Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113
Nikjer se nam ne bo poznalo. Zdaj bodo malo manj v zep dali, potem tudi, ko se bo flikalo. Ko bo zaflikano, bodo v zepe dali vec, mi pa bomo na istem. V glavnem, zdaj bo vzela korona, potem pa spet zepi.

Aja kul, kaj pa manjko izobrazbe otrok, na tisoče spregledanih preventivnih pregledov, prizadete družine, otroki, ločene družine, psihične težave, samomori...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ker se jih bolj slabo drzimo. Doma si brez maske, med prijatelji na obisku brez maske, sodelavci v skupnih prostorih brez maske... na oko bi rekel da se vsaj 90% ljudi doma okuzi oziroma v domacem okolju (ne v sluzbi, trgovinah...).
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Aja kul, kaj pa manjko izobrazbe otrok, na tisoče spregledanih preventivnih pregledov, prizadete družine, otroki, ločene družine, psihične težave, samomori...

1. Od 13ih let osnovnosolske in srednjesolske izobrazbe te tako skrbi nekaj mescev?
2. Preventivni pregled more biti spregledan, lahko neopravljen. Ena sicer resnejsih kolateralnih skod.
3. Bluzenja o družinah res nebi. Bomo ti kar Partljičev rek citirali:"če ti je neprijetno bit doma z družino, potem mora biti nekaj hudo narobe"...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.344
9.745
113
kod Džej-Zija

Tokrat je za tebi podobne Blažek vsaj nekaj pametnega napisal. "Poljudno" kot bi si nekateri želeli. Zahteva pa nekaj časa za prebrat.
A veš, kaj bo naš darjanček odgovoril?

tl; dr
Več od tega itak ni sposoben.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.574
685
113
toti Maribor
Ker se jih bolj slabo drzimo. Doma si brez maske, med prijatelji na obisku brez maske, sodelavci v skupnih prostorih brez maske... na oko bi rekel da se vsaj 90% ljudi doma okuzi oziroma v domacem okolju (ne v sluzbi, trgovinah...).
Zakaj, pa tega nisi razložil naši vladi, ko je zapirala gostilne, občine, storitvene dejavnosti itd?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.896
3.020
113
3. Bluzenja o družinah res nebi. Bomo ti kar Partljičev rek citirali:"če ti je neprijetno bit doma z družino, potem mora biti nekaj hudo narobe"...

Ta je men tudi dobr, sploh ker sem v zadnjem tednu bral Fb komentarje nekaj mladih mamic s sončki kako so doma kot v zaporu, eni sem ta citat še nalepil v komentar pa ni bilo nobenega odgovora :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
1. Od 13ih let osnovnosolske in srednjesolske izobrazbe te tako skrbi nekaj mescev?
2. Preventivni pregled more biti spregledan, lahko neopravljen. Ena sicer resnejsih kolateralnih skod.
3. Bluzenja o družinah res nebi. Bomo ti kar Partljičev rek citirali:"če ti je neprijetno bit doma z družino, potem mora biti nekaj hudo narobe"...

Jaz ti lahko rečem zgolj kapo dol, da se ti da prepucavat z nekim tepcem, ki ne razume najbolj logičnih osnov. Razumem, da je tvoj namen spodbijati banalnost določenih trditev in si potrpežljiv, ker veš, da jih kar dosti tako razmišlja. Ostali raje beremo in se čudimo dejstvu, kako deluje mozak pri nekaterih ljudeh.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113
1. Od 13ih let osnovnosolske in srednjesolske izobrazbe te tako skrbi nekaj mescev?
2. Preventivni pregled more biti spregledan, lahko neopravljen. Ena sicer resnejsih kolateralnih skod.
3. Bluzenja o družinah res nebi. Bomo ti kar Partljičev rek citirali:"če ti je neprijetno bit doma z družino, potem mora biti nekaj hudo narobe"...

1. imeli smo že prvi val..kdaj so bili takrat doma? zdaj bo drugi val...sem picikl če bodo šli v šole drug teden, ti veš da bodo?
3. citiranje partljiča je mimosun, s polno ritjo je lahko srat.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
1. imeli smo že prvi val..kdaj so bili takrat doma? zdaj bo drugi val...sem picikl če bodo šli v šole drug teden, ti veš da bodo?
3. citiranje partljiča je mimosun, s polno ritjo je lahko srat.

1.Tudi če ne bodo šli v šolo naslednji teden se v njihovem dolgoletnem izobraževanju nebo nič poznalo. Se pa pozna recimo če ti nekje v tretjem svetu nekdo šolo zbombardira pa tja ne moreš tudi če si zdrav kot darjan.
3. Raje se koncentriraj na partljičeve besede. Brez ovinkarjenja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Aja kul, kaj pa manjko izobrazbe otrok, na tisoče spregledanih preventivnih pregledov, prizadete družine, otroki, ločene družine, psihične težave, samomori...
No zdej ga pa orenk serješ. Kakšen manjko izobrazbe otrok, lepo te prosim. V normalnem šolskem letu je rezerve za tri mesece. Otroc so prilagodljivi. Ločene družine, psihične težave, to je sam pokukalo na površje, nima to veze s korono, tam so težave že prej. Edini res problem, ki ga vidim je zid pred primarnim zdravstvom in te postranske škode bo kar nekaj.
Vse ostalo ima Tone Partljič prav. Če se doma počutiš kot v zaporu, delaš nekaj narobe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Če bi vsi nosili maske, držali ustrezno razdaljo in si razkuževali bi verjetno imeli števike iz maja in junija. Pa ne bi danes 9 od 10 novic pisali o covidu.
Ti si pa optimist. Ne, ne bi mel številk iz maja in junija, je ta jeba preveč nalezljiva. Si pa ne znam predstavljat, kaj bi blo, če maske v zaprtih prostorih ne bi ble obvezne.