).

Sem že enkrat napisal, pa bom še enkrat.

If the airbags work, then why the seatbelt?
If the seatbelt works, then why the airbags?
If both work, then why the brakes?

PS: Saj se zavedam, da je bil tvoj poskus neposrečen poizkus anticepliskega cinizma ;) , ampak toliko, da bo res jasno kako je bil neposrečen.