Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Hvala za odgovor, ampak si odgovirl takoj, ko si rekel da nisi hardcore cepicel - ti se ravno obnašajo, kot da so sterilni, brez mask okoli, ne može mi niko ništa kdar sem cepljen.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Ne manajka sledeče.
Kako se počutite vi testiranci da ste lahko vseeno prenašalci, celo asimptomatski,
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Načeloma ne.
Torej ne moreš biti mirne vesti.
Še če bi se testiral vsake nekaj ur, ne moreš biti 100% na varni strani :evil: Torej si škodljivec, nevaren za družbo. Od bremena slabe vesti bi te moral že boleti hrbet.


Zdej pa resno...
Kdorkoli se je cepil, je naredil več s stališča zajezitve epidemije, kot si ti. Jebat ga, tako je. Pa če še tako poizkušaš iz riti privleči neke racionalizacije.


Pa da potešim še tvojo radovednost... Sem cepljen(za razliko od tebe), masko nosim tam, kjer je potrebno(za razliko od tebe), s cepljenih se ne norčujem in ljudi z nebulozami ne odvračam od cepljenja(za razliko od tebe), in ja, tudi testiral sem se že po stikih z osebami, ki so bile kasneje potrjeno okužene.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
To slednje gre skozi, če se pač človek dosti ne druži in srečuje z neznanimi ljudmi, dokler imaš neko varno celico itak ni frke ja, ampak za zelo mobilne ljudi pa bi bilo vseeno smotrno se testirat, ne glede na status PC.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Še vedno nisi odgovoril na moje vprašanje.

Ali pa se vseeno testiraš vsaj 1x tedensko, da ne bi slučajno koga nevede okužil?
Posluš ti fitneser, zdej je pa tega hebanja v mozak zadost. Pri nas smo vsi starejši člani vključno s 16 letnikom preboleli in cepljeni, pa je bil pubertetnik vseeno že dvakrat na PCR testu, ker je bil prehlajen. Testov je doma zadost, skratka obnašamo se po zdravi pameti, po štacunah nosimo masko, pa ne pod nosom, držimo distanco, umivamo roke. Pa ti frajer? Stresaš gluposti po netu, lajkaš andyu in onemu drugemu bukslju najbol hadrd core antivax gluposti, za povrh pa še prodajalke jebeš v glavo. Usrane skratka.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Torej ne moreš biti mirne vesti.
Še če bi se testiral vsake nekaj ur, ne moreš biti 100% na varni strani :evil: Torej si škodljivec, nevaren za družbo. Od bremena slabe vesti bi te moral že boleti hrbet.


Zdej pa resno...
Kdorkoli se je cepil, je naredil več s stališča zajezitve epidemije, kot si ti. Jebat ga, tako je. Pa če še tako poizkušaš iz riti privleči neke racionalizacije.


Pa da potešim še tvojo radovednost... Sem cepljen(za razliko od tebe), masko nosim tam, kjer je potrebno(za razliko od tebe), s cepljenih se ne norčujem in ljudi z nebulozami ne odvračam od cepljenja(za razliko od tebe), in ja, tudi testiral sem se že po stikih z osebami, ki so bile kasneje potrjeno okužene.

Kolegica je cepljena vzgojiteljica, virus je dobila od cepljene pomočnice oz kontra. Obe sta "prehlajeni" z dobrih 37 vročine. Obe sta v rangu 40 let.

Nagradno vprašanje. Koliko jima je cepivo pripomoglo k lažjemu prebolevanju/zaščiti?
Večino njune starostne skupine ne "počoha" nič več, nič manj kot njiju, cepljen ali ne.

