Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pisem s Paga. Tukaj nas je samo se nekaj vikendasov. Plaza je prazna, ceste so prazne. Italijani so ze sli, Avstrijci tudi, Nemci tudi, dejansko nas je samo se nekaj malega Slovencev in nekaj Hrvatov.

Prakticno so ze vsi odsli, vsaj od tukaj. Ne vem, koga okuzenega mislijo se ujeti, ker nas prakticno ni nic vec.
Lahko opišem stanje na Pašmanu do nedelje dopoldan: eden redkih še FKK kampov se je v petek po pozivu Kurca precej spraznil, je pa nekaj Seplov še ostalo. V soboto je bil kamp dopoldan na pol prazen, popoldan se je spet napolnil in to predvsem s PL, CZ in SK, pa tudi D in SLO. V nedeljo dopoldon ko smo zapuščali Pašman je bil kamp na 80% poln, pred trajektom za Biograd za dobrega pol trajekta vrsta (torej skoraj nič v primerjavi s prejšnjimi leti, ko si čakal na tretji trajekt), na Biograjski strani pa polne vse tri kolone za trajekt na otok in večinoma turisti - ja tudi dosti slovencev.
AC od Benkovca do ZG, praktično dve tekoči koloni v OBE SMERI!, veliko PL in D dolgrede. Dva fantomska zastoja po 5-10 minut na poti ( Velebit in Karlovac), cestnine cca 10 minut čakanja, Dobovec 10-15 minut. All together Biograd - MB z avtodomom 5 ur za 400km.
__________________________________________________________________________________________
Sem bil kar presenečen kako se "ukrepi severnjakov" nič kaj ne poznajo na prihajajočih.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Pisem s Paga. Tukaj nas je samo se nekaj vikendasov. Plaza je prazna, ceste so prazne. Italijani so ze sli, Avstrijci tudi, Nemci tudi, dejansko nas je samo se nekaj malega Slovencev in nekaj Hrvatov.

Prakticno so ze vsi odsli, vsaj od tukaj. Ne vem, koga okuzenega mislijo se ujeti, ker nas prakticno ni nic vec.
Pri nas 15km stran od tebe isto. Ostali so še najbolj trmasti vikendaši, zagrebčani in par slovakov. Ljudi še samo kaka tretjina. Paniko so naredili, dosegli so svoje. Zdaj z karanteno lahko naredijo samo medsosedski spor.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Kul... sem na hitro pregledal kodo.

Se spomnite te novice? https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-...a-kateri-temelji-slovenska-ostanizdrav/531623

No... razvijalci slovenske aplikacije v app niso vključili popravkov iz nemške aplikacije, ki rešujejo problem omenjen v zgornji novici... ampak hej... kaj pa pričakuješ za ta drobiž.

Koda:
git fetch upstream
git merge upstream/master
Kdaj so pa rekli, da bodo tudi nadgradnje delali za drobiž? :fredi:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
To seveda ne drzi.
Cesta od Novalje proti Lunu je prazna, se en teden nazaj je bila v obe smeri skoraj neprekinjena kolona vozil.
Plaze so prazne. Na nasi smo samo mi in nasi prijatelji. V zalivcku je prazno.
Folk je dal gumice in colne iz vode. Plavalcev skoraj ni.

Bom moje trditve podprl s fotkami.
20200818_095818.jpg
20200818_101304.jpg
20200818_101325.jpg
20200818_101503.jpg
20200818_101715.jpg
20200818_101918.jpg
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Kako to da se osebni zdravniki od virusa naprej nočejo več oglašati na telefon? A je to kaka nova fora?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Kako to da se osebni zdravniki od virusa naprej nočejo več oglašati na telefon? A je to kaka nova fora?

Zakaj pa bi se? V imenu Corone stoji večina zdravstvenih storitev, kar JU zdravnikom odlično ustreza, saj lahko delajo bistveno manj za enak denar (ali še malo višji celo). Drugače je seveda v privat sektorju, kjer vedo kdo denar nosi in večjih sprememb ni.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kako to da se osebni zdravniki od virusa naprej nočejo več oglašati na telefon? A je to kaka nova fora?
Sem se že večkrat kopiral v teh corona temah.

