Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Zaradi maske sem bil zadnjič v neživilski trgovini marca.
Na pici oz v òštariji, junija itd. Drugače smo kot družina vsaj 2x tedensko kaj zunaj pojedli.

Prav tako družba s katero se družim.
Zdaj pa računajte koliko manj smo potrošili denarja, ki je bil namenjen za potrošit.

Ne zdaj težit, da sem to privarčeval, ker mi je jasno da družba živi od zdrave potrošnje in ne od varčevanja
mislim... kdo ti brani karkoli od tega počet? sploh čez celo poletje ko je bil relativen mir kar se tiče bombandiranja medijev in vreme da lahko ješ zunaj.

boste se pa sedaj vsaj kuhat naučil, 2x na tedn zuni kot familija pa še 1x na tedn pr eni babici pa 1x na tedn pr drugi.. pa seveda še 1x z družbo je pa že skor tedn okol.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
In pol je on na tisti strani k se derejo....poglej lačni otroci! :valjamse: :aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Nisi privarceval, denar je šel verjetno za druge namene kot pri ostalih. Verjetno so ljudje malo začeli prčkati po svojih domovih, malo obnavljali pa tako naprej, sploh med karanteno.

Smo se med prjatli pogovarjali na to temo in večini letos denar čudežno ostaja na računih. Še en, ki pravi, da v življenju še ni imel na računu na koncu meseca pozitivnega stanja, ima menda eno dobro plačo "našparano". Tako da moja ocena je tudi ta, da se manj troši.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Saj če bodo preveč našparali bo pa država pobrala, direktno dol s TRRjev, kot že v preteklosti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

Ugasni msm.





Tako je! Tocno to! Nekaj ne štima. Kako to, da stevilo pozitivno testiranih raste proporcionalno s stevilom testiranj, ko pa stevilo smrti nikakor ne sovpada s stevilom pozitivni testiranih? In to je tako zdaj po celi Evropi.
Imam obcutek, da imamo pandemijo false pozitvnih testov.

Zakaj se ne naredi preprostega testa zanseslivost testiranja, kot omenja Pfizerjev raziskovalec v intevjuju in to je, da se vsakega pozitivnega na testu takoj testira se 1x in da se vidi, ce je dejansko pozitiven ali gre za false positive?
Na ta nacin bi dejansko dobili dve informaciji, to je, ali je pozitiven iz prvega testa dejansko pozitiven in iz tega bi dobili informacijo, koliko so ti testi dejansko zanesljivi.
Aja, sej res, tudi to so ze delali, ko je bil testiranec 2x negativen, sele v tretje pa pozitiven.

V spomladanskem valu se je vsekakor nekaj dogajalo, tole kar imamo pa zdajle, pa je cudno, ker tudi starejsi zdaj ne umirajo niti priblizno toliko, kot so spomladi.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Da se več testira pomeni, da sedaj testirajo vsakega, ki je z okuženim bil v neposrednem stiku, kljub temu da ti ne kažejo znakov bolezni. Prej so osebo z znaki testirali, vse njegove ožje člane, sodelavce in ostale stike pa poslali le v karanteno.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.135
113
Da se več testira pomeni, da sedaj testirajo vsakega, ki je z okuženim bil v neposrednem stiku, kljub temu da ti ne kažejo znakov bolezni. Prej so osebo z znaki testirali, vse njegove ožje člane, sodelavce in ostale stike pa poslali le v karanteno.
NI res. Še vedno ne testirajo vseh.
Če je oseba pozitivna, jo pokličejo iz NIJZ in vprašajo s kom je bila v stiku. Vse osebe, katere pozitivna oseba našteje gredo v karanteno za 10 dni, brez testiranja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tsunami in igi

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Da se več testira pomeni, da sedaj testirajo vsakega, ki je z okuženim bil v neposrednem stiku, kljub temu da ti ne kažejo znakov bolezni. Prej so osebo z znaki testirali, vse njegove ožje člane, sodelavce in ostale stike pa poslali le v karanteno.

