Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Skratka namesto sledit ostalim in sprejemat butaste ukrepe bi lahko naša vlada (+ NIJZ) probala vsaj z enim inovativnim pristopom, ki bi nas postavil na zemlejvid sveta. Namesto da se secira virus v vsak par RNA, bi se morali malo širše zazret pa izvajat analizo virusa na populaciji in v živo.
Sanja svinja kukuruz.
Naši bojo bluzili še naprej točno tako, kot bodo rekli in delali veliki.
Razen če se tvoj scenarij zgodi v Nemčiji, pol pa ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.096
6.479
113
For an effective Covid filter that will stop this pandemic, we need tests that can enable regimens that will capture most infections while they are still infectious.

Skoraj nima več smisla naprej brati...v začetku tega leta se je pokazalo, da lockdown niht gut, kar pa bi bil edini možen način zajezitve pandemije aerosolnega virusa. Ni to HIV al pa ebola...
Dokler pa se virus širi po lufti bolj uspešno kot navaden prehlad...pa gut luk.
Še 5 let se lahko gremo kar se gremo sedaj, potem pa bomo odnehali.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Dejstvo je, da se obroč krči, malo še pa bomo zboleli. fakt.
torej ni vprašanje če, ampak kdaj in kako.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
For an effective Covid filter that will stop this pandemic, we need tests that can enable regimens that will capture most infections while they are still infectious.

Skoraj nima več smisla naprej brati...v začetku tega leta se je pokazalo, da lockdown niht gut, kar pa bi bil edini možen način zajezitve pandemije aerosolnega virusa. Ni to HIV al pa ebola...
Dokler pa se virus širi po lufti bolj uspešno kot navaden prehlad...pa gut luk.
Še 5 let se lahko gremo kar se gremo sedaj, potem pa bomo odnehali.

Zate ze dolgo vemo, da 90% stvari sploh ne razumes.

Nazorni primer je dotiocni debilni reply na clanek o PCR testih, kjer ti gobezdas o lockdownu. Tema pa je obcutljivost testa. Tako da beri sele takrat ko bos stvari dorasel. Cisto resno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
ne, sej pravim obroč se krči. do danes poznam 2 ki sta znanca in sta zbolela, en je prebolel junija, enga pa zdaj 40 kuri. z obema nisem imel stikov že dolgo. Ampak.
Jih pa je zdaj vedno več z druge roke, ene par sodelavcev je doma ker so žene COVID positiv. Tako da. Ja, pestro bo, ko v slabem hororju.

Lepo in pošteno bi bilo, da bi Marko in Tanja fasala, pa da potem mal poveta kako to prebolevata in kako familija gleda na to.
 
  • Jezen sem
Reactions: jonny77

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Dej ne nakladej. Dejstvo je, da bo vsak zbolel prej ali slej, z masko ali brez in le od posameznika je odvisno, kako bo šel čez. Eni z lahkoto eni pa pač ne.
Zakaj je kar naenkrat pomembno kako preboliš vsako bolezen? Zakaj ni noben cajtng pisal o mojem fotru, ko ga je kemo terapija scvrla do skrajnosti? Je bil tudi na robu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in tofsy

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
ko korona ne bo zanimiva vec , bodo tudi o raku spet več pisali... ne skrbet.

ce ni si dojel, mene BK za Markeja in Tanjo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
danes je bilo o SVITu na radiu.. tako da, je, pa res da korona zdaj vse nadvlada, še vojn ni več, razen armenci se lahk streljajo, ker tam ni korone.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Ko ljudi dovolj časa bombardiraš z sporočili strahu, večini po parih mesecih toliko opereš možgane, da sploh ne zmorejo več kritičnega razmišljanja do osnovnega problema.

Čisti primer imamo tu na forumu, predvsem v tejle debati. Nekateri menimo, da z ukrepi proti kovidu pretiravamo, ter da je večina le teh neživljenskih. Pa si kaj kmalu označen za ovco, bedaka, sebičneža pa še kaj. Ker nam je politika in del stroke serviral ukrepe, se jim 50% ljudi podredi brez kančka kritičnega razmišljanja, 47% včasih malce dvigne obrv in morda naredi kaj po svoje, 3% pa je itak diletentov in ne jebejo žive sile.

Sam nisem nikoli trdil, da je moj način razmišljanja edini pravilen, pa da bi se morali z njim strinjati. Pač ne verjamem v novodobno kugo. Ukrepe spoštujem in se jih v največji meri držim, kljub skepticizmu ki ga ob tem občutim. Z prvim dnem ko maske ne bodo obvezne, jo dam dol. Higieno rok in kašlja pa že od prej spoštujem in upoštevam. Pač delam v okolju, kjer je med vsemi virusi in bakterijami ter ostalimi boleznimi, ki me obdajajo, kovid še skorajda najmanj z čemer se lahko okužim.

Kovid je nevaren, ampak daleč od promocije in obsega, ki se mu pripisuje.

My 5c...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Dej ne nakladej. Dejstvo je, da bo vsak zbolel prej ali slej, z masko ali brez in le od posameznika je odvisno, kako bo šel čez. Eni z lahkoto eni pa pač ne.
Zakaj je kar naenkrat pomembno kako preboliš vsako bolezen? Zakaj ni noben cajtng pisal o mojem fotru, ko ga je kemo terapija scvrla do skrajnosti? Je bil tudi na robu.

Ker rak ni nalezljiv.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.353
212
63
Točno tako, imam primer blizu in je bila ena oseba v gospodinjstvu pozitivna, so dali v karanteno vse iz hiše brez testiranja.
Jaz sem bil na testu pozitiven. Z mano so šli v karanteno tudi žena in oba mulca. Brez testiranja. Pazili se nismo nič, ker bi bilo že prepozno za karkoli, saj je bil tisti vrh kužnosti že mimo. Zbolel ni nihče od njih.
Evo, danes pa končno spet nazaj v službi.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113

Glede na stanje USA pa "čak i šire" bi prej verjel da je vse skupaj politični trik. Človek brey problema "čudovito" preboli Covid19, dokaže kako vitalen je in oh in sploh pa še volitve malce prestavijo. Žal smo prišli do točke ko človek še sebi komaj verjame kaj šele drugim.