Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
kot bi napisal 123: janezek dela :bonk:

To da nismo na spisku več pove o Britancih kot o nas. Oni morajo narediti domačo nalogo. Kar mene moti pri naših so "dokazi" ki veljajo pri prehodu meje. Tukaj pa naši kljukci niso naredili domače naloge. Parkirni listek ???

Covid je od prvega dne totalno spolitizirana scena in z vsakim dnem je huje. Vse skupaj je en totalni bruh.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.221
113

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Realno so hrvati v generalni statistiki boljši. Imajo pol manj mrtvih kot mi na prebivalstvo in pa enako zaznanih okužb. Torej ali mi vsaj 50% manj detektiramo okužene kot hrvati ali pa ne znamo poskrbet za obolele da pomrejo toliko več. Oboje kaže na nek naš strokovni minus napram hrvatom.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Angleži seveda vidijo zbaznelo nore kulturnike ob petkih. In rezultat je tukaj.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.221
113
Angleži seveda vidijo zbaznelo nore kulturnike ob petkih. In rezultat je tukaj.
Mogoče pa angleži tebe berejo
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
To da nismo na spisku več pove o Britancih kot o nas. Oni morajo narediti domačo nalogo. Kar mene moti pri naših so "dokazi" ki veljajo pri prehodu meje. Tukaj pa naši kljukci niso naredili domače naloge.
O Angležih se da veliko govoriti, pa malo lepega povedati. Ampak prinašajo denar. Oz. so ga. Sedaj ga ne bodo, ker pač ne bodo prišli. Za sestavljanje tega seznama se je vedelo že nekaj časa in naloga naše diploomacije (predvsem gospodarske) bi morala biti, da nas vklopijo gor. Mislim, Srbijo so.

Realno so hrvati v generalni statistiki boljši. Imajo pol manj mrtvih kot mi na prebivalstvo in pa enako zaznanih okužb. Torej ali mi vsaj 50% manj detektiramo okužene kot hrvati ali pa ne znamo poskrbet za obolele da pomrejo toliko več. Oboje kaže na nek naš strokovni minus napram hrvatom.
Na seznamu so države, ki so opazno slabše po statistiki. Pa samo za statistiki, imamo 2,5x več testov kot oni. Trump pravi, da imajo toliko primerov zato, ker toliko testirajo :evil:
VB ni seznama delala po statistiki, ampak po interesih. Slabše kot njim itak ne gre skoraj nobenemu (če malce pretiravam).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash
13. jul 2011
2.677
625
113
Realno so hrvati v generalni statistiki boljši. Imajo pol manj mrtvih kot mi na prebivalstvo in pa enako zaznanih okužb. Torej ali mi vsaj 50% manj detektiramo okužene kot hrvati ali pa ne znamo poskrbet za obolele da pomrejo toliko več. Oboje kaže na nek naš strokovni minus napram hrvatom.
V resnici pa smo imeli v prvem valu virus v štirih domovih starejših, Hrvati mislim da v enem. Od tod razlika.
Ampak statistika iz marca in aprila seveda ni aktualna. Estonci upoštevajo 14 dnevno incidenco.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Jaz bi rekel tako: vse nad 65 let starosti se za en mesec zapre tam v eno zabačeno območje v Prekmurju z dovoljšnjo zalogo hrane in pijače ter kondomov, v tem času mi na polno zažuramo, da se prekužimo in evo, rešeno.
PS: Za vsak slučaj se lahko mejo spusti na 50 let, da bo ziher ok, pa čas podaljša na dva meseca.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Tudi lahko. Recimo Kočevska reka. Škoda, ker Goli otok ni več v naši državi, a ne?