Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Prezračevanje filtrira tako, kot filtrirajo filtri v njem. Če so to filtri stari xy let, pa še to le "papirnati", potem bo valda šel virus skozi.
Ampak a je res bilo tako težko v vseh DSOjih namestit ustrezne filtre? Je lažje državo dat v lockdown?
Vlada naj gre menjavat filtre? Naj se igrajo hišnike?
Če pa koga na položaju v JS menjajo, pa so revanšisti itd ...
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Še en fail zdravstva, NIJZ in ministrstev. Naročili so premalo doz cepiva za gripo. Na veliko oglaševali neodgovornost prebivalstva, ker se ne cepijo. Oglašujejo cepljenje, da bo več prostora za Covid v bolnišnicah. Ljudje se odzovejo, hočejo se cepit, a je že vsega zmanjkalo, novega cepiva pa ne bo.

Kar pomeni, da v tem letu mnogo ogroženih ne bo dobilo cepiva, ker se je porabil za splošno prebivalstvo.
Če bi pa cepivo ostajalo, pa bi se spraševal, kdo je dobil provizijo, da so ga toliko naročili. Mar ne?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Daj no. Naj pač dajo direktivo vsem DSOjem, da morajo pripraviti primerno prezračevanje, drugače bodo obtoženi namernega širjenja smrtonostne bolezni.

Al zakaj pa lahko mene preko istega zakona preganjajo, če se ob 22 šetam sredi gozda?
 
  • Haha
Reactions: Pepe

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.355
113
Sej za gripo so samo termini zavzeti. Niso še (vsi?) cepljeni. Lahko se bi ga še vedno dodelilo le za ogrožene.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Ma ni samo v SLO zmankalo cepiva. Tud za AT vem, da ga je. Normalna reakcija, ko daš nekaj zastonj pri tem pa misliš, da se ljudje ne bodo cepli, ker tako ali tako ne verjamejo v cepiva.

Pri vsemtem se mi zdi glupo obnašanje Slovenceljev, ki mislimo, da jevirus samo pri nas.
Če pogledaš širše se vseposod ubadajo z identičnmi težavami, pa naj si bojo na oblasti levi oz. desni.

V AT desni ne verjamejo v virus, pri nas levi v USA spet desni. Spet mislimo, da če bomo menjali vlado, bo pa virus kar izginil.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Se enkrat..kaksen prezracevalni sistem je to, ce iz ene sobe posesa zrak in ga piha v drugo sobo? Saj je prislo do takega nacina okuzbe al se samo nabija?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sedaj sem se spomnil na uno ladjo, blizu Japonske al kje je ze bila, kjer so bili skoraj vsi okuzeni, pa baje tudi 2 Slovenca gor 3/4 leta nazaj oz. na zacetku te apokalipse. Tam so se tudi baje okuzili preko prezracevalnega sistema. Kako torej to sploh deluje, kjer ti iz ene sobe piha v drugo? A potem, ce bi se en fajn usral, bi jaz v drugi sobi preko ventilacije dobil komplet "malicio uomo"?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.192
3.353
113
Prezeačevanje je bil izgovor. Skupna točka je prehranjevanje. Če je en kuhar pozitiven so potem itak vsi.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Prezračevalni sistem v sami stavbi je lahko čist OK, ....ampak lahko je izpuh zelo blizu zajema in tako posrka določen delež nazaj kot sveži zrak.
Filtri na zajemu "običajnih" prezr.sistemov seveda ne filtrirajo virusov itd....
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Pregural sem karanteno, zbolel nisem, bris po zaključeni karanteni pred odhodom v službo negativen, podatka o morebitni pozitivnosti nimam. Sedaj bi si iz firbca in v "znanstvene" namene samoplačniško odvzel kri, da vidim če sem bil okužen. Če protitelesa so, so sedaj, kasneje jih bo vedno manj...
Kri pogledajo v NLZOH lab. Naj bi gledali dve vrsti Ig protiteles, vsaka stane 25€. Pozna kdo kaj več? Si naročiti obe preiskavi? Vsaka stane 25€.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Če imaš 10 ljudi, ki jih enako zanima nabavite od mcgiverja tiste hitre teste. So dragi, ampak še vseeno cenejši kot 50€/osebo.
 
  • Ljubezen
Reactions: McGiver

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Še en fail zdravstva, NIJZ in ministrstev. Naročili so premalo doz cepiva za gripo. Na veliko oglaševali neodgovornost prebivalstva, ker se ne cepijo. Oglašujejo cepljenje, da bo več prostora za Covid v bolnišnicah. Ljudje se odzovejo, hočejo se cepit, a je že vsega zmanjkalo, novega cepiva pa ne bo.

Kar pomeni, da v tem letu mnogo ogroženih ne bo dobilo cepiva, ker se je porabil za splošno prebivalstvo.
Fail zdravstva je v tem da bi morali novico o free cepljenju skrivat tako dolgo da bi oni zagotovilo pričakovane doze za free cepljenje.
Recimo da za polovico prebivalstva. Tako pa imajo za celo leto dobrih 100k doz če se ne motim....
Naj se najprej cepijo tisti ki so se v preteklih letih. Tako pa so najbrž zdele prvi v vrsti tisti ki se borijo proti cepljenju pri otrocih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007