Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ne govorimo o rtv, jaz sem napisal da smo zapravili toliko denarja za testiranja da bi lahko nov ukc zgradili samo za covid paciente s tem denarjem, zobar pa pravi da imam slabo matematiko. Samo to nic drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Je pa vedno vec mladih kar hudo prizadetih zaradi covida, tako da cuvajte se, jejte zdravo uravnotezeno hrano, vitamine, ven na sonce... mlad sicer ne umre, je pa kar nekaj pljucnih embolij in hudih pljucnic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Mi kot slovenija tezko naredimo kaj drugace kakor veliki recejo. Kaj takega lahko naredi trump, putin, ši, merkel.... to je kompleksna zadeva.
Mi vecinoma poslusamo epidemiologe, virologe... njih ne zanima gospodarstvo, socijalno zivljenje... njih zanima izkljucno virus. Oni so specijalisti za virus. Ali virus obstaja? Da. Ali je zelo nalezljiv? Da. Ljudje umirajo zaradi tega virusa? Da. To je to kar se tice specijalistov. Si videl kaksnega virologa na televiziji govoriti da so ukrepi prehudi? Ne. To so vecinoma internisti in kirurgi, pediatri... ki zdravijo tudi druge bolezni.
Treba bi bilo najti drugo resitev glede virusa, mi moramo ziveti s tem virusom, ne da v nedogled zapiramo komplet drzavo.
Marca smo gledali posnetkeniz kitajske kako mrtvi lezijo sredi ulice, posnetke iz bergama...nismo vedeli kaj nas o doletelo. Zdaj se je izkazalo da ta virus ni tak bavbav kot smo mislili. Ljudje se niti ne bojijo vorusa kot se bojijo karantene.
Naslednji ukrep bo skrajsanje karantene za okuzene. No so jo ze malo skrajsali, zdaj jo bodo se bolj.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Hči je imela prve in edine simptome 17.10. Testirana pozitivno v ponedeljek 19.10.

Jaz sem jih dobil danes. Boleče grlo in boleči obe vratni bezgalki. Bomo videli kaj bo zjutraj.
Dolgo se kuha ta hudič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas, AndY1 in 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.006
5.720
113
blizu močvirne prestolnice
Hči je imela prve in edine simptome 17.10. Testirana pozitivno v ponedeljek 19.10.

Jaz sem jih dobil danes. Boleče grlo in boleči obe vratni bezgalki. Bomo videli kaj bo zjutraj.
Dolgo se kuha ta hudič.
Imaš še mlado ženo :evil: Bomo poskrbeli za njo:fredi::nazdravje:
Dost offa, kljub nestrinjanju in tvojemu umazanemu jeziku, ti želim čim prejšno okrevanje z zelo malo težav.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Infektologinja al karkol že, zdele na SLO1: "... morali se bomo navaditi živeti s tem... pa da ne kihamo in kašljamo en v drugega...". Jest ne vem, a vi ste prej krehal en po drugmu? Še enga nism videl v živlen, da bi mel smrku naliman čez ksiht, ker je nekdo drug vanga kihnu!? OK, razen pr Jackass-u mogoče. :D
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kak infektolog se že najde n.pr. Eržen, ki je izjavil, da je dezinfekcija stavb brez veze, pa so ga hitro utišali.
Tudi stavbe smo hitro nehali razkuzevati ker je bila to totalna bedarija. Zdaj pravijo da so nas zaprli na obcine, ker je bil ta ukrep v mesecu maju ucinkovit. Halo? Mesec maj, konec prehladnih obolenj in smrkavih nosov primerjajo z novembrom. Super ukrep ni kaj.
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113
Imaš še mlado ženo :evil: Bomo poskrbeli za njo:fredi::nazdravje:
Dost offa, kljub nestrinjanju in tvojemu umazanemu jeziku, ti želim čim prejšno okrevanje z zelo malo težav.

zelo lep post.
Tudi če se ne strinjamo in si včasih kaj "napišemo", zlo pa nobenemu ne želimo. Tudi z moje strani čimprejšnje okrevanje brez težkih simptomov.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.777
-215
113
Tudi stavbe smo hitro nehali razkuzevati ker je bila to totalna bedarija. Zdaj pravijo da so nas zaprli na obcine, ker je bil ta ukrep v mesecu maju ucinkovit. Halo? Mesec maj, konec prehladnih obolenj in smrkavih nosov primerjajo z novembrom. Super ukrep ni kaj.
In potem se čudijo, zakaj raje verjamemo raznim potrčem. strokovnjaki pa taki.
 
  • Haha
Reactions: B81

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Tudi stavbe smo hitro nehali razkuzevati ker je bila to totalna bedarija. Zdaj pravijo da so nas zaprli na obcine, ker je bil ta ukrep v mesecu maju ucinkovit. Halo? Mesec maj, konec prehladnih obolenj in smrkavih nosov primerjajo z novembrom. Super ukrep ni kaj.

pa sej, a ni logično, če zapreš folk v domove, da se virus pač ne more več tako širit, ker se nima kje. me prav zanima kaj bo čez 14 dni. Ampak zdej so itak spremenili način štetja, tko da točno ne bomo vedeli.

sej ni problema ustavit širjenje... samo cena za to je.... previsoka. pa naj se sliši še tako grdo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj in jendomen

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Tudi stavbe smo hitro nehali razkuzevati ker je bila to totalna bedarija. Zdaj pravijo da so nas zaprli na obcine, ker je bil ta ukrep v mesecu maju ucinkovit. Halo? Mesec maj, konec prehladnih obolenj in smrkavih nosov primerjajo z novembrom. Super ukrep ni kaj.
Namesto da bi z dekretom zapovedali rano pomlad...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
dobr... to je že passe no... smo že ugotovil, da je velka večina folka upoštevala vse zapovedane ukrepe in da se je in se virus vseeno širi.

najcenje bi bilo, če bi se že enkrat sprijaznili z njegovo prisotnostjo, poskrbeli za zaščito rizičnih skupin in furali življenje dalje.

ampak očitno je še nekaj denarja v štumfu, da še kar vztrajajo na ukrepih.
 
Nazadnje urejeno: