Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
Zakaj se sploh toliko ljudi gre testirat vsak dan, a nimajo kej druzga za delat?

Moj primer: Sem hotel k osebnemu zdravniku zaradi drugi težav. Najprej sem moral opraviti test na Covid. Imel sem samo rahlo prekrivanje s simptomi. Kot negativen grem lahko sedaj oddat kri v laboratorij. Na test sem čakal 3 ure od dogovora z zdravnikom.
 
2. okt 2007
3.592
2.033
113
Rmena še ni problem ...

Jaz mam plan v nedeljo na Hrvaško za teden dni - sranje je, da moram 21.07. obvezno biti na sestanku v Avstriji - če bo CRO končala na rdečem, jaz pa prepozno nazaj, bo jajc ...
In kako naši premišljeno sprejemajo odločitve, se mi zna zgoditi, da bom šel v nedeljo dol in takoj nazaj - ker bo s ponedeljkom že rdeča ...

rdeča ne mora biti tako hitro, saj bi potem morala HR imeti povprečje najmanj 112 okuženih dnevno 14 dni zapored, tako da je še nekaj rezerve.... bo pa do avgusta ta rezerva hitro porabljena.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Moj primer: Sem hotel k osebnemu zdravniku zaradi drugi težav. Najprej sem moral opraviti test na Covid. Imel sem samo rahlo prekrivanje s simptomi. Kot negativen grem lahko sedaj oddat kri v laboratorij. Na test sem čakal 3 ure od dogovora z zdravnikom.


To drži (če imaš vročino sploh ne prideš do dohtarja ali laboratorija dokler ne opraviš brisa in je ta negativen). Enako je z vrtci in otroci, če je otrok 1 dan malo zbolel je edina možnost da ga v naslednjih 14 dneh pripelješ v vrtec to da ga daš testirat.

Zato tudi število okuženih trenutno nima veze s tistim v času začetka in vrhunca epidemije (ni primerljivo). Takrat niso testirali nikogar oz. samo tisti z vsemi očitnimi simptomi s hujšim potekom bolezni.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.817
637
113
To bo zanimivo, ko bo prišla jesen in pa zima. Sedaj je drugih oboljenj manj. V jeseni pa zimi boš moral pa za vsak smrkelj na test? Ne vem kako bo to funkcioniralo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Ne bo funkcioniralo ker so že sedaj s testi na meji s tako metodologijo. Ko pač ne bo več šlo se bo postavil nazaj stari sistem (testiranje samo tipično obolelih in pa rizičnih skupin kot so delavci v zdravstvu ipd.) + pustilo se bo rezervo za samoplačniška testiranja ki jih bodo rabili ljudje za dokazovanje XY stvari (recimo tega da lahko gre mulc v vrtec). Ko bodo nehali tako testirat bo število okuženih čez noč padlo in za nekaj časa "vse bo ok"!
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Sem bral ideje oz. "modele" za ponovni vstop učencev v šolo (OŠ in Srednja šola). Dejansko je normalen začetek šole, da bi vsi učenci šli normalno k pouku označen za skrajni ukrep in s tem zelo malo verjeten. Ostali modeli so nekaj v šolo, nekaj doma, starši imajo seveda čas doma viset sistem. Skratka obeta se popolni kaos in to celo šolsko leto. Posledično se obeta tudi kaos v gospodarstvu, zdravstvo pa itak brez kaosa ne zna funkcionirat in jamrat.