Vseeno mislim, da ne bi bilo slabo, da se vsakega, ki se na testiranju pokaže za pozitivnega, testira ponovno še naslednji dan, da se potrdi pozitivnost in potrdi, da so testi zanesljivi.
Glede na to, da je razmerje med številom dnevnih testiranj in številom pozitivnih za ta isti dan nekje okoli 3-4% (ponovitev testa bi se naredila samo na teh pozitivnih, torej na teh 3-4%), tako dodatno testiranje ne bi smelo biti logistično preobremenjujoče, iz tega bi se pa lahko naučili marsikaj novega.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
NI res. Še vedno ne testirajo vseh.
Če je oseba pozitivna, jo pokličejo iz NIJZ in vprašajo s kom je bila v stiku. Vse osebe, katere pozitivna oseba našteje gredo v karanteno za 10 dni, brez testiranja.
Točno tako, imam primer blizu in je bila ena oseba v gospodinjstvu pozitivna, so dali v karanteno vse iz hiše brez testiranja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.113
6.482
113
Satan...

grlo me malo boli, kiham, glava rahlo boli, jezik me "peče"...

prekleta korona, nikol se še nisem tak zajebano počutil

...oh wait...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
jah tkole se glih ni fajn delat norca.

teb je smešno, nekomu v zrelih letih pa verjetno ne ravno najbolj.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Dejstvo je da je trenutno občutno povečan delež prehladnih obolenj med populacijo (tudi sam nekaj smrkam). Večina teh prehladnih virusov je uradno slabše prenosljiva kot famozni koronavirus, tako da je zelo čudno ali pa strah vzbujajoče da je toliko ljudi prehlajenih pa nima covid19. Skratka ali je covid19 precej manj nalezljiv (pa maske in ostali ukrepi nanj delujejo, na ostale viruse pa ne) ali pa se širi enako, samo trenutno sistem zaznave ni ok.

Pri testiranjih za covid19 bi po mojem mnenju morali uvest vsaj se hiter test za najbolj pogoste prehladne viruse + gripo. Da se lepo vidi kako stvari stojijo. Če nekaj eksponentno raste, covid19 pa ne potem je covid19 bikova jajca. Če se pojavi epidemija gripe pri vseh teh ukrepih, potem so ukrepi tudi za covid19 bikova jajca.

Skratka namesto sledit ostalim in sprejemat butaste ukrepe bi lahko naša vlada (+ NIJZ) probala vsaj z enim inovativnim pristopom, ki bi nas postavil na zemlejvid sveta. Namesto da se secira virus v vsak par RNA, bi se morali malo širše zazret pa izvajat analizo virusa na populaciji in v živo.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Dejstvo je da je trenutno občutno povečan delež prehladnih obolenj med populacijo (tudi sam nekaj smrkam). Večina teh prehladnih virusov je uradno slabše prenosljiva kot famozni koronavirus, tako da je zelo čudno ali pa strah vzbujajoče da je toliko ljudi prehlajenih pa nima covid19. Skratka ali je covid19 precej manj nalezljiv (pa maske in ostali ukrepi nanj delujejo, na ostale viruse pa ne) ali pa se širi enako, samo trenutno sistem zaznave ni ok.

Pri testiranjih za covid19 bi po mojem mnenju morali uvest vsaj se hiter test za najbolj pogoste prehladne viruse + gripo. Da se lepo vidi kako stvari stojijo. Če nekaj eksponentno raste, covid19 pa ne potem je covid19 bikova jajca. Če se pojavi epidemija gripe pri vseh teh ukrepih, potem so ukrepi tudi za covid19 bikova jajca.

Skratka namesto sledit ostalim in sprejemat butaste ukrepe bi lahko naša vlada (+ NIJZ) probala vsaj z enim inovativnim pristopom, ki bi nas postavil na zemlejvid sveta. Namesto da se secira virus v vsak par RNA, bi se morali malo širše zazret pa izvajat analizo virusa na populaciji in v živo.
Hehehe, ti pa mas pricakovanja. Ves kokrat je ze janez omenjal svetilnik evrope, pa smo bl pasara k ne razume luci na svetilniku in rine prot cerem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Brez naslova.png