Gre za izkoriščanje dohtarske in šolske elite. Dohtarji so preko zbornice poskrbeli, da že pol leta ne delajo niti 10% tega kar se je prej delalo. Šolniki so in bodo poskrbeli, da bo septembra spet pouk na daljavo. Dejansko se lenuharji zgolj šlepajo na račun tega virusa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in 8888

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
u mater si je pa vzel čas da je tole spisal.

res... kaj imajo beovička in gantar od tega, da zganjajo tako tiranijo? dejmo kakšne psihologe še mal povprašat, kaj za kur.ca ima ena epidemiologinja od tega, da kontrolira celo državo? a je to kakšna motnja osebnosti? zakaj se jo ne zamenja? Mogoče punca rabi potrdilo, da ima moč?

res. kozla se mi ob vsej tej paniki. in stalnem medijskem pritisku s to corono in kaj smeš in kaj ne smeš. Ne vem koliko je že bilo okuženih, pa še vedno nihče ne pozna nikogar ki bi bil uradno okužen. In enkrat so krive občine, drugič pikniki, potem je bilo 2 meseca naslednjih 14 dni bo odločilnih, potem so bili žurerji v zrčah (slike so malo višje), no sedaj smo pa kar vsi krivi in nas lepo enostavno zaprejo. zarad 30 okuženih dnevno!!! 30!!! 10.000 folka domov spodit, zarad 30 okuženih dnevno!!! Pa da ne govorim o tem, da je glavnina "žurerjev" že doma! Da ne govorim o tem da je logično, če je 5x več turistov na dopustu, da bojo šle cifre gor - al so res pričakovali da bojo kr skoz iste??? ampak bojo šle tudi dol, ko ne bo več toliko turistov dol...

pa a se res noben pri vrhu ne vpraša, čemu si delajo vso to sramoto??? Hvala bogu je PV še tiho zaenkrat. Se mi zdi, da se še njemu zdi vse skupaj eno veliko pretiravanje. A kej tweeta na to temo??

Najprej naj dajo beovičko na en psihiatričen pregled, da vidimo ali ji je sploh za verjet.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Zakaj pa bi se? V imenu Corone stoji večina zdravstvenih storitev, kar JU zdravnikom odlično ustreza, saj lahko delajo bistveno manj za enak denar (ali še malo višji celo). Drugače je seveda v privat sektorju, kjer vedo kdo denar nosi in večjih sprememb ni.
Koliko privatnih osebnih zdravnikov brez koncesije pa poznaš? :jok: Če imajo koncesijo, so del javnega zdravstva.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
u mater si je pa vzel čas da je tole spisal.

res... kaj imajo beovička in gantar od tega, da zganjajo tako tiranijo? dejmo kakšne psihologe še mal povprašat, kaj za kur.ca ima ena epidemiologinja od tega, da kontrolira celo državo? a je to kakšna motnja osebnosti? zakaj se jo ne zamenja? Mogoče punca rabi potrdilo, da ima moč?

res. kozla se mi ob vsej tej paniki. in stalnem medijskem pritisku s to corono in kaj smeš in kaj ne smeš. Ne vem koliko je že bilo okuženih, pa še vedno nihče ne pozna nikogar ki bi bil uradno okužen. In enkrat so krive občine, drugič pikniki, potem je bilo 2 meseca naslednjih 14 dni bo odločilnih, potem so bili žurerji v zrčah (slike so malo višje), no sedaj smo pa kar vsi krivi in nas lepo enostavno zaprejo. zarad 30 okuženih dnevno!!! 30!!! 10.000 folka domov spodit, zarad 30 okuženih dnevno!!! Pa da ne govorim o tem, da je glavnina "žurerjev" že doma! Da ne govorim o tem da je logično, če je 5x več turistov na dopustu, da bojo šle cifre gor - al so res pričakovali da bojo kr skoz iste??? ampak bojo šle tudi dol, ko ne bo več toliko turistov dol...

pa a se res noben pri vrhu ne vpraša, čemu si delajo vso to sramoto??? Hvala bogu je PV še tiho zaenkrat. Se mi zdi, da se še njemu zdi vse skupaj eno veliko pretiravanje. A kej tweeta na to temo??

