Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.569
113
Evo vam nov sev:

Za drug teden vam seveda dostavim spet enega novega, še hujšega.
In tako do konca vesolja.



Ne, tiste navadne, ki jo ti enačiš s covidom.
Covid-19 je bolj smrtonosen od gripe.
Tako je smrtonosen, da uspe ubiti celih 0,5% vseh penzionistov ?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Res ni za primerjat kuge ter covida kar pa še ne pomeni, da je izolacija pri covidu nesmiselna ali pa da se covid lahko enači z navadno vsakoletno sezonsko gripo (kaj šele s prehladom) ter da se temu primerno obnašamo kot da ni nič ter delujemo brez kakršnihkoli ukrepov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Proti kugi, zaradi katere so se spomnili na izolacijo, je covid-19 navaden kihec.
Jp. Glede na Hrvasko raziskavo, ki je pokazala, da je 40% Hrvatov ze prebolela SARS-COV2, umrlo jih je pa cca 5500, je smrtnost okoli 0.34%. Velika vecina od tega je v starosti 65+.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Negativen. Ogromni folka, predvsem mladih na hitrem testu, predvidevam da zaradi smucarije. Odlicna organizacija odvzema. Bila je vrsta v kači cca 200m pa nisem cakal vec kot pol ure.

berem povsod po evropi narasca st okuzenih, pri nas se ni panike. Mogoce nas kdo dohiti. Upam, da v sloveniji ostane na nekih normalnih ravneh, da bodo sole se odprte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.711
113
Mejo se potegne tam, ko lahko vse normalno funkcionira, brez da bi se sesulo zdravstvo. Samo to ne pomeni, da lahko zdravstvo sfura s korona bolniki, ampak da skoraj vse v zdravstvu deluje vsaj približno normalno.
Če si še tako želiš tega, žal še nismo tam. Ob popolnem odprtju in opustitvi vseh ukrepov, bi imeli v nekaj tednih fajn sranje.
Ne govorim o totalnem razpustu. O jasnih in logičnih ukrepih govorim. Braća Hrvati so svetlobno leto pred nami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... od ponedeljka zjutraj do srede popoldne tu na Obali bila gosta megla in 90% r.vlaga ... spet bo naraščalo št.okuženih ... sem prebral skoraj vse, kar pravijo o Koroni, da drži : http://alturl.com/3w7zk ... sicer noben ne omenja megle, ma mora nekej bit tudi v tej zvezi :zardelalter: ... mogoče se virus s svojimi nogicami kotali iz ene kapljice megle prek druge tudi precej daleč... to bo to , najbrž :evil: ... medtem pa zasledil da smo v Obalno-kraški regiji od prihajajoče sobote spet v rdeči coni zaradi okužb ... #diktatura ... #ostani doma .. #brezIzletaNaObalo ... #aplikacijaKoristi ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
A niso rekli da ukrepanje po regijah ne velja več?
Al velja samo v negativo? V zeleno pa bo šla celotna država hkrati in ne posamične regije?

Prav zanimivo koliko raja presene
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in mirsi

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Včeraj smo iz Kenije proti Koreji leteli čez Wuhan. Nismo pozabili na pozdrav netopirojedcem.

IMG_20210225_121615.jpg