Teoretično sta zaradi PCT potrdila virus uspešno trosile okoli kar nekaj dni. Praktično ne vem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Posluš ti fitneser, zdej je pa tega hebanja v mozak zadost. Pri nas smo vsi starejši člani vključno s 16 letnikom preboleli in cepljeni, pa je bil pubertetnik vseeno že dvakrat na PCR testu, ker je bil prehlajen. Testov je doma zadost, skratka obnašamo se po zdravi pameti, po štacunah nosimo masko, pa ne pod nosom, držimo distanco, umivamo roke. Pa ti frajer? Stresaš gluposti po netu, lajkaš andyu in onemu drugemu bukslju najbol hadrd core antivax gluposti, za povrh pa še prodajalke jebeš v glavo. Usrane skratka.
Pohvalno, bravo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Mogoče ne razumete darjana. Sam sem tudi cepljen pa vsi okoli mene, pa smo zadnji mesec vsi bili prehlajeni in vsi redno testirani, bodisi samoiniciativno (test iz lekarne) ali pa v sklopu službe z "blagoslovom" delodajalca, ki je ocenil da je vseeno dobro dat teh par eur pa testirat tiste ki se ne rabijo po PCT diktaturi.

Ampak bistven problem tu je da naša država pravi da to (testiranje cepljenih) ni potrebno in uradno stroka pri nas celo pravi da so HAT testi pri cepljenih nezanesljivi in naj se jih nebi smelo uporabljat. Torej po državno bi jst, moja širša familja in kolegi morali it plačat PCR test (100+ EUR?) ali pa jamrat k dohtarju ko stare mame da smrkamo pa da nam da napotnico. Vse to samo zato ker smo hoteli bit družebno odgovorni, ker drugega smisla v samotestiranja cepljenih ne vidim ker meni dol visi ali imam covid ali ne. A noben ne vidi problema v temu?

Skratka imamo sistemski problem ko tisti, ki bi nam morali zagotavljat varnost in preprečevat okužbe tega ne delajo. Kar se vidi celo kot problem v delu javnosti ki se sooča s "prehladi". Sem tudi že rekel da en kup delodajalcev "iz lastnega žepa" daje teste za samotestiranje tudi cepljenim. Vse to je dejasnko zelo odgovorno in lepo, samo kurz je ker bi problem moral biti naslovljen od zgoraj in bi že sama država morala kaj naredit na to temo. Recimo za začetek nazaj uvest brezplačna testiranja.

Dalje pa je problem da je med cepljenimi en kup neoodgovornih, pač šus so dobili za na morje in sedaj se sprehajajo okoli in se jim jebe za vse. In teh je precej. In ti se ne bodo samotestirali, hodili bodo povsod brez mask, lepo bodo vozili prehlajane otroke v vrtec ipd. in za te bi se rabil pa še dodaten sistemski ukrep. Ampak do tega da bi bilo obvezno uvest PC+T smo še daleč, ker tole zna bit precej "nepopulistično" in tako vlada kot stroka nimajo jajc da bi kaj takega predlagali (ali pa ne vidijo problema, ki ga očitno vidi že en del laične javnosti).
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Mogoče ne razumete darjana.

Tudi ti ga ne razumeš najbolje.

Njega gladko boli za vse, kar si napisal. On gleda samo skozi oči lastnega ega. Cepljeni lahko, on pa ne sme. To je edino, kar ga boli. Za sam raznos se prav nič ne sekira, saj se sam ne obnaša preventivno, okoli skače brez maske, testira se kolikor se le more malo(ko/če mu zatežijo na šihtu), ker to je za njega itak semo prehladek.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Niti ne šefe, če bi bilo dovolj, da cepljen lahko, potem bi se že cepil.

Celotno dogajanje sedaj je morbidno in zahotlo, to je glavni problem in rešitve še kar ni videt - vsaj pri nas. Drugje je veliko bolj normalno stanje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
no, potem pa fejk cepil, saj veš, šus mimo rame, malo mokro po tleh, zbrišeš, 50€ v rok cepilcu, pa čao bosna.

ampak še vedno bo stanje takšno, kot je.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Glede na to, da SLO ni neko leglo inovacij in vse kar naredimo, skopiramo od drugih, bi torej lahko rekli, da smo na istih ukrepih kot drugje. Drugo pa je, koliko se jih mi zaradi balkanske kulture držimo.