Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Kaj je lepo napisal?
Malo nazaj poglej o čemu je govora.
Žal živimo v družbi, kjer folk ne bere (do konca) in v resnici sploh NE POSLUŠA.

Lahko, da sem narobe razumel oz prehitro prebral, sorry.
Če pravijo, da je zaradi gripe lani umrlo 160 ljudi, lahko prav tako rečejo, da jih je zaradi korone umrlo xxx.
Če se pri gripi šteje, da je zadala končni udarec, pa čeprav je imel že prej terminalne bolezni, se mora isto šteti pri koroni, da dobimo primerljivo statistiko.
Ker da je pri nas umrlo 160 zdravih ljudi zaradi gripe, seveda ne verjamem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Lahko, da sem narobe razumel oz prehitro prebral, sorry.
Če pravijo, da je zaradi gripe lani umrlo 160 ljudi, lahko prav tako rečejo, da jih je zaradi korone umrlo xxx.
Če se pri gripi šteje, da je zadala končni udarec, pa čeprav je imel že prej terminalne bolezni, se mora isto šteti pri koroni, da dobimo primerljivo statistiko.
Ker da je pri nas umrlo 160 zdravih ljudi zaradi gripe, seveda ne verjamem.
Ja, ni panike.
In seveda, neka metodologija mora biti, tudi če ni v vseh ozirih točna oz. pravilna.
Da imaš vsaj primerjavo.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Svetovna zdravstvena organizacija (WHO), ki je do pred kratkim odsvetovala nošenje zaščitnih mask za splošno javnost, je svoje mnenje o tem zdaj omilila. Pri vodilni zdravstveni organizaciji svetujejo, naj bodo kirurške maske še naprej rezervirane za zdravstveno osebje, medtem ko naj si splošna javnost pomaga z maskami iz blaga, pralnimi maskami, šali ali rutami, ki pokrivajo nos in usta.


Zelo čudno, glede na to, da tukej nekateri trdijo, da imajo maske približno enak efekt kot nošenje cedila za solato.

Večji problem je pa to, da ti isti ljudje običajno vidijo rešitev problema zgolj v tem, da se dvigne vse omejitve in živi naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tole mi je malce bolj pregledno

Iz bolnišnice so jih odpustili 79, velja za včeraj. Če pa so odpuščeni tudi ozdraveli, pa ne ve nihče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
....lohk je zdaj bit general, dejstvo je , da je virus neznanka zato se pristopi in usmeritve spreminjajo iz dneva v dan,.....tako levih kot desnih.
Zdaj mi pa ti povej,...lep čas se že ve se , da so Domovi starih problematični....kaj je recimo Desna oblast storila v tem času da se širjenje tam omeji.
puklasti jih je obiskal. njega se virus ustraši :oops1:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.037
4.047
113
Države, ki so to uspešno prešle, so kontrolirale ljudi povsod, ne samo tam pa tam kje. Ker imajo s tem izkušnje. Tebi pa je "jeban*je", ker nekoga nekje ustavijo in povprašajo kam gre? In če papir pomaga vsem opraviti svoje delo, spet neki principi zakaj ne. Ja bi bilo bolje, da bi to jasno zahtevali, če ga pa sam preventivno dobiš, pa nobenemu ne škodi? Zakaj je potrebno v vsem iskati konflikt in ne kaj narediti, da bo vsem lažje?

Samo to "anti nadzor" gibanje za vsako ceno, mi gre na k**, kao da si nad rajo, ki to sprejme, pravi intelektualec.
Kaj ti ni jasno?! Stroka je sama povedala, da je to NEPOTREBEN ukrep!
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.937
1.253
113
če se gremo normalno debato (kar se na tem forumu NE gremo ampak se gremo politično drkanje) potem se na WHO ni za ozirat. to je sicer res.
ampak kako boš "našistu" iz NIJZja ki se gre opozicijo in kontrira vse kar vlada naredi/predlaga karkoli dopovedal? saj dejstvo je da so nekateri ukrepi mimosun ampak žal si s tako "stroko" kot je naš nijz NI za pomagat. vsakemu ki malo dlje spremlja ve kaj bi bilo če bi rekli da mask ni treba -----> naslov v delu/večeru/mladini ----> "strokovnjaki predlagali nošenje mask, vlada ne posluša strokovnjakov".
medtem ko se VD smehlja iz plakata SDja in tega, začuda, ne problematizira noben "neodvisni medij".
to je pač naša trenutna stroka, politiki. ker "stroka" je politično nastavljena (ali ena ali druga stran, da ne bo pomote).

Če pogledaš širše se že 29 let prepirajo levi vs desni.
Vsi gledajo samo svojo drevo da bo ja imela zadosti denarja.
Pride levica postavi svoje prikoritnike - narod ploska.
Pride desnica postavi svoje prikoritnike - narod tu pa tam ploska.

Malo poglejmo kdo je bil na oblasti v 29 letih - 4 leta desnica, ki je kriva vsega in svašta.
25 let pa levica - junaki naših src.

Kradejo eni in drugi, samo pod desnico poleg tega celo mamo zalogo pred epidemijami četudi so na koncu
nekoristne. (Tamiflu ? )

Ovce pa se derejo v podporo enim in drugim. Namesto da bi vse pometale dol.
Pa kaj bi drugega pričakoval v balkanlandu.

Brat ne znajo, spomin pa jim seže za 5 min nazaj.


Nisem na eni in ne na drugi strani. Kar se mene tiče bi vse dol pometal.
Prebivalci pa se drugega kot prepirat za prvim šankom v lokalni gostilni ne znajo.


Vodstvo države je vedno slika prebivalcev v njej !
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
  • Všeč mi je
Reactions: crashednburnt