Nova realnost? To je za bruhat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Šolniki pojma nimajo. Potem pa izobraževanje na daljavo.
Starši, mislite da učitelji znajo ustrezno izvajat izobraževanje na daljavo?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.817
637
113
Če se bo zadeva gospodarsko nadaljevala v takem tempu bo lahko v jeseni brez problema kak starš v familiji doma in "študiral" z otrokom.
Mene tudi zanima kako bo to vse vplivalo na javne finance. Pred korono je bil problem prezadolženosti, pokojninske reforme itd. Sedaj pa miljone talamo, ko suhe žemljice. Poleg vseh izdatkov za pokrivanje trenutne situacije (recimo da je dobršen del upravičen) je v proračun še primankljaj za 1+ miljardo. Nekaj bo potrebno tudi v tej smeri narediti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: superfly

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Šola je za otroke do vsaj 10 let, če ne še kako leto, dve zraven tudi varstvena ustanova, sploh na daljši rok.
Šola za vse otroke pomeni socializacijo, stik...saj veste, tisto kar vsi šolniki in stroka tako močno poudarjajo, da je potrebna in ne sedenje pred zasloni.
Šola je znanje, ki se še vedno podaja najbolje v živo in ne po mailu ali kameri.
Šola je otrokova obveznost, ki naj bi jo opravljal sam za svoje življenje. Šola ni obveznost staršev, ki dejansko kolobarijo na vse načine, da delajo ure in ure, služijo za preživetje, nato pa doma poslušajo in rešujejo otroške težave zaradi šole od doma. Dodatno pa morajo še doma viset za varstvo mlajših otrok, ker je šola od doma tako super.

Kako se počutijo ljudje, ki so stari 65+ let (in spadajo v rizično skupino Covid-19), zaradi katerih se ustavlja svet, uničuje gospodarstvo, sinovi in hčere izgubljajo službe, zapirajo vnuke med štiri stene, omejuje znanje in socializacijo in to ne za par tednov (da se malo stisne, kot so idioti, ki zagovarjajo vse to trdili na začetku)?
Zakaj starejši ne udarijo po mizi, se javijo, da gredo oni v samoizolacijo oz. se bodo bolj pazili in pustili, da preostali svet dela dalje in živi? Ne pa, da so ravno starejši na koncu tisti, ki se najmanj pazijo in jih milo rečeno briga za vse.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.394
963
113
Obišči stran
Zakaj starejši ne udarijo po mizi, se javijo, da gredo oni v samoizolacijo oz. se bodo bolj pazili in pustili, da preostali svet dela dalje in živi? Ne pa, da so ravno starejši na koncu tisti, ki se najmanj pazijo in jih milo rečeno briga za vse.


Se hecaš? Ravno ta ranljiva skupina je EDINA harala okoli med karanteno, pa po štacunah, pa ... Pa ko so odprli, so prvi letel na srečanja, fešte, potovanja...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kako se počutijo ljudje, ki so stari 65+ let (in spadajo v rizično skupino Covid-19), zaradi katerih se ustavlja svet, uničuje gospodarstvo, sinovi in hčere izgubljajo službe, zapirajo vnuke med štiri stene, omejuje znanje in socializacijo in to ne za par tednov (da se malo stisne, kot so idioti, ki zagovarjajo vse to trdili na začetku)?
Zakaj starejši ne udarijo po mizi, se javijo, da gredo oni v samoizolacijo oz. se bodo bolj pazili in pustili, da preostali svet dela dalje in živi? Ne pa, da so ravno starejši na koncu tisti, ki se najmanj pazijo in jih milo rečeno briga za vse.

Za lazje razumevanje...

Zaupaj nam:

1) starost tvojega oceta.
2) posledice in tvoja custva, v kolikor bi preminil za posledicami COVID-a?
3) bi tudi v tem primeru bil "le se eden starostnik v vrsti?"
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Za lazje razumevanje...

Zaupaj nam:

1) starost tvojega oceta.
2) posledice in tvoja custva, v kolikor bi preminil za posledicami COVID-a?
3) bi tudi v tem primeru bil "le se eden starostnik v vrsti?"

Si bedak, ampak boš dobil normalen odgovor.
Starši so v krizni skupini, če te to zanima. In so enakega mnenja kot jaz, pa zdaj? Kakšne pa bodo posledica in moja čustva, če premineta za posledicami pljučnice, prehlada, gripe, padca, xxx drugih bolezni, nesreče,...? Gremo ustavit vse viruse, ves promet, vse stopnice,...gremo v popolno skrajnost na račun življenja vseh?