Najprej naj dajo beovičko na en psihiatričen pregled, da vidimo ali ji je sploh za verjet.
No, sam osebno poznam enega, ki je imel potrjeno Corono. Skupaj z njegovimi družinskimi člani. Najhuje od vsega je bilo to, da je mogel biti 3 tedne zaprt v hiši sredi poletja. Covid? Par dni boleče grlo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Gantar meni, da bi bilo smiselno uvesti karanteno za slovenske turiste, ki se bodo vračali iz Hrvaške, a jim je vseeno prej treba dati na voljo nekaj dni, da se lahko tudi brez karantene vrnejo v državo. "Mislim, da bi bilo čisto tehnično težko izvedljivo, če bi rekli, da je od zdaj naprej karantena za vse. To bi pomenilo več deset tisoč ljudi v karanteni, kar je nemogoče izvesti," je povedal.

A se ne bi v primeru, da karantena nastopi za vse npr. danes ob polnoči, lažje ?

1. Vedeli bi, kdo je potencialni okuženi, čez 14 dni bi šli šolo, na delo, kamorkoli že.
2. Če omenjene spustimo domov z opozorilom, da morajo, če ne želijo karantene, priti domov do npr. četrtka ob 24h, bomo imeli čez 14 dni večje težave, kot v prejšnjem primeru.

Ni mi jasno, zakaj se ne odredi prva verzija, mislim, ali ne bi bila škoda manjša ?
Škoda? pri kom? hrvaškem turizmu?

Kot sem že večkrat zapisal, slovenska vlada rešuje hrvaški turizem, naša javnost in logika pa zahtevata ukrepe. Torej da bo bodo vsi zadovoljni, bo vlada z karantenami čakala čimdlje - skoraj do konca sezone - potem pa uvedla ukrepe, da bo še naša javnost zadovoljna, ker vlada ukrepa in skrbi za naše zdravje.
Dlje ko čaka naša vlada z ukrepi, več imajo hrvati od tega. Zaslužijo, z okuženimi se pa potem ukvarjajo domače države.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
ok. 1 poznan.

+2 osebi iz mojega poznanstva, Domžale. Ena od teh dveh je bila zaradi nezmožnosti dihanja več kot 3 tedne na ventilatorju in nato še več kot en mesec pozitivna in ločena od družine, po več kot dveh mesecih so jo oz. so ga (50+ let star moški, okužen na delovnem mestu) spustili domov kljub temu, da je bil š evedno pozitiven in si je moral doma vsakodnevno meriti raven kisika v krvi itd. Druga oseba (18 let star sin prve osebe) je zadevo prebolela neproblematično v izolaciji doma. Žena/mati ob testiranju negativna.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Pojma nimam. Moje mnenje je, da je test narobe pokazal, večkrat je pa niso testirali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Kul... sem na hitro pregledal kodo.

Se spomnite te novice? https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-...a-kateri-temelji-slovenska-ostanizdrav/531623

No... razvijalci slovenske aplikacije v app niso vključili popravkov iz nemške aplikacije, ki rešujejo problem omenjen v zgornji novici... ampak hej... kaj pa pričakuješ za ta drobiž.
Če je app za nemce dobra, bo tudi za nas. Da prevedejo tistih nekaj par besed iz nemščine v slovenščino, pa vstavijo drug naslov, kamor bo app pošiljala podatke, je pa 4 jurje čez glavo dovolj.
Popravki pa bodo prišli, ko se bo aplikacija posodobiljala. Itak pa app ne bo preprečevala okužb, bo samo vohunila za državljani. Če ne takoj pa v kakšni posodobljeni verziji.