Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Sedaj že tako masovno dnevno umirajo v Sloveniji da število testov niti ni več pomembno.
A tebi naročijo kaj napisat, te vsaj usmerijo ali vse tvoje neumnosti zrastejo na tvojem zelniku?

Pa še zmeraj nam nisi povedal kakšno službico si dobil. Opažam pa da si sedaj med tednom kar zaseden, saj nisi čez dan več tako aktiven tukaj. No pa saj imaš nekaj vajencev, ki te pokrivajo.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
UV-C luč je precej v uporabi.
UV-C žarki (280 – 100 nm ) pobijejo mikroorganizme, viruse, skratka vse živo.
V nekaterih ZD vidiš "eno prozorno neonko" na zidu.
Komunalna podjetja jo uporabljajo za razkuževanje vode.
Precej se uporablja v akvarijih in bazenih za uničevanje alg.
tip v video razlaga, da ni škodljiva ljudem, torej ne more biti UV-C ampak izvor z večjo valovno dolžino.
opciji:
- tip naklada
- virus je ranljiv na specifični spekter (med vidno in UV-A)
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Kje si pa to pobral,da ljudje umirajo zaradi kitajskega virusa?
V resnici je med vsemi umrlimi 22-ljudi bilo okuženo z virusom. Kar je razlika.
Vsaj en je imel raka v zadnjem stadiju, drugi pa nešteto spremljevalnih bolezni.
Bi bilo zanimivo pogledat italijanske statistike, koliko je letos manj umrlih zaradi raka...ker vse pripišejo koronavirusu.

In za koliko bi morala korona skrajšati življenje da bi bil ti zadovoljen? Ta z rakom bi mogoče brez korone živel še tri tedne, nekdo drugi ša en mesec, tretji še pol leta, tista 12letnica iz Belgije še 80 let,... torej kdaj po tvoje lahko rečemo da je življenje vzela korona?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova in Matey

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Če bi podeljevali nagrado mali diktator tedna, bi bil zagotovo na stopničkah :evil:

Polzela – Vladni odlok o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in prepovedi gibanja zunaj občin je županom dal veliko moč. Prav oni lahko glede na posebnosti občine določajo podrobnosti. Polzelski župan Jože Kužnik je tako z odredbo prepovedal zbiranje tudi na zasebnih površinah. Večina občanov ga podpira, le redki so opozorili, da to ni zakonito.

»Prepovedano je vsakršno zadrževanje in zbiranje na vseh javnih in zasebnih (vrtovi, garaže, kleti …) objektih in površinah,« piše v drugem členu odredbe polzelskega župana Jožeta Kužnika. Globa za kršitelje odredbe znaša 500 evrov, za lastnika zasebnega objekta ali površine pa 2000 evrov. Na družbenem omrežju je večina odredbo podprla, le eden od občanov je zapisal: »Želel bi, da se o tem, kdo je v moji kleti ali na parceli, odločam sam, ne župan.«

Ščepec googla, da ga ne prehitro obsodimo ritolizništva.
ah je...
Novi župan Občine Polzela je Jože Kužnik (SDS)
 
  • Žalosti me
Reactions: navlixx

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Kot sem pisal že pred prejšnjim vikendom... Čez vikend je manj testov in manj okuženih, ker ljudje načeloma čez vikend ne hodijo k zdravniku, če že gredo, gredo v petek, ali pa v ponedeljek. Zato tudi danes (včerajšnja) in tudi jutri bo (današnja) številka opravljenih testov in pozitivnih na covid manjša. V torek, ko bo pa znan ponedeljkov rezultat, pa bo ponoven porast in spet bodo lahko tulili, kako se slabša in da nihamo. Zato se mi zdi smiselno primerjat recimo ponedeljek s prejšnjim ponedeljkom. Dejstvo je, da pa številke so obetavne, ampak res še ne čisto take, da bi kar razpustili. Zato pravim, pravi pokazatelj bodo vzeti testi od jutri pa recimo do srede.

Dobro, ampak zaposlenim to ne bo zadalo fatalnih posledic, pač bolniška, preboli in je to to.

Oskrbovanci pa...jim trda piše, kaj pa ni vlada uvedla karantene v vsakem domu od začetka že?

Kar se tiče pa pozitivnih v domovih, bi pa jaz sedaj vse pozitivne umaknil nekam na centralno mesto, recimo v tisti šotor ob vojašnici v Ljubljani, če jih je več, se naredi ena za vzhodni, ena za zahodni del države. Zakaj? Hvalabogu, je trenutno v bolnicah zasedenih nekje 100 od 600 postelj. Se pravi še ne potrebujemo šotorskih bolnic za mlajše in bolj perspektivne. V domovih naj ostanejo negativni in naj uživajo tisto svobodo znotraj doma, sprememba (oz. selitev) jih bo verjetno bolj zdelala. Pozitivni pa itak potrebujejo le posteljo in "bolnišnično okolje" in nobenega dodatnega "luksuza", tako da je za njih vseeno, če so v za to namenjenem šotoru. Tako bi razbremenili zaposlene v domovih, OK morda se pošlje tja kakega zaposlenega, ki jih pozna! Možnost prenosa na ostale bi bila tako rekoč nična. Kuhali bi od zunaj. Imeli pa bi tudi PRECEJ manjšo porabo zaščitnih sredstev, ker imaš vse skoncentrirano na kupu!!!

Ne vem, kdo na ministrstvu o tem odloča, verjamem da so se na začetku odločali v najboljši meri in v najboljšem prepričanju. Ampak v tem trenutku je čas, da obrnejo kaseto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
zdravstvena inšpekcija? malo se sem potrudi pa poišči pravo ne pa da tukaj jamraš.

Presneto jamranje u 3pm. Na vse inšpekcije so prijavljeni zadnje leto pa enga ni blo blizu. Samo tolk o tem. Aja ne, prišla je enkrat sanitarna, ampak so se gospodje najavl, da je mel cajt pospravt.

in ne oglašaj se če nimaš kej pametnega za povedat...

pa btw: trenutno še tržne inšpektorje zdravstvenim posojajo...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Medtem v Mehiki:
2585 v 1 mesecu in je vse odprto :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Hoj dejmo se poenotiti, prej smo se dokaj uravnilili v drugi temi,

A se ve kateri so tile zdravniki, ne da bi se prepucaval kaj so in če so ampak ali imajo politični bacground. Če ga imajo kaj pol delajo, ali so v službi ali so politični delavci. Mislim, da metuzalemski mastodonti na žalost niso več strokovne službe ampak pralnice politično zaslužnih.
Mislim, da je cel kup mladih, ki pa ne smejo in ne morejo delati in pomagati znanosti in zdravstvu, saj je tam samo POLITIKA.
Pa ne mislim, da človek ne sme imeti političnega prepričanja ampak se bi bilo treba držati tistega kar so zaprisegli, ko so nastopili v službo. No tam se pa zgodba konča
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
SImWuhc.jpg